ID článku: 810881 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Keď sa v systéme Microsoft Windows XP pokúsite otvoriť priečinok, môže sa zobraziť nasledujúce chybové hlásenie, v ktorom reťazec Priečinok predstavuje priečinok, ktorý sa nedá otvoriť:
Priečinok nie je prístupný. Prístup bol odmietnutý.

Poznámka: Ak v súčasnosti používate systém Windows 7 alebo Windows Vista, pozrite si nasledujúci článok na webovej lokalite spoločnosti Microsoft:

Pre systém Windows 7Ako možno otvoriť súbor, ak sa zobrazí hlásenie o odmietnutí prístupu?

Pre systém Windows VistaRiešenie problému s hlásením „Prístup odmietnutý“ pri otváraní súborov a priečinkov 

Príčina

Táto chyba sa môže vyskytnúť po nainštalovaní systému Windows XP, keď bol priečinok, ktorý sa nedá otvoriť, vytvorený na zväzku so súborovým systémom NTFS a v predchádzajúcej inštalácii systému Windows. Chyba sa môže vyskytnúť aj po zadaní správneho mena používateľa a hesla. Chyba sa vyskytuje, pretože sa zmenila identifikácia zabezpečenia pre daného používateľa. Aj napriek tomu, že používate rovnaké meno používateľa a heslo, identifikácia zabezpečenia sa už nezhoduje s identifikáciou zabezpečenia vlastníka priečinka, ktorý sa nedá otvoriť.

Hoci použijete rovnaké meno používateľa a heslo, nemusíte mať povolenie na otvorenie priečinka po vykonaní napríklad nasledujúcich krokov:
 1. Pred inštaláciou systému Windows XP Professional zmeníte skutočné umiestnenie (alebo cieľové umiestnenie) priečinka Moje dokumenty a premiestnite ho na iný zväzok.
 2. Sformátujete hlavnú oblasť.
 3. Nainštalujete systém Windows XP Professional.

Riešenie

Ak chcete túto chybu odstrániť, musíte vypnúť funkciu jednoduchého zdieľania súborov a prevziať vlastníctvo priečinka:
 1. Vypnutie jednoduchého zdieľania súborov:
  1. Kliknite na tlačidlo Štart a potom na položku Tento počítač.
  2. V ponuke Nástroje kliknite na položku Možnosti priečinka a potom kliknite na kartu Zobrazenie.
  3. V časti Rozšírené nastavenia zrušte začiarknutie políčka Použiť jednoduché zdieľanie súborov (odporúča sa) a potom kliknite na tlačidlo OK.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok, ktorého vlastníctvo chcete prevziať, a potom kliknite na položku Vlastnosti.
 3. Kliknite na kartu Zabezpečenie. Ak sa zobrazí hlásenie týkajúce sa zabezpečenia, kliknite na tlačidlo OK.
 4. Kliknite na tlačidlo Spresniť a potom kliknite na kartu Vlastník.
 5. V poli Názov kliknite na vaše meno používateľa. Ak ste prihlásení pomocou konta Administrator, kliknite na položku Administrator. Môžete tiež kliknúť na skupinu Administrators.

  Ak chcete prevziať vlastníctvo obsahu daného priečinka, začiarknite políčko Nahradiť vlastníka podradených kontajnerov a objektov.
 6. Kliknite na tlačidlo OK.

  Môže sa zobraziť nasledujúce chybové hlásenie, kde reťazec Priečinok predstavuje názov priečinka, ktorého vlastníctvo chcete prevziať:
  Nemáte povolenie na čítanie obsahu adresára Priečinok. Chcete zmeniť svoje povolenia na prístup k tomuto adresáru na Úplný prístup? Kliknutím na tlačidlo Áno nahradíte všetky aktuálne povolenia.
 7. Kliknite na tlačidlo Áno.
 8. Kliknite na tlačidlo OK a potom k priečinku a jeho obsahu znova priraďte požadované povolenia a nastavenia zabezpečenia.

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o povoleniach pre súbory a priečinky získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
161275 Interakcia zabezpečenia súborov a priečinkov v zväzkoch NTFS

Vlastnosti

ID článku: 810881 - Posledná kontrola: 10. júna 2013 - Revízia: 4.1
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbacwsurvey kberrmsg kbprb kbfix KB810881

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com