Popis caching radiče diskov v SQL Server

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 86903 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Použitie písať caching (nazývaný tiež písať späť do vyrovnávacej pamäte) radič disku môžete zlepšiť výkon servera SQL Server. Písať caching radiče a disku subsystémy sú bezpečné pre SQL Server, ak sú osobitne navrhnuté pre použitie v kritických transakčné databázy systém správy údajov (DBMS) prostredie. Tieto konštrukčných charakteristík musí uchovávať údaje vo vyrovnávacej pamäti, ak systém nastane porucha. Pomocou externých neprerušiteľného zdroja napájania (UPS) dosiahnuť to vo všeobecnosti nie je dostatočný, pretože poruchové režimy, ktoré sú nesúvisia s napájania môže nastať.

Caching radiče a podsystémy disku môže byť bezpečné pre použitie servera SQL Server. Väčšina nových účelové serverové platformy, ktoré zahŕňajú tieto sú bezpečné. Však mali skontrolovať u predajcu hardvéru byť istí, že disku subsystému bola osobitne testované a schválené na použitie údaje kritické transakčné relačný databázový systém (RDBMS) prostredie.

DALSIE INFORMACIE

SQL Server údajov zmena výkazy generovať logickú stránku píše. Toto prúd píše môžete fotografiu ako ísť na dve miesta: log a databáza, sama. Dôvodov výkonu servera SQL Server defers píše na databáza cez svoj vlastný systém medzipamäte vyrovnávacia pamäť. Píše do denníka sú len momentálne odložené až COMMIT času. Nie sú cache v tom istom spôsobom ako údaje píše. Pretože denník píše pre príslušnú stranu vždy predchádzať údaje stránky píše, denník sa niekedy označuje ako "písať dopredu" denník.

Transakčné integrita je jedným zo základných pojmov relačné databázový systém. Transakcie sa považujú za atómovú jednotiek práce sú buď úplne uplatnené, alebo úplne vrátená späť. Server SQL Server zápis dopredu transakcií je dôležitou zložkou v implementácii Transakčné integritu.

Každý databázový systém musí zaoberať aj koncept úzko súvisiace s transakčné integritu, ktorá je zotavenie z neplánovaných systému zlyhanie. Rôznych ideálne, real-svet účinky môžu spôsobiť toto zlyhanie. Na mnohých systémoch na spravovanie databáz, zlyhanie systému môže za následok zdĺhavé proces ľudské-réžia manuálneho obnovenia.

V kontraste, je úplne automatické obnovenie mechanizmus SQL Server a pracuje bez zásahu človeka. Napríklad, môže byť SQL Server podporu misii-kritickej výrobu žiadosť a skúsenosti zlyhanie systému kvôli momentálnej napájania fluktuácie. Po obnovení výkon, serverový hardvér by reštartovať, sietí softvér by zaťaženie a inicializáciou a SQL Server by reštartujte. Ako SQL Server inicializuje, to sa budú automaticky spúšťať jeho procesu obnovenia založené na údajoch v denník transakcií. Tento celý proces sa vyskytuje bez ľudského zásahu. Vždy, keď sa klient stanovíšť reštartovaný, používatelia by nájsť všetky ich údaje prítomné, až do poslednej transakcie vstúpili.

SQL Server transakčné integritu a automatické obnovenie predstavujú veľmi Mocný čas a práca ukladania schopnosti. Ak je písať caching radič nie je správne navrhnuté na používanie údaje kritické transakčné DBMS životné prostredie, môže ohroziť schopnosť servera SQL Server na obnovenie, teda korumpují databázy. Tento problém môže nastať ak kontrolór zachytáva SQL Denník servera transakcie píše a medzipamätí v hardvérové cache na radič palube, ale nezachová tieto písomné stránok počas systém zlyhanie.

Väčšina caching radiče vykonať zápis do vyrovnávacej pamäte. Zapisovanie do vyrovnávacej pamäte Funkcia nedá vždy vypnúť.

Dokonca aj vtedy, ak server používa zdroj UPS, to nie je zárukou bezpečnosti vo vyrovnávacej pamäti píše. Mnoho typov zlyhania systému môže vyskytnúť nie je zdroj UPS adresa. Napríklad parita chyba pamäte, operačný systém pasce, alebo porucha hardvéru, že spôsobí, že príkaz na obnovenie systému môžu produkovať nekontrolované systém prerušenia. Zlyhanie pamäte v vyrovnávacia pamäť zápisu hardvéru môže tiež následok stratu životne dôležité prihlasovacích informácií.

Iný možný problém, súvisiace s radičom zapisovanie do vyrovnávacej pamäte sa môže vyskytnúť pri vypnutie systému. Nie je nezvyčajné "cyklu" operačného systému, alebo reštartujte systém počas zmeny konfigurácie. Aj keď opatrní operátor nasleduje operačný systém odporúčanie počkať, kým všetky disku činnosti prestala pred reštartu systému, vo vyrovnávacej pamäti píše môže stále nachádzať kontrolórovi. Po stlačení kombinácie klávesov CTRL + ALT + DEL, alebo Je stlačené tlačidlo RESET, vo vyrovnávacej pamäti píše môžete znehodnotené, potenciálne škodlivá databázy.

Je možné navrhnúť hardvérové cache zápis, ktorý berie do úvahy všetky možné príčiny vyradeniu špinavé vyrovnávacej pamäte údaje, ktoré by teda bezpečné pre použitie databázový server. Niektoré z týchto funkcií návrhu by zahŕňajú vedie RST autobus signál sa zabránilo nekontrolované reset caching radič, palubné batérie zálohovania a zrkadlené alebo ERC (chyba kontrola & opravnou) pamäte. Informujte sa u predajcu hardvéru, aby sa zabezpečilo, že vyrovnávacia pamäť zápisu obsahuje tieto a ďalšie prvky potrebné na zabránenie straty údajov.

SQL Server vyžaduje systémov na podporu "garantované dodávka na stabilné médiá", ako je uvedené v Microsoft SQL Server Always-On skladovanie roztoku recenzi program. FOĎalšie informácie o vstupných a výstupných požiadavkách pre databázový nástroj SQL Server nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
967576Microsoft SQL Server databázu motora. vstupné/výstupné požiadavky

Vlastnosti

ID článku: 86903 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 4.21a Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Kľúčové slová: 
kb3rdparty kbhardware kbinfo kbmt KB86903 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:86903

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com