Chybová zpráva Chyba: "pokus přístup metoda se nezdařila" při použití referenční nesprávné objektové knihovny Microsoft Forms 2.0

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 824009 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

V projektu aplikace Visual Studio .NET, který obsahuje odkaz na objektové knihovny Microsoft Forms 2.0 zobrazí se chybová zpráva podobná následující:
System.MethodAccessException: "pokus přístupu k metodě se nezdařilo."

Příčina

Použijete-li přidat odkaz na objektové knihovny Microsoft Forms 2.0 dialogové okno Přidat odkaz, můžete si všimnout, že u Objektové knihovny Microsoft Forms 2.0 se zobrazí dvě položky. Obě tyto položky naleznete v souboru FM20.dll.

Protože se jedná o odkaz na primární sestavení InterOp (PIA Primary Interop sestavení ()), je nutné vybrat první položka Objektové knihovny Microsoft Forms 2.0 v seznamu. Vyberete-li druhá položka Objektové knihovny Microsoft Forms 2.0, aplikace může chovat dle očekávání.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, postupujte takto:
 1. V aplikaci Solution Explorer klepněte pravým tlačítkem myši na odkaz na MSForms a klepněte na tlačítko Odebrat.
 2. V aplikaci Solution Explorer klepněte pravým tlačítkem myši na položku odkazy a klepněte na tlačítko Přidat odkaz.

  Zobrazí se dialogové okno Přidat odkaz.
 3. V dialogovém okně Přidat odkaz klepněte na kartu COM.
 4. V seznamu součástí klepněte na první položku, nazvanou Objektové knihovny Microsoft Forms 2.0.

  Poznámka: To by měla být verze primární sestavení InterOp (PIA). Pokud pouze jedna položka Objektové knihovny Microsoft Forms 2.0 se zobrazí v poli dialogového okna Přidat odkaz, a tato položka není primární sestavení InterOp (PIA) verze, je nutné nejprve nainstalovat primární sestavení InterOp (PIA) z disku CD-ROM Microsoft Office System 2003.
 5. Klepněte na tlačítko Přidat položku do seznamu vybrané součásti Vybrat.
 6. Klepnutím na tlačítko OK zavřete dialogové okno Přidat odkaz.
 7. V aplikaci Explorer řešení klepněte na odkaz MSForms, které jste přidali v kroku 5. Ověřte, že je Místní kopie vlastnost nastavena na hodnotu FALSE a že vlastnost Path umístěn ukazatel primární sestavení InterOp (PIA) (jak je popsáno v části "Další informace").
 8. Odstraňte původní Interop.MSForms.dll soubor ze složky objektu, která je umístěna do složky aplikace.

Další informace

Použijete-li odkaz na primární sestavení InterOp (PIA) verzi objektové knihovny Microsoft Forms 2.0, projeví se následující vlastnosti pro odkaz na MSForms v aplikaci Solution Explorer:
 • Zkopírovat místní: False
 • Cestu: C:\WINDOWS\assembly\GAC\Microsoft.Vbe.Interop.Forms\11.0.0.0__71e9bce111e9429c\Microsoft.Vbe.Interop.Forms.dll
Je-li vlastnost Path odkazuje na složku v globální mezipaměť sestavení (GAC) (GAC), máte správný odkaz (primární sestavení InterOp (PIA)).

Pokud odkaz na Microsoft Forms 2.0 objektu knihovny bylo přidáno nesprávně (nebo pokud není nainstalován primární sestavení InterOp (PIA)) vlastnosti MSForms vypadat takto:
 • Zkopírovat místní: TRUE
 • Cestu: C:\ MyApplication \obj\Interop.MSForms.dll
Všimněte si, že vytvoří nové sestavení interop (I) aplikace Visual Studio .NET a pak zkopíruje do složky v projektu. K tomuto chování dochází, používáte nesprávné sestavení.

Pokud vaše řešení používá nesprávný odkaz MSForms, bude může docházet k potížím při pokusu o použití objektů z této knihovny. Například: Při pokusu o použití funkce FindControl v projektu sešitu aplikace Excel, který byl vytvořen pomocí Visual Studio Tools pro systém Microsoft Office. (Obvykle, můžete tak učinit k zachycení se událost klepnutíCommandButton ovládacího prvku v listu.) Pokud řešení používá nesprávný odkaz MSForms, událost klepnutíCommandButton ovládacího prvku neaktivuje když uživatel klepne na tlačítko na listu, přestože se zdá, že žádné chyby došlo v kódu. Používáte-li při pokusu přiřadit objekt CommandButton obslužná rutina výjimky, zobrazí se chybová zpráva, který se zobrazí v části "Příznaky".

Vlastnosti

ID článku: 824009 - Poslední aktualizace: 15. ledna 2004 - Revize: 1.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Professional Edition
 • Microsoft Office Professional Edition 2003
 • Microsoft Visual Studio Tools for the Microsoft Office System
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbbug kbpia kbnofix KB824009 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:824009

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com