Hata iletisi 823, donanım sorunlarını veya SQL Server sistem sorunlarını gösterebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 828339 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aşağıdaki hata iletisini alırsanız, Microsoft SQL Server 2000, okuma ya da veritabanı dosyalarına yazılırken, donanım ve sistem sorunları algıladı gösterebilir:
<a1>Hata</a1> 823
G/Ç hatası <error > sırasında algılanan <operation > uzaklığındaki <offset > dosyasındaki ' <file>'
Not Hata iletisinin biçimi, Microsoft SQL Server 2005 ve Microsoft SQL Server 7.0 biraz farklıdır. Ancak, kavramlar ve tartışmalar da SQL Server 2005 ve SQL Server 7.0 için geçerlidir.

Bu iletinin çeşitli bölümleri hakkında daha fazla bilgi için gibi <error > ve <operation > ve SQL Server 2000'de yapılan, Microsoft Windows API çağrıları kullanımı hakkında daha fazla bilgi için bu makalenin "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın.

Çözüm

SQL Server 2000, aşağıdaki koşullar doğruysa bu makalenin "Belirtiler" bölümünde açıklanan hata yükseltir:
 • Işletim sistemi hatası: BIR Windows API çağrısı veya yazma okuma Windows API çağrısı başarısız olur ve SQL Server'ı ilişkili bir işletim sistemi hatası karşılaşır Windows API çağrısı için. Aşağıdaki hata iletisini, bir işletim sistemi için 823 hata örneğidir:
  2003-07-28 09:01:27.38 spid75 hatası: 823, önem derecesi: 24,
  Durum: 2
  sırasında algıladı (istek bir g/Ç aygıt hatası. nedeniyle gerçekleştirilemedi) 2003-07-28 09:01:27.38 spid75 g/Ç 1117 uzaklığındaki 0x0000002d460000 'e:\program Files\Microsoft SQL Server\mssql\data\mydb.MDF' dosyasında okuma hatası
  Dışında bir işletim sistemi hatası 6 için (“ tanıtıcı geçersiz ”), işletim sistemi hataları raporlanır, büyük olasılıkla 823 hatalar için bir donanım sorunu veya temel sistem sorunu için ilgili. DBCC CHECKDB deyimini bir sorun raporu, bir işletim sistemi hatası ortaya çıkarsa, donanım satıcısı, sistem yöneticiniz veya Microsoft Ürün Destek Hizmetleri ile bu sorunu gidermek için bir çözüm olabilir.

  Not Olabilir ya da hata iletisindeki dosya ile ilişkili bir veritabanında DBCC CHECKDB deyimini hatalarını görebilirsiniz. 823 Hata gördüğünüzde, DBCC CHECKDB deyimini çalıştırabilirsiniz. DBCC CHECKDB deyimini hataları raporla, büyük olasılıkla bir zaman zaman sistem sorunu ya da disk ile ilgili bir sorun vardır.
 • G/Ç mantıksal onay hatası: Okuma bir Windows API çağrısı veya bir veritabanı dosyası için bir yazma Windows API çağrısı başarısız olur, ancak belirli mantıksal veri denetimi başarılı (bir bozuk sayfa, örneğin), 823 hata ortaya çıkar. Mantıksal bir ı/o için 823 bir hataya örnek olarak aşağıdaki hata iletisini olan hata denetleyin:
  2003-09-05 16:51:18.90 spid17 hatası: 823, önem derecesi: 24,
  Durum: 2
  2003-09-05-16:51:18.90 spid17 g/Ç okuma sırasında sırasında algılanan hata (bozuk sayfa) içinde 0x00000094004000 mahsup 'F:\SQLData\mydb.MDF' dosya
  Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, ilk hata iletisindeki dosya ile ilişkili bir veritabanında DBCC CHECKDB deyimini çalıştırın. DBCC CHECKDB deyimini hataları bildiriyorsa, bu sorunu gidermek için önce bu hataları düzeltin. Hatta DBCC CHECKDB hatalar düzeltildikten sonra sorun devam ederse, veya DBCC CHECKDB deyimini hataları raporla, sistem hataları ve diskle ilgili hatalar için Microsoft Windows NT sistem olay günlüğünü gözden geçirin. Tüm uygun tanılamayı çalıştırmak için donanım satıcınıza de başvurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Hata iletisi ayrıntıları

