Võimalikud põhjused tõrketeade "SQL Server ei ole olemas või juurdepääs keelatud"

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 328306 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

"SQL Server ei ole olemas või juurdepääs keelatud" on üldine Microsoft Data Access Components (MDAC) teate, mis ütleb, et arvuti, kus töötab Microsoft SQL Server ei saa ühendust. Üldine sõnum on palju võimalikke põhjuseid. Mõned kõige sagedasemad põhjused on kirjeldatud jaotises "Lisateavet".

Märkus Sarnased põhjused on järgmistest tõrketeadetest:
SQL Server pole saadaval või seda pole olemas
Määratud SQL Server ei leitud

Lisateave

Selle "SQL Server ei ole olemas või juurdepääs keelatud" sõnumit ei näidata järgmist:
 • Et sisselogimise protsessi SQL Serveri tõrge.
 • SQL serveri pole vajalikke õigusi toprocess päring.
 • Ei saa kasutada SQL serveri autentimise kuna onlyWindows autentimine on lubatud.

Võimalikud põhjused

Seotud põhjused

Kui puudub klientarvutitel arvutisse, kus töötab SQL Server, võib esineda probleem serveripoolne.
 • SQL-i Server pole arvutisse installitud seda youspecify kaasatud. Veenduge, et SQL Server on tegelikult installedon määrate oma ühendusstring arvutis.
 • SQL Server pole käivitatud. SQL-i Server peab töötama toaccept ühendusi.
 • SQL Server ei kuula protokolli või porti thatyou abil ühendust luua. Server Network Utility protokolli serveri determineswhich SQL serveri kasutamine ja mille TCP/IP pordid SQL serveri willlisten. Client Network Utility, mis MDAC andmete allika nimi (DSN) või yourconnection string leiab, mis protokolli ja kasutab teie klient, millal port itconnects. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
  289573 PRB: DSN-d konfigureerimist SQL Server net-teegid
  328383 SQL serveri klientide muutuda protokollid, kui klientarvutid kasutavad proovite luua ühendust SQL serveri
 • SQL Serveri käivitamisel võiks kuulata thespecified TCP/IP port ja ei aktsepteeri TCP/IP ühendusi. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  293107 PRB: TCP\IP porti kasutab mõni muu rakendus
 • SQL Serveri nimi erineb see arvutinimi. SQL Server 2000 selle teema kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  303774 VIGA: SQL serveri võrguraamatutest teemat "Ümbernimetamine serveris" on ebatäielik
  Selle probleemi SQL Server 7.0 kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  195759 Korduma kippuvad küsimused ? SQL Server 7.0 - SQL-i seadistamine
  SQL serveri klasterdatud keskkonnas probleemi kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  307336 SQL serveri klaster võrgunime muutmine
 • Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  298822 PARANDUS: MSDE ühendus ei pruugi arvutis multihomed
 • Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  306199 PARANDUS: Dünaamilise IP-aadresse ei saa luua ühendust SQL Server 2000
 • Alates SQL Server Desktop Engine'iga (tuntud ka kui MSDE2000) Service Pack 3 (SP3) või SP3a, ainult kohalik ühendus on lubatud, bydefault. Kui soovite lubada kaugühendused SQL Server Desktop Engine'iga, järgige järgmises artiklis:
  814130 Kuidas aidata turvalise võrguühenduse SQL Server 2000 kohaliku andmebaasidele

