ID článku: 330182 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

To continue receiving aktualizácie zabezpečenia pre systém Windows, uistite sa, že ste so systémom Windows XP s balíkom Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke spoločnosti Microsoft: Podpora sa končí pre niektoré verzie systému Windows

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PRIZNAKY

Po inovácii počítača na systém Windows XP, môže zobraziť nasledujúce chybové hlásenie Stop pri spustení počítača:
STOP: 0X0000007E (0XC0000005, 0X804E518E, 0XFC938104, 0XFC937E04)
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

WUSB54GCx86.sys-adresa 92 D 89498 základňu na 92D7c000, Datestamp 45c04cc9
Poznámka Parametre a názvy súborov v tomto chybovom hlásení môže líšiť v závislosti na príčinou chyby Stop. Názov súboru v druhom riadku chybové hlásenie WUSB54GCx86.sys, je príkladom súbor ovládača, ktoré by mohli byť príčinou chyby.

Tento článok sa zaoberá sedem metód na vyriešenie problému. Prvá metóda je určený pre začiatočníkov až stredne pokročilých používateľov počítača. Ostatných šesť metódy sú navrhnuté pre pokročilých počítačových užívateľov.

Preto tento článok obsahuje kroky, ktoré zahŕňajú reštartovať počítač, možno nájsť ako ľahšie nasledovať kroky, ak si tento článok vytlačíte.

PRICINA

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak systémové vlákno generuje výnimku chyby nezachytí. Táto výnimka môže byť spôsobené niektorou z týchto charakteristík:
 • Ak sa tento problém vyskytne po prvom reštarte počas inštalácie systému Windows alebo po dokončení inštalácie, počítač pravdepodobne nemáte dostatok miesta na pevnom disku na spustenie systému Windows XP.
 • Systém BIOS počítača môže byť nekompatibilný so systémom Windows XP, alebo ho musieť byť aktualizovaný.
 • Ovládače grafickej karty môže byť nekompatibilný so systémom Windows XP.
 • Ovládač zariadenia alebo systému služieb môže byť poškodená.
 • Ak problém súvisí so súborom Win32k.sys, by mohlo byť spôsobené vzdialené ovládanie programu.

RIESENIE

Použite nástroj na hlásenie chýb systému Windows

Nástroj na hlásenie chýb systému Windows môžete použiť na odoslanie informácie o chybe pre nás a získavať informácie o akýchkoľvek k dispozícii oprava alebo riešenie. Postupujte podľa týchto krokov na používanie nástroja Windows Error Reporting Tool:
 1. Keď okna hlásenie chýb systému Windows sa objaví vo vašom počítači, kliknite na tlačidlo Odoslať správu o chybe chcete odoslať správa o chybe pre nás.
 2. V okne potvrdenie, ktoré sa zobrazí po odoslaní správa o chybe pre nás, kliknite na tlačidlo Ďalšie informácie. To vám pomôže nájsť k dispozícii opravy problém alebo informácie o tom, ako problém obísť.
 3. Ak nie je k dispozícii oprava alebo riešenie, môžete použiť sekcie "Rozšírené riešenie problémov" pokúsiť vyriešiť tento problém. Ak nie ste pohodlný s pokročilého riešenia problémov, môžete kontaktovať technickú podporu. Informácie o tom, ako kontaktovať technickú podporu, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
  http://support.Microsoft.com/contactus/

Rozšírené riešenie problémov

Použitie nasledujúcich metód v poradí, v ktorom sú prezentované.

Metóda 1: Uistite sa, že máte dostatok miesta na pevnom disku

Najprv sa uistite, že máte dostatok miesta na pevnom disku. Chyba Stop môže byť spôsobené nedostatočné pevného disku.

Ak môžete použiť Núdzový režim alebo nástroj Recovery Console spustiť počítač, odstrániť všetky nepotrebné dočasné súbory, Internet cache súbory, program Zálohovanie súborov a súbory, ktoré obsahujú uložené fragmenty súborov z disku skenuje (súbory .chk). Môžete tiež nainštalovať Windows XP na inom pevnom disku, ktorý má viac voľného miesta.

