Použití přepínače /Userva v počítačích se systémem Windows Server 2003, v nichž je spuštěn server Exchange (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 810371 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje použití nové / USERVA přepínače parametrů, které lze přidat k řádku operačního systému v souboru Boot.ini na počítači se systémem Windows Server 2003.

Pomocí tohoto přepínače můžete přizpůsobit velikost paměti, který je přiřazen procesů, při použití / 3 GB přepnout. To umožňuje paměti jádra položce (PTE) tabulky další stránky, ale stále udržuje téměř 3 gigabajty (GB) paměti procesu.

Další informace

Ve výchozím nastavení všechny verze systému Windows Server 2003 rezervuje 2 GB virtuálního adresového prostoru pro jádro a umožňuje použít 2 GB virtuálního adresového prostoru uživatelského režimu procesy (například proces úložiště informací Store.exe). Virtuální adresový prostor je jednotlivým procesům přiřazen při spuštění a se zvýší za běhu se používá více paměti. Je obvyklé pro skutečné využití paměti (nebo pracovní sada) procesu být mnohem menší než adresový prostor, která byla přidělena procesu. Pokud má počítač se systémem 2003 Microsoft Exchange Server 1 gigabajt (GB) nebo více nainstalované paměti a jsou-li počítači Domovský poštovní schránky nebo veřejné složky, musíte upravit systém Windows Server 2003 proto tento 3 GB adresového prostoru je k dispozici pro aplikace uživatelského režimu. Další informace o tomto nastavení získáte v následujících článcích v databázi Microsoft Knowledge Base:
171793Informace o využití optimalizace paměti 4GT RAM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
189293Povolení ladění 4GT RAM při použití systému Windows NT Server Enterprise Edition
Je důležité, že proces Store.exe nespustí virtuálního adresového prostoru. V takovém případě přidělení paměti nebude úspěšná (i když existuje dostatek fyzické paměti RAM), a musí se restartujte službu úložiště informací serveru Exchange.

Například Exchange server s 2 GB fyzické paměti RAM a že nepoužívá / 3 GB v souboru Boot.ini přepínač bude spuštěn z paměti, po virtuálního adresového prostoru Store.exe dosáhne velikosti 2 GB. Správce úloh systému Windows se zobrazí, pouze 1,5 GB se skutečně používá, ale server, bude z paměti přesto. Pomocí sledování výkonu můžete sledovat spotřebu virtuálních adres. Přidat čítač Virtuální bajty a ujistěte přesné čtení virtuálního prostoru procesu Store.exe. Proces Store.exe je pouze proces serveru Exchange 2000, který je třeba sledovat. Jiné procesy serveru Exchange 2000 nezvětší dostatečně velký, aby způsobit žádné problémy.

Použití USERVA

S / USERVA přepnout, můžete upravit jak paměti je přidělen, když použijete / 3 GB přepnout. Číslo následující / USERVA = je množství paměti v megabajtech (MB), které má být rozvržen na každý proces. Pokud nastavíte / /Userva 3 gb = 3030, této rezervy 3,030 MB paměti do prostoru procesu ve srovnání s 3 072 MB při použití / 3 GB přepínače samostatně. 42 MB, uložený při nastavení / USERVA = 3030 slouží ke zvětšení místa paměti jádra, volných položek stránkovací tabulky (položky stránkovací tabulky). Fondu paměti PTE zvýší o rozdíl mezi 3 GB (určeno / 3 GB přepnout) a hodnota, která je přiřazena / USERVA přepnout.

Je nejlepší konfigurovat všechny servery systémem Windows Server 2003, které Exchange spustit a jsou nakonfigurovány s / 3 GB přepnout také použití / USERVA = 3030 přepnout. Po instalaci serveru se systémem Windows Server 2003 je nutné úpravou souboru Boot.ini přidejte / 3 GB a / USERVA = 3030 parametry k řádku při spuštění. Například:
[Boot Loader]
Timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Microsoft Windows Server 2003" /fastdetect /3GB /Userva=3030

Poznámka: Parametr /Userva je na serverech Exchange podporována pouze v případě, že je nastavena hodnota mezi 2,970 MB a 3,030 MB. Hodnoty, které jsou menší než 2,970 MB nebo větší než 3,030 MB nejsou podporovány. Pouze ve výjimečných případech nízké PTE třeba hodnotu, která je menší než MB 2,970 používat. Doporučené výchozí hodnota u serverů Exchange je 3,030 MB.

Nízké položky stránkovací tabulky můžete zobrazit přímo pomocí programu Sledování výkonu. Vyhledejte objekt volné položky stránkovací tabulky systému podle čítače paměti. Hodnoty, které jsou menší než 7 000 jsou příliš nízké. Proto / userva přepínače musí být přizpůsobeny dolů tuto hodnotu zvýšit.

Cílové hodnoty pro volné položky stránkovací tabulky systému je 24,000 nebo vyšší. Neupravujte hodnotu níže / userva = 2800 pokusit získat další položky stránkovací tabulky. Místo toho, obraťte se na odbornou pomoc společnosti Microsoft Services.

Stáhnout poznámky k verzi Exchange Server 2003 Service Pack 1 (SP1), na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=A49560AD-4C8B-4449-9947-B054D7F12CCE&displaylang=en

Odkazy

Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
266096Server Exchange 2000 s fyzickou pamětí RAM o velikosti 1 GB a větší vyžaduje přepínač /3GB (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 810371 - Poslední aktualizace: 30. dubna 2010 - Revize: 14.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
Klíčová slova: 
kbmt kbbug KB810371 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:810371

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com