Možné příčiny chybová zpráva "SQL Server neexistuje nebo přístup odepřen"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 328306 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

"SQL Server neexistuje nebo přístup odepřen" je obecná zpráva Microsoft Data Access Components (MDAC), která označuje, že nelze kontaktovat počítač se systémem Microsoft SQL Server. Tato obecná zpráva má mnoho možných příčin. Některé z nejčastějších příčin jsou popsány v části "Další informace".

Poznámka: Následující chybové zprávy také mají podobné příčiny:
SQL Server není dostupný nebo neexistuje.
Zadaný Server SQL nebyl nalezen.

Další informace

"SQL Server neexistuje nebo přístup odepřen" zpráva není uvedeno následující:
 • Že se nezdařilo přihlášení k serveru SQL Server.
 • Tento Server SQL nemá správná oprávnění toprocess dotaz.
 • Že nelze použít ověřování serveru SQL Server, protože je povoleno ověřování onlyWindows.

Možné příčiny

Server související příčiny

Pokud žádné klientské počítače lze připojit k počítači, ve kterém je spuštěn SQL Server, může být příčinou problému straně serveru.
 • SQL Server není v počítači nainstalována tato youspecify v připojovacím řetězci. Ověřte, zda SQL Server je nainstalována ve skutečnosti počítač určený v připojovacím řetězci.
 • SQL Server není spuštěna. Připojení toaccept musí být spuštěn SQL Server.
 • SQL Server nenaslouchá na protokol nebo port, abyste se připojujete pomocí. Server Network Utility na determineswhich protokolů serveru SQL Server používat a na které porty TCP/IP serveru SQL Server willlisten. Nástroj Client Network Utility, určuje MDAC datový zdroj název DSN nebo yourconnection řetězci, který protokol a port, které klient používá při itconnects. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  289573 PRB: Konfigurace DSN pomocí SQL Server knihovnami
  328383 Klienti serveru SQL Server může změnit protokoly klientské počítače pokusí o připojení k instanci serveru SQL Server
 • Při spuštění serveru SQL Server, nemohla naslouchat na portu TCP/IP thespecified a nepřijímá připojení TCP/IP. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  293107 PRB: TCP\IP port používán jinou aplikací
 • Název serveru SQL Server se liší od název_počítače. Další informace o tomto problému na serveru SQL Server 2000 klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  303774 Chyba: Téma "Přejmenování serveru" v dokumentaci SQL Server Books Online je neúplné
  Další informace o tomto problému na serveru SQL Server 7.0 klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  195759 Často kladené dotazy - SQL Server 7.0 - nastavení SQL
  Další informace o tomto problému na serveru SQL Server v prostředí clusteru klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  307336 Jak změnit název sítě clusteru serveru SQL Server
 • Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  298822 Oprava: Připojení MSDE může selhat v počítači s více adresami
 • Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  306199 Oprava: Dynamické IP adresy se nemůže připojit k serveru SQL Server 2000
 • Počínaje SQL Server Desktop Engine (také známé jako MSDE 2000) Service Pack 3 (SP3) nebo aktualizace SP3a, jen je povoleno připojení k místní síti, bydefault. Jestliže chcete povolit vzdálená připojení k SQL Server Desktop Engine, postupujte podle kroků v následujícím článku:
  814130 Jak lépe zabezpečené síťové připojení pro místní databáze serveru SQL Server 2000