Ak nemôžete spustiť počítač, prejdite na ďalší postup na aktualizáciu systému BIOS počítača.

Ďalšie informácie o núdzovom režime alebo nástroja Recovery Console nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
315222Popis možností Safe Boot Mode v systéme Windows XP
314058 Popis nástroja Windows XP Recovery Console

Metóda 2: Aktualizovať systém BIOS počítača

Ak sa problém nevyriešil uvoľnenie miesta na pevnom disku, systém BIOS musieť aktualizovať. Obráťte sa na výrobcu počítača, aby získať najnovšie aktualizácie systému BIOS pomocou hardvérových a softvérových dodávateľa kontaktné informácie predmety, ktoré sú uvedené v sekcii "Odkazy".

Poznámka Ak program BIOS aktualizujete, možno budete musieť vypnúť možnosti pamäte systému BIOS, ako napríklad použitie vyrovnávacej pamäte alebo vytváranie tieňových kópií, dočasne.

Metóda 3: Vypnutie alebo Aktualizácia ovládačov

Ak problém pretrváva, majú aktualizovaný systém BIOS úspešne, ovládače grafických adaptérov na počítači musieť aktualizovať alebo vypnuté. Postupujte podľa týchto krokov na riešenie ovládače grafických adaptérov sú:
 1. Ak ovládač je zoradené podľa názvu chybové hlásenie Stop, vypnete alebo odstránite tento ovládač.
  • Ak sa chyba vyskytuje počas spúšťacej sekvencie a systémovú oblasť používa systém súborov NTFS, budete môcť používať núdzovom režime premenovať alebo odstrániť chybný ovládač.
  • Ak vodič používa ako súčasť procesu spúšťania systému v núdzovom režime, musíte použiť nástroj Recovery Console na spustenie počítača.
 2. Ak chybové hlásenie Stop neuvádza špecifický ovládač, aktualizujte ovládače grafickej karty na najnovšie verzie.
 3. Vypnite alebo odstráňte všetky ovládače alebo služby, ktoré ste nedávno pridali.
 4. Skontrolujte, či Microsoft Hardware Compatibility zoznam (HCL) na stanovenie, či zariadenia PCI v počítači sú kompatibilné so systémom Windows XP. Informácie o zozname HCL, navštívte nasledujúcu webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
  http://www.Microsoft.com/whdc/HCl/default.mspx

Metóda 4: Odstránenie nepodpísaných ovládačov

Ak boli aktualizované ovládače grafických adaptérov a problém pretrváva, alebo ak nie je možné spustiť systém Windows v núdzovom režime, problém môže byť spôsobené rôznych, nepodpísaný ovládač. Odstráňte všetky ovládače, ktoré nie sú digitálne podpísané spoločnosťou Microsoft.Ďalšie informácie o tom, ako to urobiť nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
316434Ako vykonať rozšírené čistého spustenia počítača v systéme Windows XP

Metóda 5: Odstráňte všetky ovládače

Nemusia byť schopní určiť, ktorý ovládač iného výrobcu spôsobuje chybu. Ak odstránenie nepodpísaných ovládačov problém nevyrieši, skúste sa pohybujú všetky súbory tretej-party ovládačov z %Windir%\System32\Drivers priečinok na iné miesto. Postupujte na presun súborov tretej strany vodiča:
 1. Použiť na spustenie počítača konzolu na obnovenie, alebo spustite počítač z inej inštalácie systému Windows, ak ste vykonali paralelnú inštaláciu systému Windows.
 2. Vytvorte dočasný priečinok držať súbory ovládača. Napríklad môžete vytvoriť c:\DriverTemp.
 3. Presuňte všetky súbory, ktoré nemajú dátum vytvorenia pre systém Windows XP 8/13/2001 z %Windir%\System32\Drivers priečinok do dočasného priečinka, ktorý ste vytvorili v kroku 2.

