Jak změnit výchozí programy a povolit či zakázat přístup k programům systému Microsoft Windows a programům jiných výrobců

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 332003 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Při instalaci aktualizace Windows XP Service Pack 1 (SP1) přidává systém Windows do panelu Přidat nebo odebrat programy novou funkci nazvanou Přístup a výchozí nastavení programů. Pomocí této funkce můžete měnit výchozí programy používané pro určité aktivity, jako například procházení Internetu, odesílání e-mailových zpráv, přehrávání disků CD či povídání s přáteli pomocí programu pro rychlé zasílání zpráv. Můžete také určit, které programy jsou k dispozici v nabídce Start, na ploše a v dalších umístěních.

Pro změnu těchto nastavení jsou nutná oprávnění správce. Pokud používáte systém Windows XP Professional a váš počítač je součástí síťové domény, musíte být přihlášeni jako správce nebo člen skupiny Administrators. Pokud používáte systém Windows XP Professional a váš počítač není součástí síťové domény, musíte být přihlášeni jako správce počítače.

Další informace

 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na položku Všechny programy a poté klepněte na položku Přístup a výchozí nastavení programů.

  Případně klepněte na tlačítko Start, klepněte na položku Ovládací panely, klepněte na položku Přidat nebo odebrat programy a poté klepněte na tlačítko Přístup a výchozí nastavení programů.
 2. Použijte jeden z následujících postupů:
  • Chcete-li obnovit nastavení určená výrobcem počítače, klepněte na přepínač Výrobce počítače. Tato možnost je k dispozici, pouze pokud aktualizaci Windows XP SP1 nainstaloval do počítače jeho výrobce a tuto funkci nastavil.
  • Chcete-li jako výchozí programy pro aktivity popsané výše (například procházení Internetu) používat programy, které jsou součástí systému Windows, klepněte na přepínač Systém Microsoft Windows. Tuto konfiguraci můžete používat pro přístup k programům v počítači z nabídky Start, plochy a dalších umístění bez ohledu na to, zda jde o programy společnosti Microsoft či jiného výrobce.
  • Chcete-li jako výchozí programy pro aktivity popsané výše používat programy jiných výrobců, které jsou nainstalované v počítači, klepněte na přepínač Jiné než Microsoft a poté vyberte požadované možnosti. Toto nastavení odebere přístup k určeným programům systému Microsoft Windows.
  • Chcete-li pro aktivity popsané výše používat kombinaci programů systému Microsoft Windows a programů jiných výrobců, klepněte na přepínač Vlastní a poté vyberte požadované možnosti. Nastavením vlastní konfigurace můžete určit výchozí programy pro jednotlivé aktivity a také které programy jsou k dispozici z nabídky Start, plochy a dalších umístění. Pokud nechcete, aby se určitý program objevoval v nabídce Start, na ploše či v jiných umístěních, kde se programy obvykle zobrazují, zrušte zaškrtnutí odpovídajícího políčka Povolit přístup k tomuto programu.
Poznámky
 • Způsob fungování programů s funkcí Přístup a výchozí nastavení programů určují výrobci softwaru. Ikony některých programů jiných výrobců se mohou v nabídce Start i jinde objevovat i po zrušení zaškrtnutí jeho políčka Povolit přístup k tomuto programu v seznamu Vlastní.
 • Další informace o použití funkce Přístup a výchozí nastavení programů a informace o odstraňování potíží naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  328326 HOW TO: Použití funkce Přístup a výchozí nastavení programů v aktualizaci Windows XP Service Pack 1
 • Tyto informace jsou určeny i pro systémy Microsoft Windows XP Media Center Edition a Microsoft Windows XP Tablet PC Edition.

Vlastnosti

ID článku: 332003 - Poslední aktualizace: 15. ledna 2003 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition SP1
Klíčová slova: 
kbenv kbprb KB332003

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com