Příčiny související s klienta nebo aplikace

Pokud některé klientské počítače nebo aplikace může připojit, ale nemohou ostatní, pravděpodobně dochází k problému klienta.
 • Název počítače není k dispozici. Zkontrolujte spellingof počítač ke kterému se pokoušíte připojit.
 • Pokoušíte se získat přístup k pojmenované instance serveru SQL Server, ale neurčíte název správné instance. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  265808 Jak se připojit k SQL Server 2000 s názvem instance s předchozí verzi klienta nástroje
 • Windows úroveň zabezpečení, kterou používáte pro připojení isdifferent, než jste očekávali. Například používá InformationServices (Internetová) IUSR_název_počítače, není účet, se kterým jste přihlášeni k účtu systému Windows nebo perhapsanother v závislosti na konfiguraci služby IIS. Dále linkedservers pomocí kontextu zabezpečení systému Windows úroveň SQL Server Agent v somecircumstances. Kontextu zabezpečení účtu, který používáte, může nothave přístup k počítači, na kterém je nainstalován SQL Server.
 • Nepoužíváte správný protokol. Zkontrolujte své ClientNetwork Utility (CNU) k ověření protokoly, které používáte (pro earlierversions MDAC, nastavit výchozí místo povolení protokolů).Dále ověřte, zda jsou všechny definované aliasy v CNU thatspecify jiný protokol nebo port (nebo obojí) než očekáváte. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  328383 Klienti serveru SQL Server může změnit protokoly klientské počítače pokusí o připojení k instanci serveru SQL Server
  289573 PRB: Konfigurace DSN pomocí SQL Server knihovnami
 • Klient Microsoft Networks networkingcomponent byl odebrán vlastnosti sítě v klientském počítači. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  253959 Klient pro Microsoft Networks funkce když nevázané ze síťového adaptéru
 • Pokud je v clusteru serveru SQL Server, síťové adaptéry mohou beincorrectly s názvem nebo nakonfigurována. Pokud žádné síťové adaptéry jsou pojmenovány specialcharacters, nebo smíšené případ, je přejmenujte. Ověřte, zda jsou síťové adaptéry v počítači správně nakonfigurován.
 • Může docházet k vedlejší účinky MDACmismatch. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  307255 Nástroj Component Checker: Diagnostika problémů a překonfigurovat MDAC instalace
 • Zkontrolujte protokol, který je určen v followingsubkey:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSSQLServer\Client\ConnectTo\DSQUERY
  Tato hodnota obvykle odpovídá nastavení v theCNU, ale někdy ne. Pokud je hodnota DBNETLIBpoužívá jeden z protokolů v seznamu povolených protokolů CNU. Pokud určitý protokol uveden, který místo toho použít protocolis.
 • Pokoušíte se připojit přes pojmenované kanály, ale eitherthe pojmenovaný kanál, na kterém SQL Server naslouchá byl změněn z výchozí nebo používáte název nesprávný kanál.

  Pro výchozí instance usethe po kanálu v Server Network Utility:
  \\.\pipe\sql\query
  Pro pojmenované instance použijte:
  \\.\pipe\MSSQL$Název_instance\sql\query
 • Zadali jste název zdroje dat, který není správného typu (soubor, uživatele nebo systému). Další informace o různých typech DSN klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  213772 Použití systému, o uživateli a souborové zdroje dat
 • Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  290820 Chyba: SQL Desktop Edition: sdílené paměti se nezdaří připojení po instalaci součásti MDAC 2.6

Příčiny související s sítě nebo domény

Pokud se zobrazí tato chybová zpráva pouze u počítačů, které jsou v určité doméně v určité podsíti nebo za bránou firewall, zkontrolujte následující problémy.
 • Brána firewall nebo směrovač není správně nakonfigurován nebo má beenconfigured na portu UDP 1434. Je-li blokován UDP port 1434, může být port, na kterém SQL Server naslouchá v stringfrom vaše připojení klienta tospecify. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  287932 Porty TCP, které jsou potřebné pro komunikaci přes bránu firewall serveru SQL Server
  318432 Chyba: Nelze se připojit k pojmenované instanci clusteru přes bránu firewall
 • Místního zabezpečení zásad přiřazení uživatelských práv pro yourWindows účet neumožňuje přístup k síti. Musí být povoleno zásady "Tento_počítač přístup ze sítě". Kromě toho "Denyaccess k tomuto počítači ze sítě" právo nesmí být poskytnuta.
 • Zde je doména důvěřovat problém, nebo v jednom z počítačů isin pracovní skupiny a proto nemá přístup k doméně. V některých případech towork vyřešit tento problém, můžete vytvořit stejné místní účet systému Windows v bothcomputers s stejné heslo pro všechny účty. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  321247 Jak nakonfigurovat zabezpečení protokolu expedice
 • Váš překlad není funkční. Zkontrolujte nastavení v systému rozlišení názvu, který používáte (například DNS, WINS, hostitelé, orlmhosts). Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  169790 Řešení základních potíží TCP/IP

Vlastnosti

ID článku: 328306 - Poslední aktualizace: 20. srpna 2014 - Revize: 18.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition
Klíčová slova: 
kbsqlsetup kbinfo kbmt KB328306 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 328306

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com