"Prihlásenie zlyhala pre používateľa" chybové hlásenie pri prihlásení na server SQL Server

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 555332 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak ste zákazník Small Business, nájsť ďalšie riešenie problémov a vzdelávacích zdrojov na Podpora pre malé podniky stránky.
Author: Yuval Sinay MVP
SPOLOČENSTVA RIEŠENIA OBSAHU DISCLAIMER
MICROSOFT CORPORATION A/ALEBO JEJ PRÍSLUŠNÍ DODÁVATELIA NEPOSKYTUJÚ ŽIADNE VYHLÁSENIA O VHODNOSŤ, SPOĽAHLIVOSŤ ALEBO PRESNOSŤ INFORMÁCIÍ A SÚVISIACEJ GRAFIKY, KTORÉ SÚ OBSIAHNUTÉ V TOMTO DOKUMENTE. VŠETKY TAKÉTO INFORMÁCIE A SÚVISIACEJ GRAFIKY SÚ POSKYTOVANÉ "TAK AKO SÚ" BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. SPOLOČNOSŤ MICROSOFT A JEJ PRÍSLUŠNÍ DODÁVATELIA TÝMTO ODMIETAJÚ VŠETKY ZÁRUKY A PODMIENKY OHĽADOM TEJTO INFORMÁCIE A SÚVISIACU GRAFIKU VRÁTANE VŠETKÝCH IMPLICITNÝCH ZÁRUK A PODMIENOK OBCHODOVATEĽNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL, ODMIETAME, HLAVY A NON-PORUŠENIE. ZVLÁŠŤ SÚHLASÍTE S TÝM, ŽE v ŽIADNOM PRÍPADE SPOLOČNOSŤ MICROSOFT A JEJ DODÁVATELIA RUČÍ ZA AKÉKOĽVEK PRIAME ALEBO NEPRIAME, TRESTNÉ, NÁHODNÉ, ZVLÁŠTNE, NÁSLEDNÉ ŠKODY ALEBO AKÉKOĽVEK ŠKODY VRÁTANE, BEZ OBMEDZENIA, ŠKÔD ZO STRATY POUŽITIE, ÚDAJOV ALEBO ZISKOV, KTORÉ VYPLÝVAJÚ Z ALEBO V SPOJENÍ S POUŽITÍM ALEBO NESCHOPNOSTI POUŽÍVAŤ INFORMÁCIE A SÚVISIACEJ GRAFIKY, KTORÉ SÚ OBSIAHNUTÉ V TOMTO DOKUMENTEČI ZALOŽENÉ NA ZMLUVY, PREČINU, NEDBANLIVOSTI, PRÍSNEJ ZODPOVEDNOSTI ALEBO INAK, AJ KEĎ MICROSOFT ALEBO KTORÉHOKOĽVEK Z JEJ DODÁVATELIA MÁ UPOZORNENÁ NA MOŽNOSŤ ŠKÔD.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Priznaky

Po inštalácii Microsoft SQL Server 2012, SQL Server 2008, SQL Server 2005, alebo SQL Server 2000 a pokúste sa pripojiť na server so spustenou službou SQL Server, zobrazí sa jedno z nasledujúcich chybových hlásení:
 • Prihlásenie neprebehlo pre používateľa "%. * ls'. Prihlásiť sa prihlásenie do služby SQL Server a sa nedá používať s Windows Authentication.%.*ls
 • Prihlásenie neprebehlo pre používateľa "username'. Používateľ nie je priradené dôveryhodné pripojenie servera SQL Server. (Microsoft SQL Server, chyba: 18452)

Pricina

Tento problém sa vyskytuje, ak sa používateľ pokúsi prihlásiť poverenia, ktoré nie je možné overiť. Tento problém sa môže vyskytnúť v nasledovných prípadoch:
 • Scenár č.1: Prihlásenie môže byť prihlásenie do aplikácie SQL Server, ale server akceptuje iba overovanie systému Windows.
 • Scenár č. 2: Sa pokúšate pripojiť pomocou overenia serverom SQL Server, ale prihlásenie použiť neexistuje na serveri SQL Server.
 • Scenár č. 3: Prihlásenie použiť overovanie systému Windows, ale prihlásenie je nerozpoznaný Windows istiny. Nerozpoznaný Windows istiny znamená, že systém Windows nemôže overiť prihlásenie. To môže byť, pretože prihlásenie systému Windows je z nedôveryhodnej doméne.

Riesenie

Ak chcete tento problém odstrániť, postupujte podľa krokov, ktoré sa vzťahujú na váš scenár.

Scenár č.1: Nakonfigurovať server SQL Server v režime zmiešaného overovania.

SQL Server 2012, SQL Server 2008 a SQL Server 2005
 1. Otvorte SQL Server Management Studio. Ak chcete urobiť, kliknite na Štart, kliknite na tlačidlo Všetky programy, kliknite na tlačidlo Microsoft SQL Server 200 x (kde x je verzia SQL), a potom kliknite na tlačidlo SQL Server Management Studio.
 2. Kliknite pravým tlačidlom na server a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti. See image.
 3. Na Zabezpečenia stránky pod Overenie databázovým serverom, kliknite na tlačidlo SQL Server a overovanie systému Windows režime prepínacie políčko, a potom kliknite na tlačidlo ok. See image.
 4. V dialógovom okne SQL Server Management Studio kliknite okReštartujte SQL Server.

  Ďalšie informácie nájdete v téme Vyberte režim overenia v SQL Server Books Online.
SQL Server 2000
 1. Otvorené Enterprise Manager. Ak chcete urobiť, kliknite na Štart, kliknite na tlačidlo Všetky programy, kliknite na tlačidlo Microsoft SQL Server 2000, a potom kliknite na tlačidlo SQL Server Enterprise Manager.
 2. Rozbalí skupinu server.
 3. Kliknite pravým tlačidlom na server a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti. See image.
 4. Kliknite na tlačidlo Zabezpečenia kartu. See image.
 5. Podľa Overenie, kliknite na tlačidlo SQL Server a Windows prepínač.
 6. Reštartujte SQL Server zmeny prejavili.

Scenár č. 2: Overte, či server SQL Server login existuje

Ak sa pokúšate pripojiť na server SQL Server s použitím overenia serverom SQL Server a server je nakonfigurovaný pre zmiešaný režim overovania, overte, či server SQL Server login existuje. Ďalšie informácie nájdete v témeVytvoriť prihlásenie v SQL Server Books Online.

Scenár č. 3: Prihlásenie použiť overovanie systému Windows, ale prihlásenie je nerozpoznaný Windows istiny.

Ak sa pokúšate pripojiť na SQL Server pomocou overovania systémom Windows, skontrolujte, či ste prihlásený na správne doméne.

Vlastnosti

ID článku: 555332 - Posledná kontrola: 13. septembra 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Express
 • Microsoft SQL Server 2012 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Web
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 555332

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com