Artikli ID: 317371 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

KOKKUVÕTE

Käesolevas artiklis kirjeldatakse, kuidas kasutada kaugsulgemistööriista (Shutdown.exe) opsüsteemiga Windows 2000 või Microsoft Windows NT 4.0 töötava kohaliku või kaugarvuti sulgemiseks ja taaskäivitamiseks.

Shutdown.exe on saadaval ressursikomplektis Microsoft Windows 2000 Resource Kit. See on käsurealt käivitatav tööriist, mille abil saate sulgeda või taaskäivitada opsüsteemiga Windows 2000 või Windows NT 4.0 töötava kohaliku või kaugarvuti. Kui soovite ajastada arvuti kindlal kellaajal sulguma ja taaskäivituma, kasutage tööriista Shutdown.exe koos käsuga at või koos toiminguajastiga.

Tööriista Shutdown.exe kirjeldus

Shutdown.exe kasutab järgmist süntaksit:
shutdown \\computername /l /a /r /t:xx "msg" /y /c
Tööriista Shutdown.exe puhul saate kasutada järgmisi lüliteid:
 • \\computername: kasutage seda lülitit, et määrata kaugarvuti sulgumine. Kui jätate selle parameetri välja, kasutatakse kohaliku arvuti nime.
 • /l (NB! See on väike L-täht): kasutage seda lülitit kohaliku arvuti sulgemiseks.
 • /a: kasutage seda lülitit sulgemistoimingu katkestamiseks. Saate seda teha ainult siis, kui ajalõpp pole veel kätte jõudnud. Selle lülitit kasutamisel ignoreeritakse kõiki muid parameetreid.
 • /r: kasutage seda lülitit arvuti täieliku sulgemise asemel selle taaskäivitamiseks.
 • /t:xx: kasutage seda lülitit aja määramiseks (sekundites), mille möödumisel arvuti sulgub. Vaikeaeg on 20 sekundit.
 • "msg": kasutage seda lülitit arvuti sulgemisel kuvatava teate määramiseks. Teade võib sisaldada kuni 127 märki.
 • /y: kasutage seda lülitit, kui soovite, et kõigile arvuti päringutele vastataks "jah".
 • /c: kasutage seda lülitit kõigi töötavate programmide sulgemiseks. Kui kasutate seda lülitit, sulgeb Windows kõik töötavad programmid. Kõigi muudetud andmete salvestamise võimalust ignoreeritakse. Selle tagajärjel võivad kõikides programmides veel salvestamata andmed kaotsi minna.

Näited

 • Kohaliku arvuti sulgemiseks kahe minutiga ning teate "The computer is shutting down" ("Arvuti sulgub") kuvamiseks kasutage järgmist pakkfaili rida või tippige see käsureale ning seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER):
  shutdown /l /t:120 "The computer is shutting down" /y /c
  Sulgemise tühistamiseks tippige käsureale järgmine rida ja seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER):
  shutdown /l /a /y
 • Kaugarvuti nimega "Support" sulgemiseks ja taaskäivitamiseks kasutage järgmist pakkfaili rida või tippige see käsureale ning seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER):
  shutdown \\support /r
 • Kohaliku arvuti sulgemise ja taaskäivitamise ajastamiseks kella 22-ks tippige käsureale järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER):
  at 22:00 shutdown /l /r /y /c
 • Kohaliku arvuti sulgemise ja taaskäivitamise ajastamiseks igal tööpäeval kella 18-ks tippige käsureale järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER):
  at 18:00 /every:M,T,W,Th,F shutdown /l /r /y /c

Tõrkeotsing

Tööriista Shutdown.exe abil arvuti sulgemisel ei pruugi see sulguda. Nii võib juhtuda siis, kui töölaual kuvatakse dialoogiboks Unlock Computer (Arvuti vabastamine) või kui arvuti on lukus. Selle probleemi lahendamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
307635 Kaugsulgemise tagajärjed väljalogimisel, kui kuvatakse dialoogiboks Unlock Computer (Arvuti vabastamine) (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
288180 Kui arvuti on lukus, ei pruugi funktsioon ExitWindowsEx() kasutajat välja logida või arvutit sulgeda (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

VIITED

Tööriista Shutdown.exe kohta lisateabe saamiseks tippige käsureale käsk shutdown /? ja seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER).

Käsu AT abil opsüsteemis Windows 2000 toimingute ajastamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) vastava artikli vaatamiseks järgmist artiklinumbrit:
313565 Käsu AT abil toimingute ajastamine (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
Toiminguajasti abil opsüsteemis Windows 2000 toimingute ajastamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) vastava artikli vaatamiseks järgmist artiklinumbrit:
300160 Serveriprotsessi ajastamine opsüsteemis Windows 2000 (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
Ressursikomplekti Windows 2000 Resource Kit kohta lisateabe saamiseks külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windows2000serv/reskit/default.mspx

Atribuudid

Artikli ID: 317371 - Viimati läbi vaadatud: 2. november 2006 - Redaktsioon: 6.1
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbhowtomaster KB317371

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com