Server ActiveSync sorunlarını giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 330461 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, PocketPC aygıtınızla bir Microsoft Exchange sunucusu arasında eşitleme hatasının nedenini belirlemek için kullanabileceğiniz bazı temel sorun giderme adımları anlatılmaktadır.

Server ActiveSync hakkında

Microsoft Mobile ınformation Server 2002, Microsoft Server ActiveSync'in adlı bir bileşen içerir. Sunucu ActiveSync PocketPC aygıtınızla Exchange sunucusu arasında veri eşitlemeyi destekler. Geçmişte, bir masaüstü bilgisayarla ActiveSync kullanarak eşitlemek olası oldu. Server ActiveSync ile kişisel bilgi iletileri, <a2>Kişiler</a2> ve <a4>Takvim bilgileri Exchange sunucusuyla eşitleyebilirsiniz.

Bir ileti sınıfı için (e-posta, kişiler veya Takvim) ile ya da masaüstü bilgisayar veya sunucu, ancak her ikisini de bilgilerini eşitleyebilirsiniz. Örneğin, gelen bir Exchange ile eşitleme, sunucu, ayrıca, masaüstü bilgisayarınızla ActiveSync ile eşitleyemezsiniz.

Sunucuyla eşitleme, tüm aygıtlarda desteklenmez. Yalnızca Pocket PC 2002 güncelleştirmesinin yüklü olduğu Server ActiveSync'in istemcisi çalıştıran aygıtlarda desteklenir.

Sunucu ActiveSync eşitlemesini etkinleştir HTTP ve XML gibi endüstri standart teknolojilerini kullanır.

Server-ActiveSync, bilgileri eşitlemek için kullananlar PocketPC aygıt, standart kuruluş kimlik bilgilerini kullanarak kimlik doğrulaması. Mobile ınformation Server bilgisayar ile aygıt arasında eşitleme trafiğini Güvenli Yuva Katmanı (SSL) kullanılarak şifrelenir.

Eşitleme hataları

PocketPC aygıtı, bir Exchange sunucusu ile eşitlediğinizde, aygıtınızda hata iletileri de alabilirsiniz. Bu hata iletileri oluşuyor bir sorun hakkında temel bilgiler sağlar.

PocketPC aygıttaki veya NexTags günlük dosyasında, çeşitli hata iletileri görüntülenebilir. Bu hata iletileri aşağıdaki kategorilerden birini ayrılır:
 • CONNMGR_errorcode: Bağlantı Yöneticisi hatası
 • DEV_errorcode: Bu hata kodu, aygıttan (eşitleme ROM aygıttaki) Server ActiveSync'in istemci güncelleştirmedeki hata olduğunu gösterir.
 • HTTP_errorcode: standart HTTP hatası (ilgili ınternet)
 • INTERNET_errorcode: standart bir Winınet hatası (ınternet ilgili).
 • MIS_errorcode: Bu hata kodu, hata Mobile ınformation sunucudan Server ActiveSync'in bileşeni yüklü olduğunu gösterir.
HTTP_errorcode hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
330463XCCC: Nasıl Server ActiveSync HTTP hata kodları sorun giderme
MIS_errorcode hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
330462MMIS: Nasıl Server ActiveSync "MIS_errorcodes" hata iletileri için sorun giderme

Onaltılık Hata kodları


Onaltılık hata kodları aşağıdaki kodları için benzer de görülebilir:
 • 0x80042256: kullanıcının bağlantısı iptal edildi çünkü, eşitleme başarısız oldu. Eşitleme sürüyor olduğunda, bir kullanıcı Dur tıklattıysanız, bu hata oluşabilir. ActiveSync'de, bu sorunu gidermek için sunucu eşitlemeyi başlatmak için Eşitle'yi tıklatın.
 • 0x80004005: bir taşınabilir aygıt yazılım hatası nedeniyle eşitleme tamamlanamıyor. Ağ yöneticinizle bağlantı kurun.
 • 0x8000ffff: eşitleme başarısız oldu. Sorun devam ederse, ağ yöneticinize başvurun.

Ayrıntılı günlüğü

Aygıtta sorun giderme amacıyla bilgi toplamak için oturum açabilirsiniz.

