KUIDAS: Windows XP-s Windows Exploreriga mitut faili ümber nimetada

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 320167 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Selles artiklis antakse üksikasjalikke juhiseid Windows XP-s mitme faili korraga ümbernimetamiseks Windows Exploreriga.

Mitme faili korraga ümbernimetamine Windows Exploreriga

  1. Käivitage Windows Explorer. Selleks klõpsake Start, osutage All Programs (Kõik programmid), osutage Accessories (Tarvikud) ning klõpsake käsku Windows Explorer.
  2. Valige ühes kaustas mitu faili. Selleks vajutage ja hoidke failidel klõpsates all juhtklahvi (CTRL).
  3. Kui olete failid valinud, vajutage klahvi F2.
  4. Tippige uus nimi ning vajutage sisendklahvi (ENTER).
MÄRKUS: Eelnevate sammude lõpetamisel kaob kõikide valitud failide valitud olek peale ühe ning võib jääda mulje, et nimetate ümber ainult ühte faili. Kuid kui olete vajutanud sisendklahvi (ENTER), nimetatakse kõik failid ümber. Mitme faili ümbernimetamisel on kõikidel failidel sama nimi ja sellele lisatud sulgudes number, et faili nimi oleks kordumatu. Kui tipite näiteks uueks nimeks EELARVE, saab esimene fail nimeks EELARVE. Kõik ülejäänud failid saavad nime EELARVE(x), kus x on kordumatu number alates (1).

Märkused

Kui teete mitme faili ümbernimetamisel vea, saate tehtud muudatuste tagasivõtmiseks vajutada klahvikombinatsiooni CTRL+Z või klõpsata menüü Edit (Redigeeri) käsku Undo Rename (Võta tagasi toiming Nimeta ümber) ning vajadusel ümbernimetamist korrata.

Windows Exploreri ümbernimetamisfunktsioonil ei ole sama toime, mis käsureakäsul REN. Kui teil on näiteks failid nimedega smitha.doc, smithb.doc ja smithc.doc, võite kasutada käsku ren smith*.doc smythe*.doc. Kõik failinimed nimetatakse kohe uue nimega ümber ning uued nimed on mythea.doc, smytheb.doc ja smythec.doc.

Kui kasutate Windows XP ümbernimetamisfunktsiooni Windows Exploreris pärast seda, kui olete kolm "smith" faili valinud ja nimetate faili smitha.doc failiks smythea.doc, nimetatakse kõik valitud failid ümber smythea(x).doc. Esialgse failinimedestruktuuri taastamiseks (a, b, c jne kasutamine) peate iga faili eraldi ümber nimetama.

Märkus. See artikkel on otse Microsofti tugiorganisatsioonist loodud artikkel ?FAST PUBLISH? (Kiiravaldamine). Selles sisalduv teave edastatakse probleemide ilmnemisel olemasoleval kujul. Kiiresti kättesaadavaks muutmise tõttu võib materjalides esineda trükivigu ja neid võidakse mis tahes ajal ette teatamata parandada. Muude asjaolude korral vaadake kasutustingimusi.

Atribuudid

Artikli ID: 320167 - Viimati läbi vaadatud: 3. oktoober 2013 - Redaktsioon: 1.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Märksõnad: 
kbenv kbhowto kbhowtomaster KB320167

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com