Udalosti koliesko myši nefunguje v jazyku Visual Basic 6.0 IDE

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 837910 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Nie je možné posúvať pomocou kolieska myši Microsoft Vizuálne základné 6.0 IDE.

PRICINA

Tento problém sa vyskytuje, pretože nemá Visual Basic 6.0 IDE nie majú vstavanú podporu pre posúvanie pomocou kolieska myši.

RIEŠENIE

Obísť tento problém, použite jednu z nasledujúcich metód:

Metóda 1

Stiahnuť VB6 myši Wheel.exe súbor, ktorý obsahuje doplnok DLL a kód, ktorý sa používa na vytvorenie doplnok DLL.
 1. Prevezmite si súbor VB6 myši Wheel.exe. Nasledovný súbor je k dispozícii pre prevziať zo strediska pre prevzatie softvéru spoločnosti Microsoft:
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Stiahnuť
  Prevziať balík VB6MouseWheel.EXE.

  Ďalšie informácie o preberaní Microsoft podporných súborov získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  119591 Ako získať Microsoft podporných súborov zo služieb online
  Microsoft kontroluje tento súbor na vírusy. Spoločnosť Microsoft použila najaktuálnejší antivírusový softvér, ktorý bol k dispozícii v deň, kedy bol zaslaný súbor. Súbor je uložený na zabezpečených serveroch, ktoré pomáhajú zabrániť neoprávneným zmenám v súbore.
 2. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typ regsvr32 <path>\VB6IDEMouseWheelAddin.dll</path>, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 3. Spustiť Visual Basic 6.0.
 4. Kliknite na tlačidlo Doplnky, a potom kliknite na tlačidloSprávca doplnkov.
 5. V Správca doplnkov kliknite na položku ZoznamKoliesko myši Fix.
 6. Kliknutím vyberte možnosť Naložené a vyložené kontrola políčko a potom kliknite na tlačidlo Vybrať Zaťaženie pri štarte kontrola pole.
 7. Kliknite na tlačidlo ok.
Môžete tiež vytvoriť doplnok DLL v jazyku Visual Basic 6.0. Ak ste robiť to, doplnok DLL automaticky zapísané. Potom môžete sledovať kroky 4 až 7 umožní doplnok DLL. Chcete stavať doplnok DLL, kliknite na tlačidlo Uistite sa VB6IDEMouseWheelAddin.dll na Súbor ponuka.

Metóda 2

Návrat k staršej verziu softvéru IntelliPoint spoločnosti Microsoft. To chcete urobiť, postupujte nasledovne:
 1. Ak softvér IntelliPoint, ktorý je nainštalovaný na vašom počítač je 4.9 alebo novšia verzia, odstránenie softvéru IntelliPoint z vášho počítač.
 2. Nainštalovať verziu softvéru IntelliPoint 4.12. The nasledovný súbor je k dispozícii na prevzatie od spoločnosti Microsoft Download Centrum:
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Stiahnuť
  Prevziať balík IntelliPoint 4.12.

  Ďalšie informácie o preberaní Microsoft podporných súborov získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  119591 Ako získať Microsoft podporných súborov zo služieb online
  Microsoft kontroluje tento súbor na vírusy. Spoločnosť Microsoft použila najaktuálnejší antivírusový softvér, ktorý bol k dispozícii v deň, kedy bol zaslaný súbor. Súbor je uložený na zabezpečených serveroch, ktoré pomáhajú zabrániť neoprávneným zmenám v súbore.
Poznámka Môžete tiež použiť tento add-in vo väčšine VBA prostrediach. Nainštalovať doplnok, ako je popísané vyššie, vytvoriť .reg súbor s týmito hodnotami a zlúčiť s databázy registry.

Windows Registry Editor Version 5.00

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\VBA\VBE\6.0\Addins\VB6IDEMouseWheelAddin.Connect
 • "FriendlyName"="koliesko myši Fix"
 • "CommandLineSafe" = dword:00000000
 • "LoadBehavior" = dword:00000000
Poznámka Tieto kľúče možno ignorovať, ak ste dať im v položke HKEY_LOCAL_MACHINE.

STAV

Toto správanie je zámerné.

DALSIE INFORMACIE

Myš koliesko podporu v jazyku Visual Basic 6.0 je funkciou ovládač myši. WM_MOUSEWHEEL správa sa odosiela do okna zameranie keď ste otáčaním kolieska myši. Pretože Visual Basic 6.0 IDE nemá zabudovaný podpora pre posúvanie pomocou kolieska myši IDE ignoruje WM_MOUSEWHEEL správy. Avšak IntelliPoint verzie softvéru 4.12 poskytuje koliesko myši podporu a konvertuje WM_MOUSEWHEEL správu na WM_SCROLL. Verziu softvéru IntelliPoint 4.9 a novšími verziami nemajú túto funkciu. Preto, ak chcete použiť koliesko myši posúvať v jazyku Visual Basic 6.0 IDE, musíte použiť program Intellitype verzie softvéru 4.12.

ODKAZY

Ďalšie informácie o WM_MOUSEWHEEL oznámenia Navštívte nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti webová lokalita Microsoft Developer Network (MSDN):
http://msdn2.Microsoft.com/en-us/library/ms645617.aspx

Vlastnosti

ID článku: 837910 - Posledná kontrola: 5. júna 2012 - Revízia: 0.1
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Visual Basic for Applications 6.0
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Enterprise Edition
Kľúčové slová: 
kbevent kbideproject kbdriver kbdevstudio kbprb kbmt KB837910 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 837910

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com