Karta Telefonické připojení se nezobrazí při zobrazení vlastností uživatele domény v počítači se systémem Windows XP pomocí služby Active Directory Users and Computers

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 837490 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při zobrazení vlastností uživatele domény, pomocí služby Active Directory Users and Computers Telefonické připojenínení zobrazena karta. K tomuto problému dochází v založené v systému Microsoft Windows XP počítač, který obsahuje nástroje pro správu systému Microsoft Windows Server 2003 nainstalován. Avšak při použití relace Terminálové služby zobrazit uživatele vlastnosti v počítači se systémem Microsoft Windows Server 2003, Telefonické připojení Zobrazí se karta.

Řešení

K Tento problém vyřešit, nainstalujte soubor Adminpak.msi, která byla vydána s Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1). Další informace o instalaci souboru Adminpak.msi navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/4dacb61b-7ddc-49be-a244-9ad70634f6bb1033.mspx
Důležité Před instalací tohoto souboru je nutné odinstalování souboru Adminpak.msi, která je aktuálně nainstalována.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, otevřete relaci Terminálové služby připojit k řadiči domény a potom změnit vlastnosti uživatele. Postup: postupujte takto:
  1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Všechny Programy, přejděte na příkaz Příslušenství, přejděte na příkazKomunikacea klepněte na tlačítko Připojení ke vzdálené ploše Připojení.
  2. V Počítač Zadejte název řadič domény a potom klepněte na tlačítko Připojit.
  3. Zadejte pověření a klepněte na tlačítkoOK.
  4. Ve vzdáleném počítači klepněte na tlačítko Spustit, příkaz k Nástroje pro správua klepněte na tlačítko Aktivní Adresář uživatelů a počítačů.
  5. V levém podokně rozbalte doménu kde uživatelského účtu Chcete-li zobrazit je umístěna a klepněte na tlačítkoUživatelé.
  6. V pravém podokně klepněte pravým tlačítkem na uživatelský účet a poté Klepněte na tlačítko Vlastnosti.

Prohlášení

Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro". Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci Microsoft Windows XP Service Pack 2.

Odkazy

Další informace získáte následující článek znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu Aktualizace softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 837490 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 12.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbhotfixserver kbqfe kbfix kbbug kbserver kbactivedirectory kbprb kbmt KB837490 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:837490

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com