  Upozornenie Ak počítač opiera o IDE alebo SCSI radič ovládače na správnu činnosť, musí identifikovať tie súbory ovládača a potom ich nechať v %Windir%\System32\Drivers priečinok.
 4. Reštartujte počítač.
 5. Pokračovať programu Inštalátor systému Windows. Môžete pridať súbory ovládača späť k počítaču, jeden v čase identifikovať chybný ovládač.

Metóda 6: Odstránenie vzdialené ovládanie služby

Ak máte stále problém po použití predchádzajúcich metód a chybové hlásenie Stop obsahuje názov súboru Win32k.sys namiesto názvu súboru ovládača, problém môže byť spôsobené vzdialené ovládanie programu. Ak chcete odstrániť služby, používaní nástroja Recovery Console spustiť počítač a potom odstráňte súbor služby vzdialené ovládanie.

ĎALŠIE KROKY

Ak máte stále problémy podobné ako je opísaná v tomto článku, problémov môže byť spôsobené niečím nie opísané v tomto článku. Sme zahrnuli zoznam článkov, ktoré diskutovať o podobné problémy, ktoré si môžete prezrieť pokúsiť vyriešiť problém:
315222 Popis možností Safe Boot Mode v systéme Windows XP
314058 Popis nástroja Windows XP Recovery Console
308041 Zdroje pre riešenie problémov pri spustení v systéme Windows XP
Ďalšie informácie o iných kroky riešenia problémov, ktoré môžete použiť, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
314063 Riešenie problémov s chybou Stop 0x0000000A v systéme Windows XP
Ak tieto články nie pomôcť vám vyriešiť problém alebo ak sa vyskytnú príznaky, ktoré sa líšia od tých, ktoré sú opísané v tomto článku, môžete vyhľadávať Microsoft Knowledge Base vyhľadajte ďalšie informácie. Na vyhľadávanie v databáze Microsoft Knowledge Base, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com
Potom zadajte text chybového hlásenia prijímať alebo zadajte popis problému do poľa Search Support (KB).

Ak stále máte problémy, po použití týchto metód a týchto článkov, kliknite na nasledujúce prepojenie kontaktovať technickú podporu:
http://support.Microsoft.com/contactus

DALSIE INFORMACIE

Ak sú splnené nasledovné podmienky, problém môže byť nekompatibilita hardvéru so systémom Windows XP, pretože všetky nainštalované ovládače sú ovládače systému Windows XP:
 • Pri prvom spustení počítača zobrazí chyba STOP 0x7E.
 • Po spustení inštalačného programu sa zobrazí chyba STOP 0x7E.
 • Ste nenainštalovali žiadne ovládače počas inštalácie systému Windows.
Avšak, ak sa zobrazí chyba STOP 0x7E po inovácii zo systému Windows 2000 Professional, alebo ak ste nedávno pridali nové hardvérové zariadenie, problém môže byť nekompatibilný ovládač alebo nekompatibilné hardvérové zariadenie.

ODKAZY

Informácie o možnostiach kontaktovania výrobcu počítača, kliknite na príslušné číslo článku v nasledujúcom zozname zobrazíte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
65416 Dodávateľov hardvéru a softvéru kontaktné informácie, A-K

60781 Dodávateľov hardvéru a softvéru kontaktné informácie, L-P

60782 Dodávateľov hardvéru a softvéru kontaktné informácie, Q-Z
Ďalšie informácie o vypnutí služby, ktorá zabraňuje spúšťaniu systému Windows nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
310602Ako vypnúť službu alebo zariadenie, ktoré zabraňuje spúšťaniu systému Windows
Ďalšie informácie o ovládačoch videoadaptér v núdzovom režime, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
292460 Riešenie problémov s ovládač grafickej karty v núdzovom režime v systéme Windows XP

Vlastnosti

ID článku: 330182 - Posledná kontrola: 1. februára 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbresolve kbenv kberrmsg kbprb kbmt KB330182 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:330182

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com