Etki alanı tabanlı bir DFS ad alanına bağlanmadan önce uzun bekleme süresi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 835261 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Ağa yeniden bağlayın, sonra bir etki alanı tabanlı dağıtılmış dosya sistemi (DFS) bağlantısı veya bir etki alanı tabanlı DFS kökü en çok 15 dakikadır açık olmayabilir. Bu nedenle, bir DFS kökünü veya DFS bağlantısı çevrimdışı dosyaları eşitlemeye bilgisayarınızı ilk kez çalıştığında bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Neden

Tam bilgisayar adı için tam olarak nitelenmiş etki alanı adları (FQDN) sorgulardan Microsoft ayırt edebilmek için etki alanı denetleyicilerinin düzenli aralıklarla bir etki alanına ait olan Windows XP tabanlı bir DFS istemcileri sorgu sorgular. "SPC önbelleği." adlı özel bir tabloda bulma işleminin sonuçlarını önbelleğe alınıp alınmayacağını Istemci, etki alanındaki etki alanı denetleyicilerine gerçek zamanlı sorgu önlemek için SPC önbellek kullanır. Windows XP tabanlı istemci bilgisayar ilk başlatıldığında SPC önbellek dolduramıyor, istemci bir dakika boyunca üç kez daha sonra yeniden deneyecek. Üçüncü deneyin sonra veya üç dakika sonra istemci, SPC önbelleği yeniden doldurmak çalışmadan önce 15 dakika bekler. Bu nedenle, DFS sunucusu kullanılamıyorsa, ilk olarak, Windows XP tabanlı istemci için bir istemci, etki alanı tabanlı DFS ad boşluğuna bağlanmadan önce en fazla 15 dakika beklemeniz gerekebilir.

Bu nedenle, istemci DFS ad erişebilir kadar Windows XP tabanlı istemci DFS kökünü veya DFS bağlantısı çevrimdışı dosyaları eşitleyemezsiniz.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  13-Feb-2004 00:21 5.1.2600.1334   92,160 Cscdll.dll    
  10-Feb-2004 19:22 5.1.2600.1342   416,640 Mrxsmb.sys
  13-Feb-2004 00:21 5.1.2600.1335   305,152 Netapi32.dll   
  10-Feb-2004 19:22 5.1.2600.1334   165,760 Rdbss.sys
  13-Feb-2004 00:21 5.1.2600.1335   120,320 Wkssvc.dll    

Not Bu düzeltmeyi kullanmak, çevrimdışı dosyalar desteğini etkinleştirmelisiniz.Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra Windows XP tabanlı istemci SPC önbellek boş ise ve aşağıdaki durumlardan biri oluşursa doldurur:
 • Çevrimdışı dosyalar eşitlenir.
 • Yeni bir ağ bağlantısı algıladı.

Bu düzeltmeyle, etki alanı tabanlı DFS ad daha önce mümkün olandan daha hızlı erişebilirsiniz.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows XP tabanlı bir istemci DFS sorgularının sıklığını denetleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
291377Ilke, Windows XP istemci DFS sorgularının sıklığını denetlemek için
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
834674Windows XP'de Windows Gezgini veya Bilgisayarım açıldıktan sonra etki alanı DFS ağ yolu çevrimdışı oluyor


Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 835261 - Last Review: 12 Ocak 2015 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbtshoot kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB835261 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:835261

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com