"Kod 28" hata iletisi ve bir USB aygıtı Aygıt Yöneticisi'nde, bilgisayar hazırda bekleme modundan sonra yanında sarı bir ünlem işareti

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 815834 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. Windows 2000 desteği 13 Temmuz 2010 tarihinde sona erer. , Windows 2000 Destek son Çözüm Merkezi Windows 2000'den yükseltme stratejinizi planlama için bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için bkz. Microsoft Destek Ömrü İlkesi.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir evrensel seri veri yolu (USB) 1.1 hub aygıtı bilgisayara bağlıysa, hazırda bekleme modu, Windows 2000 tabanlı bir bilgisayardan çağırdığınızda USB 1.1 hub aygıtı düzgün çalışmayabilir. Ayrıca, Aygıt Yöneticisi'nde görüntülediğinizde aygıtın yanında sarı bir ünlem işareti görüntülenir.

Aygıt Yöneticisi'ni çift tıklattığınızda, Genel sekmesindeki Aygıt durumu kutusunda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bu aygıtın sürücüleri yüklü değil. (Kod 28)
Bu sorun ayrıca bilgisayarınızı hazırda bekleme modundan geri çağırdıktan sonra bilgisayarınıza bağlı bir USB 1.1 hub aygıtı bir USB aygıtı takınca oluşur.

Neden

Bilgisayar hazırda bekleme durumundan çıktığında FSLargestDataPacket alan HcFmInterval kaydı düzgün şekilde ayarlanmamışsa bu sorun oluşur. Bu senaryoda, ana bilgisayar denetleyicisi yolunda veri aktarılmaz.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için Microsoft Windows 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910 En son Windows 2000 hizmet paketini elde etme

Düzeltme bilgileri

Microsoft, desteklenen bir düzeltmeyi kullanıma sunmuştur. Ancak bu düzeltme yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Karşıdan yüklenebilir bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin üst kısmında "İndirilebilir Düzeltme Kullanılabilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek için bir istek gönderin.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesi Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaralarını veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme değil demektir.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya üstü) aşağıdaki tabloda listelenen. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  28-Feb-2003 23:29 5.0.2195.6675   24,784 Openhci.sys				

Durum

Microsoft, bu sorunun bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Aygıt Yöneticisi hata kodları hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
125174 Aygıt Yöneticisi tarafından üretilen hata kodlarının açıklaması
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft performansı veya güvenilirliği, bu ürünlerin ilgili açık veya örtük hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 815834 - Last Review: 19 Ocak 2015 Pazartesi - Gözden geçirme: 9.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwin2ksp4fix kboswin2000fix kberrmsg kbwin2000presp4fix kbfix kbbug kbmt KB815834 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 815834

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com