Jak vytvořit soubor Web.config prostředí ASP.NET aplikací

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 815179 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje, jak vytvořit Soubor web.config prostředí ASP.NET aplikací. Na.NET Framework a ASP.NET v zejména v případě použití formátu XML .config soubory konfigurace aplikací. To Doporučeným postupem je výjimka z konvenční konfigurace registru a metabáze mechanismy. V současné době není žádný modul snap-in konzoly MMC (konzola Microsoft Management Console) nebo Další nástroje pro správu společnosti Microsoft můžete použít k vytvoření a Upravte .config soubory.

Tento článek popisuje, jak vytvořit Soubor web.config, který se používá k řízení chování jednotlivých prostředí ASP.NET aplikace.

zpět začátek

Hierarchie .config soubory

Na.NET Framework využívá .config soubory k definování konfigurace možnosti. .Config soubory jsou textové soubory XML. Více souborů .config můžete obvykle provést, existují v jednom systému.

Celý systém nastavení konfigurace.NET Framework jsou definovány souboru Machine.config. soubor. Soubor Machine.config umístěn v Složka %systemroot%\Microsoft.NET\Framework\%VersionNumber%\CONFIG\. Na lze změnit výchozí nastavení, které jsou obsaženy v souboru Machine.config ovlivnit chování.NET aplikací na celý systém.

Jste ASP můžete změnit.NET nastavení konfigurace pro jednu aplikaci, pokud jste Vytvořte soubor Web.config v kořenové složce aplikace. Při provedení Toto nastavení v souboru Web.config soubor přepsat nastavení v Soubor Machine.config.

zpět začátek

Vytvoření souboru Web.config

Můžete vytvořit soubor Web.config pomocí textového editoru jako Program Poznámkový blok. Je nutné vytvořit textový soubor s názvem Souboru web.config v kořenovém adresáři aplikace prostředí ASP.NET aplikace. Soubor Web.config, musí být dokument XML ve správném formátu a musí mají podobný formát %SystemRoot%\Microsoft.NET\Framework\%VersionNumber%\config\machine.config soubor.

Soubor Web.config musí obsahovat pouze položky pro konfiguraci položky přepsat nastavení v souboru Machine.config. Minimálně Musí mít soubor web.config <configuration></configuration> prvek a <system.web></system.web> prvek. Tyto prvky budou obsahovat jednotlivé konfigurace. prvky.

Minimální soubor Web.config v následujícím příkladu:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
  <system.web>

  </system.web>
</configuration>
První řádek souboru Web.config popisuje dokument jako Formátu XML a určuje typ kódování znaků. Tento první řádek musí být stejná pro všechny soubory .config.

Řádky, které následují značka začátek a konec <configuration></configuration> prvek a <system.web></system.web> prvek souboru Web.config. Samotné proveďte tyto řádky nic. Však stanovit strukturu, který vám umožní přidat budoucí, řádky nastavení konfigurace. Přidejte většinu ASP.Konfigurace sítě nastavení mezi řádky <system.web> a </system.web> . Tyto řádky označení začátku a konce ASP.Konfigurace sítě nastavení.

zpět začátek

Odkazy

Další informace o prostředí ASP.SÍŤOVÉ konfigurace a formátu ASP.NET konfigurační soubory, naleznete.NET Framework SDK, dokumentaci nebo na následujících webech společnosti Microsoft:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa719558 (VS.71) .aspx

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ackhksh7 (vs.71) .aspx

Pro další informace získáte klepnutím na následující číslo článku v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
815178Jak upravit konfiguraci ASP.NET aplikací
zpět začátek

Vlastnosti

ID článku: 815179 - Poslední aktualizace: 20. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft ASP.NET 1.0
  • Microsoft ASP.NET 1.1
Klíčová slova: 
kbconfig kbweb kbhowtomaster kbmt KB815179 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:815179

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com