Windows XP kvalitu služby (QoS) vylepšenia a správanie

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 316666 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Vytváranie sietí kvalitu služby (QoS) odkazuje na rôzne techniky, ktoré uprednostňovať jeden druh prevádzky alebo program, ktorý funguje v celej pripojenie siete namiesto toho sa spolieha len na "najlepšie úsilie" pripojenie. QoS mechanizmy sú zabudované v systéme Microsoft Windows 2000 a Windows XP. Toto článok popisuje vylepšenia v QoS, ktoré sú k dispozícii v systéme Windows XP. Odkazy na QoS funkcie, ktoré boli prvýkrát zavedené v systéme Windows 2000 tiež uvedené v tomto článku.

QoS pre zdieľanie internetového pripojenia

Keď je pripojený jednu sieť k inej sieti cez pomalé prepojenie alebo pripojenia, napríklad telefonického čiara, situácia môže existovať že bude zvýšiť oneskorenie prenosu, ktorá je procházející pomalého pripojenia. Toto oneskorenie sa vyskytuje z dôvodu rýchlosti nesúlad medzi čo koncových staniciach v oznámenie vedieť o, a pomalého pripojenia. Pomalého pripojenia spôsobuje prekážkou v sieťovej ceste. To platí len pre oznámenie orientovaný na pripojenie Keď používate TCP.

Ak sa prijímajúci klient je spustený relatívne rýchle siete, napríklad 100 megabajtov za druhý siete Ethernet, za ním počítač so systémom Windows XP s zdieľanie internetového pripojenia služba a server, na ktorý tento prijímač komunikuje s zaostáva za existuje nesúlad, vzdialený prístup na rýchle siete. V tomto scenári, prijímač je prijímať okno je nastavená na vysokú hodnotu, ktorá je založená na rýchlosť prepojenie prijímač je pripojený. Odosielateľ začína zaslaním na pomalá rýchlosť, ale ak pakety nie sú stratené, odosielateľ nakoniec odošle takmer úplné okno veľkosť paketov.

Tento scenár môže ovplyvniť výkon z iných TCP spojenia, ktoré prechádzajú tej istej sieti. Pakety sedieť v potenciálne veľkým frontu a čakať na preniesť cez pomalé sieťové. Ak straty paketov vyskytne, údaje musia byť prenesené, a to aj congests odkaz.

Riešenie tohto problému je mať počítač, ktorý je spustené zdieľanie pripojenia na Internet na okraji siete automaticky Nastavte prijímanie okna na menšiu veľkosť, ktorá je vhodné pomalého pripojenia. Toto nastavenie potlačí núteného správcu špecifikáciu. Toto nastavenie nebude nepriaznivo ovplyvniť prevádzku, pretože je nastavená veľkosť okna ako keby prijímač boli pripojené priamo k pomalého pripojenia. Plánovača paketov technológie QoS komponent, ktorý je spustený na počítači umožňuje zdieľanie pripojenia na Internet Toto okno Nastavenie.

QoS pre modemy a vzdialený prístup

Od januára 2002, mnoho ľudí stále pripojenie na Internet cez pomalé prepojenia, ako napríklad pripojení s rýchlosťou 56 kilobitov za sekundu. Dokonca s obmedzenia rýchlosti prepojenia mnohí používatelia sa spustí niekoľko programy v tom istom čase, že prístup k sieti. Napríklad, môžu používatelia súčasne použiť za týždeň, e-mail, chat a dokonca audio alebo video streamingu. Väčšina týchto programov používa protokol TCP ako podkladové protokol na prenos, a každý programy používa svoje vlastné pripojenia alebo pripojenia.

Prvý program používať odkaz bude mať výhradné použitie, kým sa dosiahne spojenie ustáleného stavu. Ustáleného stavu spôsobí úplnú TCP okna údajov v tranzite. keď, kedy budúci program sa spustí prenos dát program používa pripojenie bude podliehať pomalý Štart algoritmus, ktorý obmedzuje výšku unacknowledged údaje, ktoré môžu byť v tranzite. Z dôvodu množstva údajov, ktorá sa prenášané už zavedené program bude mať druhý program oveľa dlhšie dosiahnuť rovnovážny stav, a prevod bude oveľa pomalšie, na podobné údaje veľkostí.

Windows XP implementuje deficitu kole Robin (DRR) spravodlivosti schéma, keď operačný systém používa pomalého pripojenia. Táto schéma bola k dispozícii v systéme Windows 2000. Podľa predvoleného nastavenia systému je zapnutá v systéme Windows XP keď sa zistí pomalého pripojenia. Tento systém vyhradí viacerých tokov údajov a Priradí novú prúdov údajov aplikácie týchto tokov. Tieto toky sú automaticky v servise kole robin spôsobom. Táto konfigurácia poskytuje lepšia schopnosť reagovať a výkon pre sieťové komunikácie a robí nie vyžadujú manuálnu konfiguráciu.

Vyjasnenie používania z QoS v konci počítače so systémom Windows XP

V systéme Windows 2000, programy môžete využiť služby QoS prostredníctvom QoS API v systéme Windows XP. Sto percent šírky pásma siete je k dispozícii deliť všetky programy pokiaľ program špecificky požaduje prioritou pásma. Tento "vyhradených" pásma je stále k dispozícii na iné programy pokiaľ žiadajúci program odosiela údaje. Predvolene programy môžete rezervovať až do súhrnnej pásma 20 percent z podkladových odkaz rýchlosť na každom rozhraní na konci počítači. Ak program ktorý vyhradené šírka pásma nie je zaslanie dostatočné údaje ju používať, nevyužitej časti vyhradená šírka pásma je k dispozícii pre ostatné toky údajov na rovnakých hostiteľ.

Ďalšie informácie o Plánovač paketov technológie QoS, pozri Pomocníka systému Windows XP. Ďalšie informácie o Windows 2000 QoS je k dispozícii v technickej knižnice Windows 2000.

Korekcia niektorých nesprávne tvrdenia o Windows XP QoS podporu

Tam boli pohľadávok v rôznych zverejnené technické články a príspevky diskusných skupín, ktoré systém Windows XP vždy si vyhradzuje 20 percent dostupnej šírky pásma pre QoS. Tieto tvrdenia sú nesprávne. Informácie v Oddiel "O objasnenie QoS v konci počítače so systémom Windows XP" správne popisuje správanie systémov Windows XP.

Vlastnosti

ID článku: 316666 - Posledná kontrola: 8. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbnetwork kbmt KB316666 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:316666

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com