USBView.exe örnek program öncesi XP SP1 tabanlı bilgisayarların aygıtları numaralandır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 838100 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Evrensel seri yol (USB) aygıtları ve ana bilgisayar denetleyicileri Numaralandırılacak USBView.exe programı kullandığınızda aşağıdaki belirtilerle karşılaşabilirsiniz:
 • A - sorun USB 2.0 ana bilgisayar denetleyicilerinin Microsoft Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda numaralandırılır.
 • Sorunu B - ekli bir USB aygıtı görüntülenir.

  Windows XP Service Pack 1 Windows Driver Development Kit (DDK) kullanarak yerleşik USBView.exe program sürümü, aşağıdaki işletim sistemlerinde örnek çalıştırdığınızda herhangi bir USB aygıtı göstermiyor:
  • Windows XP'nin yayım sürümünü.
  • Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows Millennium Edition veya Microsoft Windows 98 sürümü.

Neden

A - sorun USB 2.0 ana bilgisayar denetleyicileri Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda numaralandırılır.

Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda, aşağıdaki gibi iki farklı USB sürücü yığınlarının çalıştığı için Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda USB 2.0 ana bilgisayar denetleyicileri USBView.exe program numaralandırmaz:
 • Ilk yığın USB 1.1 ana bilgisayar denetleyicileri için kullanılır.
 • Ikinci yığın, USB 2.0 ana bilgisayar denetleyicileri için kullanılır.
Her iki USB sürücü yığınları, burada x, bir örnek numarası gösterir, aşağıdaki biçime sahip bir sembolik bağlantı adlarını oluşturun:
\DosDevices\HCD x
Her iki USB sürücü yığınlarının örnek numarası 0'ı başlatın. Bu davranış, her iki sürücü yığınlarının aşağıdaki simgesel bağlantı adını oluşturmak deneyin anlam?na gelir:
\DosDevices\HCD0
USB 2.0 sürücü yığınının bu simgesel bağlantı adını sonra USB 1.1 sürücü yığını oluşturmak için çalışır simgesel bağlantı adını oluşturur. Bu nedenle, simgesel bağlantı adı oluşturulmadı ve USB 2.0 ana bilgisayar denetleyicisi sembolik bir bağlantı erişilemiyor.

Sorunu B - ekli bir USB aygıtı görüntülenir

Windows XP SP1'de bulunan USB sürücü yığını gibi adlı yeni bir giriş/çıkış denetimi (IOCTL) destekler:
ioctl_usb_get_node_connection_information_ex
Bu IOCTL IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION adlı IOCTL önceki sürümünün yerini alır. Önceki sürümü IOCTL USBView.exe programın önceki sürümlerinde kullanılmış.

USB aygıtı yüksek hızda çalışan olup olmadığı hakkında bilgi döndürdüğünden, bu yeni IOCTL kullanılacak USBView.exe program üzerinde değişiklik yapıldı.

Windows XP SP1 tabanlı bilgisayarların öncesi üzerinde IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION_EX'i kullanmaya çalıştığınızda, girişimi başarısız olur. Ayrıca, USB aygıtı ile ilgili hiçbir bilgi görüntülenir.

Çözüm

A - sorun USB 2.0 ana bilgisayar denetleyicileri Microsoft Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda numaralandırılır.

Yeni USB sürücü yığını, bir simgesel bağlantı adını kullanımını destekleyen ek olarak, bir GUID tabanlı aygıt arabirimi kullanımını destekler.

Enum.c dosya EnumerateHostControllers işlevinde açıklamalarını bu teknik ana bilgisayar denetleyicisi numaralandırmak için nasıl kullanılacağını açıklayan bir bölüm içerir. Bu işlev, Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda çalışırken algılamak için değiştirebilirsiniz. Tüm USB ana bilgisayar denetleyicileri Numaralandırılacak sonra numaralandırma GUID tabanlı yöntemi hem de simgesel bağlantı yöntemini kullanabilirsiniz.

Sorunu B - ekli bir USB aygıtı görüntülenir

Yeni bir IOCTL, IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION_EX, tüm kullanımlarını USBView.exe programında değiştirebilirsiniz. IOCTL başarısız olursa, program USBView.exe geri IOCTL, IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION önceki bir sürümünü kullanacak biçimde döner böylece IOCTL değiştirebilirsiniz.

Sıfırlamaya dönüş Bu davranış, Windows XP SP1 veya sonraki sürümleri, Windows çalıştıran bir bilgisayarda yüksek hızda çalışan bir aygıt olup olmadığını rapor hala USBView.exe programın sağlar. Ayrıca, sıfırlamaya dönüş Bu davranış Windows XP SP1 tabanlı bilgisayarların öncesi üzerinde de USB aygıtları görüntüler.

Daha fazla bilgi

Bu sorun, Windows Server 2003 Service Pack 1 DDK'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 838100 - Last Review: 4 Ağustos 2005 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Driver Development Kit
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB838100 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:838100

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com