XA hareketlerini SQL Server ile kullandığınızda performans yavaşlar.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 318818 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

XA hareketleri Merant JDBC sürücüsü aracılığıyla Microsoft SQL Server ile kullandığınızda, performansı yavaşlattığını unutmayın.

Neden

Bu sorun, iş parçacığının benzeşimi Microsoft Distributed Transaction Server (MS DTC) xa_end çağrısı olduğu için oluşur. Bu iş parçacığının benzeşimi, XA hareketleri kullandığınızda sürücüsü isabet büyük bir performansın düşmesine neden olan iş parçacığı yönetimi çok zorlar.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft COM + düzeltme toplaması 19'i edinin. Bu düzeltme, bir xa_open dizesi için yeni bir anahtarla xa_end çağrının iş parçacığının benzeşimi kısıtlama yerini alır. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
318105BILGI: Windows 2000 Service Pack 2 Sonrası COM + toplu düzeltme paketi 19 kullanılabilirliği
Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft 2000 Service Pack 3'te düzeltilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü
Birden çok düzeltmeyi tek bir yeniden başlatmayla yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
296861QChain.exe Dosyasını Kullanarak Tek Bir Yeniden Başlatma ile Birden Çok Düzeltme Yükleme
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 318818 - Last Review: 26 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft COM+ 1.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • the operating system: Microsoft Windows 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbwin2000presp3fix kbwin2000sp3fix KB318818 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:318818

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com