Exchange ActiveSynci ja Outlook Mobile Accessis tõrked tekkida, kui Exchange Server 2003 nõutakse SSL-i või vormipõhise autentimise

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 817379 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Teatis
Exchange'i kaugühenduse analüsaator tööriist aitab Microsoft Exchange Serveri kasutuselevõtu ühendusprobleemide tõrkeotsinguks. Tööriista simuleerib mitme kliendi sisselogimise ja posti voolu stsenaariume. Kui katse nurjub, paljud vead Näita tõrkeotsingu näpunäiteid, mille abil IT-administraator probleemi lahendada. (See samm ekraanipilt on loetletud allpool.)
Ahenda see piltLaienda see pilt
Ekraanipilt, kaugühenduse analüsaator


Selle tööriista kasutamiseks külastage http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=154308.


Exchange Serveri Remote Connectivity Analyzer (ExRCA) tööriista kohta lisateabe saamiseks külastage järgmisi Microsoft TechNeti veebisaite:
Kuulutades Exchange Serveri Remote Connectivity Analyzer pressiteade

Exchange Remote Connectivity Analyzer tööriist

Laienda kõik | Ahenda kõik

Sümptomid

Microsoft Exchange Server 2003 arvuti avamisel rakenduses Microsoft Office Outlook Mobile Accessi või Exchange ActiveSynci kogeda ühendust või sünkroonimise probleemidele. Exchange Server ActiveSync ja Exchange Outlook Mobile Access (OMA) kasutavad virtuaalkataloogi juurde OWA mallidele ja DAV Exchange'i lõppfaasi serverites kasutaja postkast asub. Exchange Server ActiveSync ja OMA ei pääse sellele virtuaalkataloogile juurde, kui mõni järgmistest tingimustest on täidetud:
  • Exchange'i virtuaalkataloogi Exchange back-endserver on konfigureeritud nõudma SSL-i.
  • Vormipõhine autentimine on lubatud.
Ahenda see piltLaienda see pilt
2683283
Märkus: Need probleemid ilmnevad kui need samad tingimused on täidetud Exchange'i virtuaalkataloogi eesserveris asuvas.

Selle probleemi ilmnemisel võib ilmneda üks järgmistest sümptomitest Exchange Server ActiveSync ja Outlook Mobile Accessi.

Sümptomid Outlook Mobile Access


Exchange ActiveSynci sümptomid

Lahendus

Probleemi lahendamiseks kasutage ühte järgmistest meetoditest.

Ahenda see piltLaienda see pilt
2683283
Märkus Sa pead täitma kas esiotsa serveri SSL-i ja vormipõhise autentimise eesserveris jaotises "Lahendus" kirjeldatavaid meetodeid.

Ahenda see piltLaienda see pilt
2683283
Märkus Kui te opsüsteemi Microsoft Small Business Server 2003, konfigureeritakse meetodit 1 ja meetodi 2 jaotisest "Otsus" kirjeldatud konfiguratsioonidest automaatselt installimise ajal. Kui teil on Small Business Server 2003 jaotises "Tunnused" kirjeldatud tõrketeadetest, käivitage seadistada e-posti ja Interneti-ühenduse viisard. Viisard peaks aitama teil konfigureerida virtuaalkataloogi ja vormipõhise autentimise Outlook Mobile Accessi ja Exchange ActiveSynciga töötamiseks.

Meetod 1


2. Meetod

Lisateave

Kasutaja postkasti sisu Exchange Server 2003, Microsoft-Server-ActiveSynci ja Outlook Mobile Accessi virtuaalkataloogid teha selgesõnaline DAV sisselogimise Exchange'i virtuaalkataloog. Kõne on järgmise sisuga:
http://netbios_postkastiserveri_nimieipostkasti_pseudonüüm
Microsoft-Server-ActiveSynci ja Outlook Mobile Accessi virtuaalkataloogid Accessi virtuaalkataloogid kasutaja postkasti kui Exchange'i virtuaalkataloog on konfigureeritud nõudma SSL-i. Microsoft-Server-ActiveSynci ja Outlook Mobile Accessi virtuaalkataloogid proovivad Exchange'i virtuaalkataloogiga ühendust üle TCP pordi 80 (HTTP) mitte üle TCP pordi 443 (HTTPS).

Outlook Mobile Access proovib Exchange'i virtuaalkataloogi abil kõik järgmised autentimismeetodid:
  • Kerberose
  • NTLM
  • Põhilised
Vormipõhine autentimine Exchange Server 2003 konfigureerimisel seatakse Exchange'i virtuaalkataloogi autentimismeetod elementaarset autentimist ja domeen vaikimisi längkriips märgile. Microsoft-Server-ActiveSynci virtuaalkataloog saab ainult Exchange'i virtuaalkataloogiga ühendust Kerberose autentimisega.

Outlook Mobile Access (OMA) tõrketeated seotud probleemide kohta klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit artiklinumbreid:
842023 Teile kuvatakse tõrketeade, kui proovite luua e-kirja, proovige lisada uue kontakti, proovida lisada uue ülesande, proovige luua uus Outlook Mobile Accessi ja Exchange Server 2003
898131 Kui proovite ühenduda Outlook Mobile Access Web site vahetada 2003 arvutis, võidakse kuvada tõrketeade "Üleriigilise süsteemi taotluse töötlemisel ilmnes viga"
Exchange ActiveSynci (EAS) vigadega seostada probleemide kohta klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmises loendis vastavat artiklinumbrit:
886346 Mobiilseadme sünkroonida Microsoft Exchange Server 2003 kuvatakse tõrketeade HTTP 500
826974 "Sünkroonimine nurjus serveri tõrke tõttu" tõrketeade, kui proovite sünkroonida mobiilsideseadme Exchange 2000 server

Lisateave

Ahenda see piltLaienda see pilt
Windows Mobile Forum
Külasta meie Windows Phone Foorumid rohkem kasulikke näpunäiteid ja ideid.

Atribuudid

Artikli ID: 817379 - Viimati läbi vaadatud: 20. november 2013 - Redaktsioon: 18.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft ActiveSync 4.1
  • Microsoft ActiveSync 4.5
  • Windows Mobile 6.5 Standard
Märksõnad: 
kbtshoot kbprb kbmt KB817379 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 817379

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com