Exchange ActiveSync a Outlook Mobile Access chyby pri SSL alebo overenia na základe formulárov je potrebné pre Exchange Server 2003

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 817379 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Poznámka
Exchange Remote Connectivity Analyzer nástroj pomáha riešiť problémy s pripojením na server Microsoft Exchange Server nasadenie. Tool simuluje niekoľko klient prihlásenie a mail tok scenáre. Keď test zlyhá, mnohé chyby show tipy Tipy, ktoré pomôžu IT administrátor vyriešiť problém. (Screen shot tohto kroku je uvedené nižšie.)
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Screen shot Remote Connectivity Analyzer


Ak chcete použiť tento nástroj, navštívte http://go.Microsoft.com/fwlink/?LinkId=154308.


Pre viac informácií o nástroji na Server Exchange Remote Connectivity Analyzer (ExRCA), navštívte nasledujúce webové stránky Microsoft TechNet:
Oznamuje vydanie servera Exchange Remote Connectivity Analyzer

Výmena vzdialenej pripojenie Analyzer Tool

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Pri pokuse získať prístup k programu Microsoft Exchange Server 2003 počítača pomocou programu Microsoft Office Outlook Mobile Access alebo Exchange ActiveSync, máte problémy pripojenie alebo synchronizácie. Exchange Server ActiveSync a Exchange Outlook Mobile Access (OMA) používajú virtuálny adresár/Exchange na prístup k šablónam OWA a DAV na serveroch Exchange back-end na ktorom sa nachádza poštová schránka používateľa. Exchange Server ActiveSync a OMA nemôže získať prístup k tomuto virtuálnemu adresáru ak platí niektorá z nasledujúcich podmienok:
  • Výmena virtuálny adresár Exchange späť-endserver je nakonfigurovaný na požadovanie protokolu SSL.
  • Overovanie na základe formulárov je povolené.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka: Tieto problémy sa nevyskytujú, ak týchto rovnakých podmienok sú pravdivé na virtuálny adresár Exchange na klientskom serveri.

Keď tento problém sa vyskytuje, môžu sa vyskytnúť jeden z nasledujúcich príznakov v Outlook Mobile Access alebo Exchange Server ActiveSync.

Príznaky v službe Outlook Mobile Access


Príznaky Exchange ActiveSync

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, použite jednu z nasledujúcich metód.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka Že nemáte vykonávať ktorúkoľvek z metód, ktoré sú opísané v časti "Riešenie" na konfigurovanie klientskeho servera na požadovanie protokolu SSL a na povolenie overenia na základe formulárov na klientskom serveri.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka Ak máte spustený program Microsoft Small Business Server 2003, konfigurácie opísané v prvej a druhej metóde v časti "Riešenie" sa automaticky nakonfigurujú počas inštalácie. Ak dostávate chyby, ktoré sú opísané v časti "Príznaky" na Small Business Server 2003, spustite Configure E-Mail and Internet Connection Wizard. Sprievodca by mal pomôcť zmeniť konfiguráciu virtuálneho adresára/Exchange a overovanie na základe formulárov na prácu s Outlook Mobile Access a Exchange ActiveSync.

Metóda 1


Metóda 2

Ďalšie informácie

Prístup k obsahu poštovej schránky používateľa v programe Exchange Server 2003, Microsoft-Server-ActiveSync a Outlook Mobile Access virtuálnych adresárov aby explicitné prihlásenie DAV na virtuálny adresár Exchange. Volanie sa podobá nasledovnému:
http://netbios_name_of_mailbox_server/Exchange/mailbox_alias
Microsoft-Server-ActiveSync a Outlook Mobile Access virtuálnych adresárov nemôže získať prístup k obsahu poštovej schránky používateľa ak je virtuálny adresár Exchange nakonfigurovaný na požadovanie protokolu SSL. Microsoft-Server-ActiveSync a Outlook Mobile Access virtuálnych adresárov len pokúsiť sa spojil s virtuálny adresár Exchange prostredníctvom portu TCP 80 (HTTP), nie cez TCP Port 443 (HTTPS).

Služba Outlook Mobile Access sa pokúša pripojiť k virtuálnemu adresáru Exchange pomocou všetkých nasledovných overovacích metód:
  • Kerberos
  • NTLM
  • Základné
Keď na serveri Exchange Server 2003 nakonfigurujete overovanie na základe formulárov, overovacia metóda pre virtuálny adresár Exchange je nastavená na základné overovanie a Predvolená doména je nastavená na opačnej lomky. Virtuálny adresár služby Microsoft-Server-ActiveSync môžete len pripojiť na virtuálny adresár Exchange pomocou overovania protokolom Kerberos.

Informácie o otázky týkajúce sa služby Outlook Mobile Access (OMA) chybové hlásenia, kliknite na číslo článku v nasledujúcom zozname čím zobrazíte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
842023 Chybové hlásenie pri pokuse vytvoriť e-mailové správy, skúste pridať nový kontakt, skúste pridať novú úlohu, skúste vytvoriť novú plánovanú činnosť v programe Outlook Mobile Access s Exchange Server 2003
898131 Pri pokuse pripojiť na Outlook Mobile Access webovú lokalitu na počítač s aplikáciou Exchange 2003, sa môže zobraziť chybové hlásenie "A systém pri spracovaní vašej požiadavky sa vyskytla chyba"
Informácie o problémoch, ktoré súvisia s Exchange ActiveSync (EAS) chyby, po kliknutí na príslušné číslo článku v nasledujúcom zozname čím zobrazíte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
886346 Dostanete chybové hlásenie HTTP 500 pri synchronizácii vášho prístroja s programom Microsoft Exchange Server 2003
826974 "Synchronizácia zlyhala z dôvodu chyby na serveri" chybové hlásenie pri pokuse synchronizovať mobilné zariadenie s Exchange 2000 server

Ďalšie informácie

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Windows Mobile Forum
Navštívte naše Windows Phone Fórum pre ďalšie užitočné rady a nápady.

Vlastnosti

ID článku: 817379 - Posledná kontrola: 10. októbra 2013 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft ActiveSync 4.1
  • Microsoft ActiveSync 4.5
  • Windows Mobile 6.5 Standard
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbprb kbmt KB817379 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 817379

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com