Chybová zpráva "soubor Setupapi.dll zřejmě poškozen" Při pokusu o upgrade na systém Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 822801 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o upgrade počítače na systém Windows XP může zobrazit následující chybová zpráva:
Chyba při spuštění programu: souboru C:\windows\setup\setupapi.dll se zdá být poškozen, nainstalujte znovu soubor a akci opakujte.
Tomuto problému může dojít, pokud je soubor Setupapi.dll chybí nebo je poškozen.

Řešení

Tento problém vyřešit, restartujte počítač do předchozího operačního systému, přejmenujte soubor Setupapi.dll a potom znovu spusťte instalační program systému Windows XP. Postupujte takto:
 1. Restartujte počítač.
 2. Na obrazovce spouštěcí nabídky vyberte předchozí operační systém.
  Poznámka: Následné kroky tohoto postupu jsou napsány pro Microsoft Windows 98. Postup pro operační systém se může lišit.
 3. Po spuštění operačního systému, klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy a poté klepněte na položku Příkazový.
 4. V okně MS-DOS zadejte cd instalační program a stiskněte klávesu ENTER.
 5. Zadejte ren setupapi.dll setupapi.old a potom stiskněte klávesu ENTER.
 6. Zadejte příkaz exit a stiskněte klávesu ENTER.
 7. Spusťte znovu instalaci systému Windows XP.


Poznámka: Pokud tento postup problém nevyřeší, restartujte počítač pomocí spouštěcí diskety systému Windows 98. Po zobrazení výzvy, zaškrtněte políčko s podporou CD-ROM a spusťte instalaci z CD-ROM systému Windows XP. Použijte uvedený postup:
 1. Vložte disk CD-ROM se systémem Windows XP do jednotky CD-ROM nebo DVD-ROM.
 2. Spusťte počítač na příkazový řádek MS-DOS s podporou jednotky CD-ROM.

  Další informace o tom, co dělat, pokud počítač nemá MS-DOS již nainstalován nebo neumožňuje spuštění systému MS-DOS prompt nabídky spuštění získáte v článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  187632Vytvoření spouštěcí diskety systému Windows 98 s podporou systému souborů FAT32 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
 3. Spusťte nástroj SMARTDrive, pokud ještě není spuštěn. Pokud použijete nástroj SMARTDrive, část instalace systému Windows XP, která zkopíruje soubory na pevný disk pomalu. Chcete-li spustit nástroj SMARTDrive, změnit složku obsahující soubor Smartdrv.exe zadejte smartdrv a stiskněte klávesu ENTER.
 4. Na příkazovém řádku zadejte drive a potom stiskněte klávesu ENTER (kde drive je jednotka obsahující disk CD-ROM systému Windows XP).
 5. Zadejte cd\i386 a stiskněte klávesu ENTER.
 6. Zadejte winnt a stiskněte klávesu ENTER. Je zahájena instalace systému Windows XP.
 7. Zadejte cestu instalačních souborů systému Windows XP a stiskněte klávesu ENTER. Zadejte například d:\i386.

  Instalačnímu zkopíruje soubory na pevný disk. Pokud jsou soubory zkopírovány, zobrazí se následující zpráva:
  MS-DOS část instalace je dokončena. Instalační program nyní restartovat počítač. Po restartování počítače bude instalace systému Windows XP pokračovat. Pokud je v jednotce A: vložena disketa, vyjměte ji. Stisknutím klávesy ENTER restartujte počítač a pokračujte v instalaci systému Windows XP.
 8. Vyjměte z počítače všechny diskety a stiskněte klávesu ENTER. Restartování počítače a životopisy instalačnímu XP. Pokračujte stisknutím klávesy ENTER.
 9. Podle pokynů na obrazovce vyberte a naformátujte oddíl, kam chcete nainstalovat systém Windows XP. Pokud pevný disk v počítači obsahuje pouze jeden oddíl, neodstraňujte ho ze seznamu existujících oddílů. Instalačnímu XP zkopíroval tento oddíl instalační soubory. Oddíl formátovaný FAT32 můžete později převést systém souborů NTFS. Instalační program zkopíruje soubory použité pro instalaci systému Windows XP a restartuje počítač. Používá systém souborů NTFS k formátování jednotky Windows zkontroluje jednotku chyby a pak restartuje. Po restartování počítače bude instalační program systému Windows XP spuštěn v režimu GUI (Graphical User Interface).
 10. Podle pokynů Průvodce instalací systému Windows dokončete instalaci systému Windows XP.

Další informace

Další informace o instalaci a inovaci BEZE klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
316941Jak instalovat nebo upgradovat na systém Windows XP

Vlastnosti

ID článku: 822801 - Poslední aktualizace: 7. května 2007 - Revize: 4.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbprb KB822801 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:822801

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com