Jak pomocí zásad skupiny vzdáleně nainstalovat software v systému Windows Server 2008 a Windows Server 2003 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 816102 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Verzi tohoto článku pro systém Microsoft Windows Server 2000 naleznete ve znalostní bázi Microsoft Knowledge Base pod číslem
314934 POSTUPY: Jak pomocí zásad skupiny vzdáleně nainstalovat software v systému Windows 2000 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje, jak pomocí zásad skupiny distribuovat programy klientským počítačům nebo uživatelům. Při distribuci počítačových programů pomocí zásad skupiny můžete použít tyto metody:
 • Přiřazení softwaru
  Distribuci programů lze přiřadit uživatelům nebo počítačům. Pokud přiřadíte program uživateli, je nainstalován, jakmile se uživatel přihlásí k počítači. Instalace je dokončena v okamžiku, kdy uživatel poprvé spustí daný program. Pokud přiřadíte program počítači, je nainstalován při spuštění počítače a je k dispozici všem uživatelům, kteří se k počítači přihlásí. Instalace je dokončena v okamžiku, kdy uživatel poprvé spustí daný program.
 • Publikování softwaru
  Distribuovaný program je možné publikovat v profilu uživatele. Když se uživatelé přihlásí k počítači, je publikovaný program zobrazený v dialogovém okně Přidat nebo odebrat programy a může být odsud nainstalován.
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2683283
Poznámka Instalace automatizovaného programu pomocí zásad skupiny v systému Windows Server 2003 vyžaduje, aby klientské počítače pracovaly se systémem Microsoft Windows 2000 nebo novějším.

Vytvoření distribučního bodu

Aby bylo možné publikovat nebo přiřadit počítačový program, je třeba vytvořit distribuční bod na serveru pro publikování. Postupujte následujícím způsobem:Kliknutím sem zobrazíte/skryjete řešení.

Vytvoření objektu zásad skupiny

Chcete-li k distribuci softwarového balíčku vytvořit objekt zásad skupiny, postupujte takto:Kliknutím sem zobrazíte/skryjete řešení.

Přiřazení balíčku

Při přiřazování programu počítačům pracujícím se systémem Windows Server 2003, Windows 2000 nebo Microsoft Windows XP Professional, nebo uživatelům přihlášeným k jedné z těchto pracovních stanic postupujte takto:Kliknutím sem zobrazíte/skryjete řešení.

Publikování balíčku

Chcete-li balíček publikovat v profilech uživatelů a umožnit jeho instalaci pomocí panelu Přidat nebo odebrat programy v okně Ovládací panely, postupujte takto: Kliknutím sem zobrazíte/skryjete řešení.

Opětovné nasazení balíčku

Může se stát, že v některém případě budete chtít softwarový balíček nasadit znovu (například když balíček upgradujete nebo změníte). Chcete-li balíček znovu nasadit, postupujte takto: Kliknutím sem zobrazíte/skryjete řešení.

Odebrání balíčku

Chcete-li publikovaný nebo přiřazený balíček odebrat, postupujte takto: Kliknutím sem zobrazíte/skryjete řešení.

Poradce při potížích

Publikované balíčky se v klientském počítači zobrazují i poté, kdy jste je pomocí zásad skupiny odebrali

K této situaci dojde v případě, že uživatel má nainstalovaný program, ale nepoužívá ho. Jakmile uživatel poprvé spustí daný program, je instalace dokončena. Pak je program pomocí zásad skupiny odebrán.

Odkazy

Další informace o postupu nasazení softwaru pomocí zásad skupiny získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
304953 Postup nasazení sady Office XP prostřednictvím sítě (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
302430 Jak přiřadit software specifické skupině pomocí zásad skupiny (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 816102 - Poslední aktualizace: 27. června 2014 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
Klíčová slova: 
kbmgmtservices kbhowtomaster KB816102

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com