Aygıtta günlüğünü etkinleştirmek için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin ve ActiveSync</a1>'ı tıklatın.
 2. Araçlar ' ı tıklatın, Seçenekler ' i tıklatın, Server ' ı tıklatın ve sonra Gelişmiş ' i tıklatın.
 3. Klavye simge durumuna küçültün.
 4. Günlüğe kaydetme düzeyi için ayrıntı olarak değiştirin.
 5. <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusunu kapatın.
Windows\ActiveSync metin biçiminde günlüğe kaydedilen klasör.

Her eşitleme oturumunun başlangıcında günlük dosyası temizlendi. Günlük dosyasını korumak için <a0></a0>, kopyalamak veya başka bir eşitleme işlemi başlamadan önce günlük dosyasını yeniden adlandırın. Günlük dosyasını kopyalamak için <a0></a0>:
 1. PocketPC aygıtınızla sunucuyla eşitleyin. Eşitleme başarısız olursa, başarısızlık noktasını kadar eşitleyin.
 2. Günlük dosyası, bir otomatik eşitlemeyi zamanlanmışsa üzerine önlemek için PocketPC aygıtınızın bağlantısını kesin.
 3. Windows Gezgini'nde, Bilgisayarım aygıtı'nı genişletin, sonra da Windows öğesini genişletin ve sonra ActiveSync klasöründedir günlük dosyasını bulun.
 4. Günlük dosyasını yeniden adlandırın.

Sunucu izleme için NexTags nasıl kullanılır

NexTags, türünü ve Microsoft Mobile ınformation Server 2002'in Server ActiveSync'in bileşeni tarafından gerçekleştirilen (oturum) sunucu izleme yani düzeyini ayarlamak için kullanabilirsiniz. Mobile ınformation Server 2002 CD-ROM'unda Support klasöründeki NexTags bulunur.
NexTags kullanmak için <a0></a0>:
 1. Nextags.exe Server ActiveSync'in çalıştıran sunucu üzerinde çalışır.
 2. Seçenekler ' i tıklatın ve sonra da çıkış dosyası için bir konum İzleme dosyası</a0> kutusunda yazın.
 3. Trim Percentage% 30'a ayarlayın.
 4. Dosya boyutu sınırı10 MB olarak ayarlayın.
 5. Yakalanacak günlükleri tüm kullanıcılar için Kullanıcı adı boş bırakın ve günlükleri tek tek kullanıcıların türü yakalamak için kullanıcı diğer adları noktalı virgülle (;) ayrılmış.
 6. Gerçek zamanlı</a0> onay kutusunu tıklatıp temizleyin.
 7. Etiket ' yi tıklatın ve sonra da DevOnly ve DevMode dışında ağacındaki tüm öğeleri etkinleştirin. DevOnly ve DevMode hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  318450XCCC: Hata iletisi: - HTTP_500 sunucuda bir hata nedeniyle eşitleme başarısız
 8. Etkin izleme ' yi tıklatın.
 9. Tamam ' ı tıklatın.
Bu yapılandırma, Exchange sunucusu kayıtlarında sonra Seçenekler sekmesinde belirtilen dosyaya günlük bilgileri tamamlayın. Bu günlük, Eşitleme hatalarını gidermek yararlı olabilir.

Hata giderme işlemini tamamladığınızda, izleme günlük dosyaları kaydetmesini NexTags durdurmak için devre dışı dikkat edin.

Wfetch kullanarak bağlantı ile ilgili sorunları giderme

Wfetch.exe Microsoft Mobile ınformation Server ve Exchange sunucusu arasında bağlantı sorunlarını gidermenize yardımcı olur. Wfetch Server ActiveSync işlem kimliğine bürünüyor tarafından verileri doğrudan Exchange sunucusuna gönderir. Temel olarak, propfind komut veya herhangi bir HTML komut gönderebilir ve gönderilen ve alınan HTTP verileri bakın.
Wfetch.exe kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
284285Wfetch.exe kullanarak HTTP bağlantılarının sorunlarını giderme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 330461 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Mobile Information Server 2001 Enterprise Edition
 • Microsoft Mobile Information Server 2002 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster kbinfo KB330461 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:330461

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com