Kliendi või rakenduse seotud põhjused

Kui mõned klientarvutitel või rakendused saate ühendada, kuid teised ei saa, on tõenäoliselt tegemist kliendipoolne probleemi.
 • Arvuti nime pole olemas. Kontrollige arvuti spellingof et mida proovite ühendust luua.
 • Te proovite juurde pääseda nimega astme SQL Server, kuid siis määrate õige eksemplari nimi. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  265808 Ühenduse loomine SQL Server 2000 nime eelmise versiooni kliendi tööriistad
 • Windows-i tasandi turvalisuse, mida kasutate ühenduse isdifferent, mis teie arvates. Näiteks kasutab Microsoft Internet InformationServices (IIS) IUSR_arvutinimi, ei ole konto mis saate sisse logida Windows või perhapsanother sõltuvalt sellest, kuidas konfigureerida IIS-i konto. Lisaks linkedservers kasutada Windows-i tasandi turbekontekst, SQL Server agent somecircumstances. Konto, mida kasutate turbekontekst võib nothave juurdepääsu arvutile, kuhu on installitud SQL Server.
 • Te ei kasuta õiget protokolli. Kontrollige oma ClientNetwork Utility (CNU) kontrollimaks, kas kasutate protokollide (earlierversions MDAC, võite seadke vaikimisi asemel lubamine protokollid).Lisaks kontrollida seal kõik määratletud varjunimed CNU thatspecify erinevad protokolli või port (või mõlemad) eeldatust. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
  328383 SQL serveri klientide muutuda protokollid, kui klientarvutid kasutavad proovite luua ühendust SQL serveri
  289573 PRB: DSN-d konfigureerimist SQL Server net-teegid
 • Client for Microsoft Networks networkingcomponent eemaldatakse klient võrgu atribuutidest. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  253959 Kliendi Microsoft Networks funktsioone kui köitmata võrguadapter:
 • Kui SQL serveri rühmitatud võrguadapterite võib beincorrectly nimega või konfigureeritud. Kui kõik võrguadapterid on nimetatud specialcharacters või segatud puhul, nimetage need ümber. Kontrollige arvuti võrgukaart õigesti konfigureeritud.
 • Võib ilmneda mõni MDACmismatch kõrvalmõjusid. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  307255 Component Checker: Probleemide tuvastamiseks ja konfigureerima MDAC Installid
 • Kontrollige protokoll, mis on määratud selle followingsubkey.
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSSQLServer\Client\ConnectTo\DSQUERY
  See väärtus kajastab tavaliselt theCNU sätted, kuid mõnikord ei saa. Kui väärtus on DBNETLIB, ta kasutab ühe protokolli ning CNU loendis lubatud Protokollid . Kui loendis kindlat protokolli, protocolis asemel kasutada.
 • Proovite ühendust nimega pipes kaudu, kuid eitherthe toru, millel on kuulamise SQL Serveri nimi on muutunud vaikimisi või kasutate vale toru nimi.

  Vaikimisi eksemplari katsuti pärast toru Server Network Utility:
  \\.\pipe\sql\query
  Kasutage nimega eksemplari.
  \\.\pipe\MSSQL$instancename\sql\query
 • Teie poolt määratud DNS, mis ei ole õiget tüüpi (kasutaja või süsteemi). DSN-d erinevat tüüpi kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  213772 Kuidas kasutada süsteemi ning kasutaja faili andmeallikad
 • Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  290820 VIGA: SQL-i Desktop Edition: mälu ei saa ühendust luua, kui olete installinud MDAC 2.6

Võrgu või domeeni seotud põhjused

Kui see tõrketeade kuvatakse arvutitega, mis on kindla domeeni teatud alamvõrgus või taga tulemüür, vaadake järgmisi probleeme.
 • Tulemüüri või marsruuteri pole õigesti konfigureeritud või on beenconfigured blokeerida UDP port 1434. Kui on UDP port 1434, peate kindlaks määrata, milline SQL serveri porti ei kuula ühenduse stringfrom klient. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
  287932 SQL serveri side läbi tulemüüri vajalik TCP-pordid
  318432 VIGA: Ei saa ühendust klaster nimega eksemplari läbi tulemüüri
 • Local security policy kasutaja õiguste määramine teie Windows konto ei luba juurdepääs võrgust. "Juurdepääs thisComputer võrgust" poliitika peab olema lubatud. Lisaks on "Denyaccess sellele arvutile võrgust" just ei anta.
 • Seal on domeeni usaldate probleemi, kui mõni arvuti isin töörühma ja on seega ei pääse domeenile. Mõnel juhul towork selle probleemi lahendamiseks saate luua kohaliku sama Windowsi kontot bothcomputers iga konto jaoks sama parooli. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  321247 Kuidas häälestada turvalisus Logi saatmine
 • Nime resolvimine ei tööta. Kontrollige oma sätteid lahendus süsteemis, mida kasutada (nt DNS, WINS, hosts, orlmhosts). Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  169790 Tavaline TCP/IP probleemide tõrkeotsing

Atribuudid

Artikli ID: 328306 - Viimati läbi vaadatud: 20. august 2014 - Redaktsioon: 2.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
Märksõnad: 
kbsqlsetup kbinfo kbmt KB328306 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 328306

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com