ID článku: 842242 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Po nainštalovaní systému Windows XP Service Pack 3 (SP3), niektoré programy môže zdať nebude fungovať. V predvolenom nastavení brány Firewall systému Windows zapnutá a blokuje nevyžiadané pripojenia na počítač. Tento článok popisuje, ako urobiť výnimku a povoliť spúšťanie programu pridaním do zoznamu výnimiek. Tento postup umožňuje program pracovať ako to urobil pred inštaláciou balíka service pack.

ÚVOD

K zabezpečeniu počítača so systémom Windows XP SP3, Windows Firewall blokuje nevyžiadané pripojenia na počítač. Niekedy možno budete chcieť urobiť výnimku a povoliť pre niekoho, kto sa pripojil k vášmu počítaču. Napríklad nasledovných príkladoch keď budete chcieť, aby sa niekto mohol pripojiť k vášmu počítaču:
  • Hráte hru pre viacerých hráčov cez theInternet.
  • Čakáte získať súbor, ktorý je odoslaný throughan okamžitú správu programu.
Po nainštalovaní balíka Windows XP SP3, klientske programy môžu úspešne prijímať údaje zo servera. Nižšie sú uvedené niektoré príklady:
  • FTP klient
  • Softvér na prenos multimediálnych
  • Upozornenia na novú poštu v niektorých e-mailových programov
Alebo serverových aplikácií, ktoré sú spustené na počítači so systémom Windows XP SP3 nemusia reagovať na požiadavky klientov. Nižšie sú uvedené niektoré príklady:
  • Webový server, ako je Internet informácie služby
  • Vzdialená pracovná plocha
  • Zdieľanie súborov

Upozornenie zabezpečenia systému Windows

Niekedy, keď brána Windows Firewall blokuje program, <b00> </b00>upozornenie zabezpečenia systému Windows dialógové okno.

Rozlíšenie

Povolenie programov prostredníctvom dialógového okna "Upozornenie zabezpečenia systému Windows"

Pokročilých používateľov

Táto sekcia je určená pre skúsených používateľov počítača. Ak nie ste púšťať do pokročilého riešenia problémov, môžete niekoho požiadať o pomoc alebo kontaktovať technickú podporu. Informácie o tom, ako to urobiť, navštívte nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/contactus

Na povolenie programu komunikovať ako tomu bolo pred inštaláciou balíka Windows XP SP3, a povoliť programy, ktoré chcete spustiť, použite jednu z nasledujúcich metód.
Pokročilí používatelia metóda 1: umožniť programy pomocou brány Firewall systému Windows
Pokročilí používatelia metóda 2: identifikovanie a otvorenie portov
Identifikovanie portov pomocou Netstat.exe
Otvorené porty manuálne pomocou brány Firewall systému Windows
Ďalšie informácie o konfigurovaní brány Firewall systému Windows nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
875357 Riešenie problémov s nastavením brány Windows Firewall v systéme Windows XP Service Pack 2

Ďalšie informácie

Programy, ktoré môžu vyžadovať manuálne Otvorenie portov
Nasledujúca tabuľka zobrazuje programy a hry, ktoré môžu vyžadovať, aby ste otvoriť port alebo porty manuálne, aby programy mohli pracovať správne.

Programy

Hry

Spoločnosť Microsoft poskytuje kontaktné informácie tretích strán, aby vám pomohol nájsť technickú podporu. Tieto kontaktné informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft nezaručuje presnosť kontaktných informácií týchto tretích strán.

Informácie o výrobcu hardvéru, navštívte nasledujúcu webovú lokalitu:
http://support.Microsoft.com/GP/vendors/en-US
Produkty tretích strán, ktorými sa tento článok zaoberá sú vyrobené spoločnosťami, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Microsoft neručí v žiadnom prípade za výkon a spoľahlivosť týchto výrobkov.Vlastnosti

ID článku: 842242 - Posledná kontrola: 10. októbra 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Service Pack 3
Kľúčové slová: 
kbresolve kbgraphxlink kbnomt kbscreenshot kbtshoot kbconfig kbsecurity kbappcompatibility kbfirewall kbsmbportal kbmt KB842242 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 842242

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com