JAK: Přenos dat do aplikace Excel pomocí serveru SQL Server Data Transformation Services

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 319951 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

SQL Server Data Transformation Services (DTS) je výkonný nástroj, který slouží k snadnému přenosu dat mezi zdroje dat OLE DB, transformace dat v procesu (Pokud jste se rozhodli provést). Tento článek popisuje, jak pomocí Průvodce importem a exportem DTS exportovat data z Microsoft SQL Server nebo z jiného zdroje dat do listu aplikace Microsoft Excel. Mnoho úvahy platí, pokud konfigurujete vlastní transformace dat úkolu v Návrháři DTS.

Požadavky

Následující seznam obsahuje doporučený hardware, software, síťovou infrastrukturu a aktualizace service Pack, které potřebujete:
 • Microsoft SQL Server 2000 nebo Microsoft SQL Server 7.0 kompatibilní operačního systému Microsoft Windows.
 • Microsoft Jet 4.0 a související soubory jako nainstalované součásti MDAC verze 2.1 nebo 2.5 nebo jiný produkt.
Tento článek předpokládá, že máte alespoň základní znalost následující témata:
 • SQL Server
 • Data Transformation Services
 • Listy aplikace Excel

Výběr cílového souboru

 1. Spustit Průvodce importem a exportem DTS a klepněte na příkaz zdroj dat Vybrat zdroj dat na kartě. Vyberte zdroj dat a změně fokusu Vyberte cíl na kartě.
 2. V Určení Klepněte na položku Aplikace Microsoft Excel 97-2000 určení typu databáze. Pomocí tohoto stejného typu pro aplikaci Microsoft Excel 2002 (Microsoft Office XP).
 3. V Název souboru pole, klepněte na tlačítko se třemi tečkami vyhledejte existující soubor sešitu aplikace Excel. Zatímco jsou dokončení průvodce, nesmí tento soubor otevřít v aplikaci Excel. Pokud máte v počítači nainstalovanou aplikaci Excel, můžete vytvořit nový soubor aplikace Excel v tomto okamžiku bez zanechání průvodce. Chcete-li tak učinit, klepněte pravým tlačítkem myši Vyberte soubor text, přejděte na příkaz Novýa klepněte na tlačítko List aplikace Microsoft Excel.

Výběr cílové tabulky

 1. S Vyberte zdrojové tabulky a zobrazení TAB fokus, v Zdroj sloupce, vyberte tabulky a zobrazení (nebo více tabulek a zobrazení), který chcete exportovat do aplikace Excel.
 2. Ve výchozím nastavení Průvodce vyplní cílové tabulky se stejným názvem jako zdrojovou tabulku v Určení sloupec.

  POZNÁMKA:: Vytvoří listu a pojmenované oblasti se stejným názvem v cílovém sešitě; DTS však používá pojmenované oblasti ve většině případů.

  Můžete také vybrat existující list nebo pojmenovanou oblast (názvy, které následuje za $, například $ List1, jsou názvy sešitu).
 3. V Transformace sloupce, klepněte na tlačítko se třemi tečkami otevřete další dialogové které klepnutím na jednu z následujících možností:
  • Vytvořit cílové tabulky

   Toto je k dispozici pouze možnost, pokud cílová tabulka dosud neexistuje. Pokud již tabulka existuje, tato možnost není k dispozici, v tom případě je další možnost odstranit a znovu vytvořit tabulku.
  • Odstranit a nahradit existující řádky cíl

   Pokud se pokusíte použít tuto možnost v aplikaci Excel, se nezdaří (tedy není možné ho použít).
  • Připojit k existující řádky nové řádky
 4. Zbývající kroky v průvodci můžete uložit a spustit balíček DTS. Chcete-li exportovat nových nebo změněných dat v pravidelných intervalech, uložit a volitelně naplánovat balíček před ukončete průvodce.

Poradce při potížích

Vybrat soubor aplikace Excel

 • Sešit aplikace Excel v době, kdy jsou dokončení Průvodce DTS nemají.

Vyberte tabulku aplikace Excel

 • Pokud vyberete odstranit a znovu vytvořit v cílové tabulce možnost příkazu drop selže při prvním spuštění balíčku, protože neexistuje v tabulce; export však úspěšně.
 • Pokud vyberete vytvořit cílové tabulky aniž by přetažení a znovu vytvořit možnost vytvořit příkaz nezdaří v následných spuštěních nástroje, protože tabulka již existuje; export však úspěšně.
 • Pokud se provedení příkazu CREATE TABLE proti aplikace Excel, jako je například příkaz, který průvodce generuje, tím se vytvoří listu a pojmenované oblasti se stejným názvem; však DTS pracuje s pojmenované oblasti, pokud neurčíte jinak. Zobrazit tyto pojmenované oblasti v aplikaci Excel: na Vložit nabídky, klepněte na tlačítko Názeva klepněte na tlačítko Definovat.
 • Nelze odstranit a nahradit existující řádky v Transformace dialogové, protože není možné odstranit řádky listu aplikace Excel prostřednictvím zprostředkovatele OLE DB.
 • Pokud ručně prázdné mimo exportovaná data v cílovém listu, exportujte data znovu na nová data připojena pod prázdné řádky, protože ovladač je prohlédnete uložené definici pojmenované a jeho rozšíření pro nové řádky. Pokud odstraníte všechny starých dat v listu toto chování nenastane protože odstranění řádků mění uloženou definici pojmenované řádky. Je však vhodnější použít přetažení a znovu vytvořit volba Nahradit existující data.

Odkazy

Další informace o problémech, k nimž dochází při použití aplikace Excel jako databázi klepněte na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
257819 POSTUPY: Použití objektů ADO s daty aplikace Excel z aplikace Visual Basic nebo VBA
Další informace o známých problémech, které při použití aplikace Excel s DTS získáte v následujících článcích znalostní báze Microsoft:
236605 PRB: DTS Průvodce může rozpoznat typ sloupce aplikace Excel pro smíšená Data
281517 PRB: Přenos dat ze zdroje Jet 4.0LEDB nezdaří Chyba přetečení vyrovnávací paměti
207446 Chyba: Nelze importovat tabulku aplikace Excel 97 s 256 nebo více sloupců

Další informace o použití funkce SQL Server DTS naleznete v následujících článcích pro SQL Server Books Online:

"Složité transformace vzorku ze serveru SQL Server do aplikace Excel"
"Vytvoření balíčku DTS pomocí Průvodce importem a exportem DTS"
"Podpora ovladačů DTS pro heterogenní typy dat"

Vlastnosti

ID článku: 319951 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB319951 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:319951

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com