Aşağıdaki 823 hata iletisinin bölümleri, burada ayrıntılı olarak açıklanmaktadır:
<a1>Hata</a1> 823
G/Ç hatası <error > sırasında algılanan <operation > uzaklığındaki <offset > dosyasındaki ' <file>'
Daha ayrıntılı olarak açıklandığı 823 hata iletisi bilgilerini:
 • <error >: Bu bir işletim sistemi hatası ya da mantıksal bir g/Ç onay hatası olabilir. Bir işletim sistemi hatası, işletim sistemi hata numarasını “ g/Ç hatası ” izler. Işletim sistemi hata metnini "g/Ç hatası sonra parantez içinde eklenmiştir.error number. "

  Mantıksal bir g/Ç onay başarısızlık hatası iletisi parantez içinde aşağıdakilerden biri olabilir:
  • (bozuk sayfa): bozuk sayfalar hakkında daha fazla bilgi için SQL Server 2000 Books Online'da bakın.
  • (hatalı sayfa KIMLIĞI): Bu ileti <a0>Sayfa</a0> başlığındaki pageID diskten okundu beklenen sayfa yok demektir. Örneğin, SQL Server 2000 veritabanı dosyasının 1 mantıksal sayfası 100 olan mahsup dosya sağlarsa, bu 8 KB sayfanın <a1>Sayfa</a1> başlığındaki pageID 1:100 olmalıdır. Hatalı sayfa değil, KIMLIĞI, mantıksal g/Ç onay hata iletisinde dahil edilir.
  • (Yetersiz aktarılan bayt): Bu sorun, Windows API çağrısı başarılı oldu, ancak ne değil bekleniyordu, transfer bayt olan gösterir.
 • <operation>: Okuma veya yazma budur.
 • <offset>: Dosyanın başından fiziksel bayt uzaklığı budur. Bu numara, 8192 bölme hata tarafından etkilenen mantıksal sayfa numarasını verir.
 • <file>: Bu dosya g/Ç sorunu ile ilişkili olan ve tam fiziksel yolu içerir.

SQL Server g/Ç ve Windows API

SQL Server 2000 gibi ReadFile ReadFileScatter, WriteFile ve WriteFileGather, standart Windows API çağrılarını g/Ç, veritabanı dosyaları ile gerçekleştirmek için kullanır. SQL Server 2000, Windows API çağrılarını kullandığında, dosya zaten başarıyla açıldı veya SQL Server 2000 buradan okuma veya yazma deneyin değil. Bu nedenle, bir Windows API çağrısı başarısız olursa ve hata dışında bir işletim sistemi hatası 6 ("Geçersiz tanıtıcı") ise, hata büyük olasılıkla Windows veya bir alt düzey yazılım bileşeni gibi bir aygıt sürücüsü tarafından oluşturuldu. Çünkü işletim sistemi hatası 6 geçersiz bir tanıtıcı olduğundan, bu sorun, SQL Server, bir Windows API çağrısı yapmak için geçersiz bir tanıtıcı kullanıp kullanmadığını oluşabilir. Ancak, bu bir sistem sorunu yine de olabilir.

SQL Server Errorlog dosyasında aşağıdaki hata iletisini yeniden karşılaşırsanız, tempdb birincil veritabanı dosyasına yazmak için bir Windows API çağrısı kullanıyorsa, örneğin, SQL Server işletim sistemi 2 karşılaştı:
Hata: 823, önem derecesi: 24, durum: 4
G/Ç hatası 2 (Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.) 0x00000000284000 uzaklığındaki dosyasında yazma sırasında algılanan ' D:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\data\tempdb.mdf '
SQL Server, dosya zaten başarıyla açtı ve “ geçersiz tanıtıcı ” bir hata alıyorsunuz çünkü hata büyük olasılıkla bir alt düzey çekirdek yazılım bileşeni gibi dosya sistemi veya aygıt sürücüsünü de oluşturuldu. Bu sorun SQL Server'da sorun olduğunu ve bu dosya sistemi veya dosya ile ilişkilendirilmiş bir aygıt sürücüsü ile ilgili bir sorun olarak inceledi gerekir.

Referanslar

Izleme bayrağı 818 kullandığınızda 823 hatalara ek tanılama bilgileri SQL Server Errorlog dosyaya yazılabilir. Bu bilgileri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
826433SORUN: bildirilmeyen g/Ç sorunlarını algılamak için ek SQL Server tanılamaları
SQL Server sistemlerini desteklemek için gerektirir ‘ kararlı bir ortam garanti ’ altında Microsoft SQL Server Always-On depolama Solution inceleme program özetlendiği gibi. FOSQL Server veritabanı altyapısı için giriş ve çıkış gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
967576Microsoft SQL Server Database Engine giriş/çıkış gereksinimleri

Özellikler

Makale numarası: 828339 - Last Review: 20 Aralık 2005 Salı - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB828339 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:828339

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com