Oprava: Moduly řeči nefungují a otevřete ovládací panel řeči se zobrazí chybová zpráva

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 838659 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Při použití moduly řeči provést rozpoznávání nebo synthesis můžete uložit soubor CurrentUserLexicon na místním pevném disku k uložení další slova. Někdy může dojít k poškození souboru CurrentUserLexicon. V takovém případě (SR) rozpoznávání řeči a stroj řeč nefungují. Tento článek popisuje možné příčiny a opravuje problém s soubor opravy hotfix.

Příznaky

Stroj řeč a rozpoznávání (SR) řeči nefungují v žádné aplikace. Otevřete Ovládací panely řeči může se zobrazit následující zpráva:
Požadovaný úkol nelze provést, protože vytvořen nezbytné řeči. Vyberte jiný stroj nebo jiné zvukové zařízení.

Příčina

Konkrétní příčinu problému, aktuálně není známa. Však jsou následující možné příčiny:
 • Nesprávně nakonfigurované zvukové zařízení
 • Nahrávání poškozený profil
 • Uživatel poškozené databáze lexikon (CurrentUserLexicon)
Chcete-li zjistit, zda je poškozený CurrentUserLexicon, pomocí šestnáctkové editoru otevřete soubor dat, který je umístěn v následující složce:
\Documents and Settings\ UserName \Application Data\Microsoft\Speech\Files\UserLexicons
Pokud soubor obsahuje hodnoty pouze bajtu 0x00 a obsahuje další data hodnoty, pravděpodobně byla poškozena databáze lexikon uživatele.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, odstraňte soubor lexikon poškozené uživatele. Systému se potom znovu vytvoří prázdný verzi souboru. Po tento může stroj pro rozpoznávání ŘEČI a modulu pro převod textu na ŘEČ fungovat.

Poznámka:Soubor lexikon uživatele odstranit, ztratíte všechny slovní zásobu specifické pro uživatele, který byl dříve přidán.

Soubor lexikon uživatele odstranit, odstraňte následující složku:
\Documents and Settings\ UserName \Application Data\Microsoft\Speech\Files\UserLexicons

Řešení

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Použijte tuto opravu hotfix pouze u systémů, kde dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud Vás tento problém závažně nepostihuje, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Pokud tento oddíl nevidíte, obraťte se na Technickou podpora společnosti Microsoft pro získání opravy hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo jakékoli řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit zvláštní požadavek na službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Zobrazí formulář "Hotfix stažení k dispozici" jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.


Anglická verze této opravy hotfix má následující (nebo pozdější) atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním ČASEM a najít, použijte kartu časové pásmo v ovládacím panelu Datum a čas.
Date     Time  Version   Size   File name
  --------------------------------------------------
  09-Mar-2004 22:26 6.0.1518.0 696,320 Sapi.dll

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o chybu v Microsoft produkty uvedené v části "Platí pro" v tomto článku.

Vlastnosti

ID článku: 838659 - Poslední aktualizace: 29. srpna 2007 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Speech Software Development Kit (SDK) 5.1
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbfix kbqfe kbhotfixserver KB838659 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:838659

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com