Budete vyzváni k zadání pověření správce při pokusu nainstalovat tiskárnu typu Plug and Play

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 326473 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při přihlášení k počítači jako člen skupiny Power Users, která má právo uživatele "zavést a vyřadit ovladače zařízení" a potom připojit tiskárnu typu Plug and Play k místní port v počítači, můžete být vyzváni k zadání pověření správce, před instalací tiskárny.

Po zadání pověření správce, Průvodce přidáním nového hardwaru se vás provede procesem instalace. Můžete být vyzváni Další informace, které úspěšně nainstalovat tiskárnu.

Pokud nemáte pověření správce a instalaci zrušíte, obdržíte následující chybovou zprávu a není nainstalován ovladač tiskárny:
Nemáte dostatečná oprávnění k instalaci hardwaru do Tento počítač. Obraťte se na webu Správce, nebo se odhlaste a protokolu v znovu jako správce a opakujte akci.
POZNÁMKA:: Je-li tiskárnu nainstalovat pomocí Průvodce přidáním tiskárny, nebudete vyzváni k zadání pověření správce a můžete úspěšně nainstalovat tiskárnu.

Některé tiskárny typu Plug and Play jsou nainstalována bez zásahu uživatele. Může se zobrazit některé zprávy Průvodce přidáním nového hardwaru, ale nebudete vyzváni žádné pověření správce.

Příčina

Z bezpečnostních důvodů nemůže systém Windows XP povolit uživateli, který není správcem instalace zařízení v počítači. Při přihlášení pomocí pověření bez oprávnění správce, uživatel "zavést a vyřadit ovladače zařízení" právo umožňuje pouze zajišťováno změny stavu ovladače, které jsou spuštěny v počítači. Dočasná změna je změna, která zmizí při restartování počítače (například příkazu, například net start nebo net stop).

Seznam řízení přístupu (ACL) určuje, že pokud v počítači můžete provádět trvalou změnu. Váš seznam ACL není stejné jako sadu uživatelských práv. Seznam ACL dostatečně vysoké trvalé změny v počítači mají pouze členové skupiny Administrators. Trvalou změnu (například instalace zařízení) je změna, která zůstává v platnosti i po restartování počítače (například provedení trvalé změny v registru nebo instalace nového souboru na pevném disku).

Služba zařazování tisku obsahuje funkci navrženy tak, aby umožnily instalaci síťové tiskárny. Pokud jste členem skupiny Power Users, která má právo uživatele "zavést a vyřadit ovladače zařízení", můžete využít této funkce instalovat tiskárnu pomocí Průvodce přidáním tiskárny. Pokud tak učiníte, služba zařazování tisku funguje jako server proxy, aby trvalé změny, které jsou nutné k instalaci ovladače tiskárny. Zařazovací nepoužívá instalaci Plug and Play, systém Windows XP před instaluje tiskárnu nekontroluje váš seznam ACL. Ale tiskárnu typu Plug and Play, které připojíte k portu v místním počítači, technologie Plug and Play detekuje tiskárnu a používá pravidla typu Plug and Play k instalaci ovladače. Pokud jste přihlášeni jako člen skupiny Power Users, systém Windows XP výzvu k pověření správce protože vaše ACL není dostatečně vysoká, aby se k instalaci zařízení typu Plug and Play. To platí i v případě, že máte právo uživatele "zavést a vyřadit ovladače zařízení".

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Další informace

Systém Windows XP podporuje dvě metody instalace zařízení Plug and Play: instalace na straně serveru a instalace na straně klienta. Obě metody lze použít v jednom počítači.

Pokud nejste povinni poskytnout další informace, které chcete nainstalovat tiskárnu typu Plug and Play, systém Windows XP používá instalace na straně serveru. Pokud výrobce zařízení poskytuje úplné informace v souboru INF a soubor PNF a soubory jsou důvěryhodné (digitálně podepsané), Windows XP můžete použít instalace na straně serveru k instalaci zařízení. Instalace na straně serveru nevyžadují zásah správce.

Systém Windows XP používá instalace na straně klienta v případě, že je nutné poskytnout další informace o instalaci tiskárny typu Plug and Play. Instalace na straně klienta můžete vybrat soubory ovladačů, cesty k souborů a dalších možností. V případě, že klientská instalace použije systém Windows XP, musí zadat pověření správce.

Instalace na straně serveru

Instalace straně serveru je instalace zařízení, která se provádí výhradně ve Správci zařízení Plug and Play. Instalace straně serveru může dojít pouze v případě, že jsou splněny následující podmínky:
 • Ovladač sběrnice rozpozná zařízení a upozorní správce Plug and Play.
 • Správce Plug and Play vyhledá soubor INF, který obsahuje ID hardwaru, který se shoduje s ID hardwaru zařízení.
 • Soubor INF a ovladače zařízení jsou podepsány.
 • Systém Windows XP můžete vyhledat všechny ovladače zařízení bez vyzvání uživatele k umístění médií (například ovladače jsou součástí operačního systému, byl dříve nainstalován ovladač poskytnutý dodavatelem nebo jsou předinstalovány soubory ovladačů dodaných dodavatele).
 • Instalační služba třídy a pomocné Instalační služby zařízení otevřít vlastnosti na konci instalace.
 • Soubor INF zařízení neznamená, že zařízení vyžaduje interaktivní instalace.
 • RunOnce položky registru sestávat pouze z volání souboru Rundll32.exe.
Instalace straně serveru není výzvu pro všechny další informace a nevyžaduje pověření správce. Tento typ instalace je znám jako "na straně serveru", protože instalace bude provedena pomocí Správce zařízení Plug and Play a interakci s klientem uživatelského režimu není vyžadováno.

Instalace klienta

Instalace klienta je instalace zařízení, která vyžaduje komunikaci s uživatelem. Instalace klienta dochází, pokud platí některá z následujících podmínek:
 • Správce Plug and Play nelze najít soubor INF, který obsahuje ID hardwaru, který se shoduje s ID hardwaru zařízení.
 • Správce Plug and Play nelze najít všechny soubory požadovaných ovladačů.
 • Soubor INF nebo soubory ovladače pro zařízení není podepsán.
 • Systém Windows XP musí vyzvat uživatele Další informace o instalaci (například kde hledat soubory ovladače).
 • Instalační služba třídy nebo doplňující instalační program zařízení otevře vlastnosti na konci instalace.
 • Zařízení, sběrnice nebo ovladač sběrnice nepodporuje technologii Plug and Play.
Instalace klienta vyžaduje instalaci softwaru klienta (například Průvodce přidáním hardwaru, Průvodce nově rozpoznaným hardwarem nebo instalační program zařízení poskytnuté dodavatelem). Klientský software používá rozhraní API instalačního programu k instalaci zařízení a používá rozhraní API Instalační služby poskytované podle potřeby pomocí Správce zařízení Plug and Play.

Vlastnosti

ID článku: 326473 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbfix kbprb kbprint kbmt KB326473 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:326473

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com