Jak rozpoznat, najít a nahradit kód Product Key

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 811224 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje, jak vypadá kód Product Key a jak jej lze vyhledat a nahradit. Kód Product Key je jedinečná kombinace čísel a písmen, pomocí níž se při instalaci softwaru společnosti Microsoft „odemyká“ produkt. Pokud při instalaci po výzvě k zadání kódu Product Key tento kód nezadáte, produkt se neotevře.

Poznámka: Kód Product Key není totéž jako číselné ID produktu (PID). Hodnota PID se vytváří po úspěšné instalaci produktu. Oddělení služeb zákazníkům společnosti Microsoft používá PID jako pomůcku k identifikaci produktů při komunikaci se zákazníky telefonické podpory.

Další informace

Jak kód Product Key vypadá

Kódy Product Key společnosti Microsoft obsahují 25 znaků, které jsou obvykle rozděleny do skupin po pěti.

Kde najít kód Product Key

Kód Product Key je obvykle uveden na oranžové nebo žluté nálepce na zadní straně obalu s diskem CD nebo DVD. Pokud byl operační systém Windows, který používáte, předinstalován výrobcem počítače, může být štítek s kódem Product Key systému Windows nalepený na počítači.
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Obrázek štítku s kódem Product Key systému Windows nalepeného na počítači

Nezapomeňte kód Product Key uložit společně s diskem CD nebo DVD produktu na bezpečné místo pro případ, že budete později potřebovat produkt přeinstalovat. Bez kódu Product Key a disku CD nebo DVD nelze produkt znovu nainstalovat.

Kódy Product Key jsou specifické pro příslušné softwarové produkty. Kód Product Key systému Windows například nelze použít k odemknutí produktu Microsoft Office.

Jak získat náhradní kód Product Key

Pokud byl software v počítači předinstalován, spojte se s výrobcem počítače, aby vám pomohl se získáním kódu Product Key. Informace o postupu při kontaktování výrobce OEM naleznete v tématu Kontaktní informace výrobců počítačů.

Pokud potřebujete náhradní kód Product Key pro produkt, který jste zakoupili nezávisle na počítači, je nezbytné, abyste se obrátili na oddělení zákaznických služeb a podpory společnosti Microsoft. Telefonní číslo naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft: 
Kontaktujte společnost Microsoft
Poznámka: Obrátíte-li se na oddělení zákaznických služeb a podpory společnosti Microsoft se žádostí o náhradní kód Product Key, může být jeho vystavení zpoplatněno. Během rozhovoru s pracovníkem služeb zákazníkům můžete být také vyzváni k poskytnutí informací ze svého počítače nebo z disku CD či DVD s produktem.

Odkazy

Další informace o tom, jak získat kód Product Key, naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
Kde najdu kód Product Key systému Windows?
823570 Jak nahradit ztracený nebo poškozený kód Product Key systému Microsoft Office
2279109 Jak vyhledat kód Product Key nebo získat nový kód Product Key pro systém Office for Mac
973457 Jak získat nový kód Product Key pro hry společnosti Microsoft pro systém Windows a pro produkty Streets & Trips nebo MapPoint
Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 811224 - Poslední aktualizace: 31. prosince 2013 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Customer Service and Support Information
Klíčová slova: 
kmcustomerservice kbnomt kbinfo kbcip KB811224

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com