Artikli ID: 320820 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Selles artiklis kirjeldatakse Windows XP-s sisalduva varundusutiliidi kasutamist arvuti failide ja kaustade varundamiseks.

Lisateave

Windows XP varundusutiliit aitab kaitsta teie andmeid, kui teie arvuti kõvaketas rikki läheb või kui failid juhuslikult kustutatakse. Varundustööriista abil saate luua oma kõvakettal asuvate andmete koopia ja andmed seejärel mõnele muule andmekandjale (nt kõvakettale või disketile) arhiivida.

Kui teie kõvakettal asuvad algsed andmed kogemata kustutatakse või kirjutatakse üle, või kui neile ei pääse kõvakettarikke tõttu enam juurde, saate andmed disketilt või arhiivitud koopiast taasteviisardi (Restore Wizard) abil hõlpsalt taastada.

Varundusutiliit ei kuulu Windows XP Home Editioni vaikeinstalli. Windows XP Home Editioni menüüs Start pole ikooni Varundus (Backup) ning varundusfunktsiooni pole ka Windows XP Home Editioni programmide lisamise ja eemaldamise aknas. Varundusutiliidi leiate Windows XP Home Editioni CD kaustast ValueAdd. Varundusutiliidi kasutamiseks peate selle käsitsi installima.

Windows XP Home Editioni varundusutiliidi kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) vastava artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
302894 JUHISED. Installige varundusutiliit Windows XP Home Editioni CD-lt (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
MÄRKUS. Varundustööriista kasutamisel Windows XP Home Editionis ei toetata automaatse süsteemitaaste funktsiooni (ASR ? Automated System Recovery). Windows XP Home Editioni praeguse versiooni abil saate ASR-i konfiguratsiooniprotsessi küll käivitada, kuid te ei saa seda lõpule viia.

Lisateabe saamiseks tõrgete kohta, mis võivad ilmneda ASR-funktsiooni käivitamisel Windows XP Home Editionis, klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) vastavate artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
302700 Proovides kasutada automaatse süsteemitaaste viisardit, kuvatakse arvuti ekraanil tõrketeade (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Failide ja kaustade varundamine

Kui olete varundusutiliidi CD-lt arvutisse installinud, toimige oma failide ja kaustade varukoopia loomiseks järgmiselt.

MÄRKUS. Failide ja kaustade varundamiseks peavad teil olema süsteemiülema õigused.
 1. Klõpsake nuppu Start, valige käsk Kõik programmid (All Programs), käsk Tarvikud (Accessories), käsk Süsteemiriistad (System Tools) ja klõpsake siis käsku Varundus (Backup).
 2. Kui varundus- või taasteviisard on käivitatud, klõpsake nuppu Täpsem re?iim (Advanced Mode).

  MÄRKUS. Kui varundus- ja taasteviisard ei käivitu automaatselt, klõpsake failide varundamiseks menüü Tööriistad (Tools) käsku Varundusviisard (Backup Wizard).
 3. Klõpsake vahekaarti Varundus (Backup).
 4. Klõpsake menüü Tööde (Job) käsku Uus (New).
 5. Märkige varundatavate draivide kõrval asuvad ruudud.

  Kui soovite valida kindlaid faile või kaustu, laiendage soovitud faile või kaustu sisaldavat draivi ja märkige siis varundatavate failide või kaustade kõrval asuvad ruudud.
 6. Märkige akna Minu arvuti (My Computer) vasakpoolsel paanil asuv ruut Süsteemiolek (System State).

  MÄRKUS. Kui soovite varundada oma arvutisätted ja oma andmefailid, soovitab Microsoft teil varundada kõik arvutis asuvad andmed ning süsteemi olekuandmed, mille hulka kuuluvad hulka kuuluvad näiteks süsteemi register, andmebaas COM+ Class Registration, Windowsi failikaitsega (WFP) kaitstavad failid ja buudifailid.
 7. Klõpsake loendis Varundi sihtkoht (Backup destination) varundamiseks sobivat sihtkohta.
 8. Kui klõpsasite eelmises etapis väärtust Fail (File), tippige nüüd andmete varundamise sihtkohana kasutatava faili täielik tee ja failinimi väljale Varunduskandja või -faili nimi (Backup media or file name).

  MÄRKUS. Varufaili sihtkohaks saab määrata ka ühiskasutusega võrgukoha. Varundfailide laiend on enamasti .bkf, kuid võite kasutada suvalist laiendit.
 9. Klõpsake nuppu Käivita varundus (Start Backup).
 10. Kasutage jaotises Kui kandja juba sisaldab varukoopiaid (If the media already contains backups) ühte järgmistest võtetest.
  • Kui soovite lisada praeguse varufaili eelmistele, märkige ruut Lisa see varufail kandjale (Append this backup to the media).
  • Kui soovite eelmised varufailid praegusega üle kirjutada, märkige ruut Asenda kandja andmed selle varufailiga (Replace the data on the media with this backup).
 11. Klõpsake nuppu Täpsem (Advanced).
 12. Märkige ruut Kontrolli andmeid pärast varundamist (Verify data after backup).
 13. Klõpsake väljal Varunduse tüüp (Backup Type) soovitud varundustüüpi.

  Võite valida ühe järgmistest varundustüüpidest:

  • Tavaline (Normal)
  • Koopia (Copy)
  • Eristav (Differential)
  • Lisanduv (Incremental)
  • Igapäevane (Daily)

  Mis tahes varundustüübi klõpsamisel kuvatakse selle varundustüübi kirjeldus jaotises Kirjeldus (Description).
 14. Klõpsake nuppu OK ja seejärel nuppu Käivita varundus (Start Backup).
 15. Kui varundamine on lõpule viidud, klõpsake nuppu Sule (Close).
Varunduse abil saate andmeid varundada ja taastada kas FAT16-, FAT32- või NTFS-draivil. Kui aga olete varundanud andmed mõnelt Windows XP-s kasutatavalt NTFS-draivilt, soovitab Microsoft andmed ka taastada mõnele Windows XP-s kasutatavale draivile. Muul juhul võite kaotada nii andmed kui ka mõne faili- ja kaustafunktsiooni.

Teatud failisüsteemid ei pruugi toetada kõiki teiste failisüsteemide funktsioone. Kui näiteks varundate andmed mõnelt Windows XP-s kasutatavalt NTFS-dravilit ning taastate need mõnele opsüsteemis Windows NT 4.0 kasutatavale FAT- või NTFS-draivile, kaovad järgmised funktsioonid:
 • Õigused
 • failikrüptimissüsteemi (EFS) sätted
 • teave ketta määrosa kohta
 • teave ühendatud draivi kohta
 • teave kaugmälu kohta
Kui soovite oma arvuti sisu varundada, soovitab Microsoft teil varundada kõik arvutis asuvad andmed ning süsteemi olekuandmed (sh registriandmed). Süsteemi olekuandmeid saate varundada ainult kohalikus arvutis. Süsteemi olekuandmeid ei saa varundada kaugarvutis.

Viited

Failide ja kaustade taastamiseks kasutatava farundusfunktsiooni kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) vastava artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
309340 JUHISED. Windows XP varundusfunktsiooni kasutamine failide ja kaustade varundamiseks (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Atribuudid

Artikli ID: 320820 - Viimati läbi vaadatud: 7. juuni 2013 - Redaktsioon: 3.1
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Märksõnad: 
kbacwsurvey kbfilesystems kbhowto kbinfo KB320820

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com