ID článku: 316529 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Aby naďalej prijímať aktualizácie zabezpečenia pre systém Windows, uistite sa, že používate systém Windows XP s aktualizáciou Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke spoločnosti Microsoft: Podpora sa končí pre niektoré verzie systému Windows

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Príznaky

Pri pokuse o vypálenie dát na CD-R alebo CD-RW, nemáte možnosť odoslania údajov do jednotky CD-ROM.

Keď zobrazíte vlastnosti jednotky CD-R alebo CD-RW, zistíte, že Nahrávanie karta sa nezobrazuje v CD-ROM)písmeno_jednotky:) Vlastnosti dialógové okno, kde písmeno_jednotky je písmeno jednotky CD-R alebo CD-RW.

Poznámka Ak chcete zobraziť CD-ROM)písmeno_jednotky:) Vlastnosti dialógové okno, kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Môj počítač, kliknite pravým tlačidlom myši na jednotku CD, ktorý chcete, a potom kliknite Vlastnosti.

Okrem toho mô?ete dosta nasledujúce chybové hlásenie:
Nie je disk v mechanike. Prosím vložte zapisovateľný disk CD do jednotky.

Príčina

Táto situácia môže nastať, keď počítač nesprávne rozpozná disk ako non-zapisovacie zariadenie.

Vyskúšajte tieto tipy

Úpravu databázy registry systému Windows

Ak chcete vyriešiť tento problém, skúste na úpravu databázy registry systému Windows tak, že disk je identifikovaná ako zapisovacie zariadenie.Dôležité Táto sekcia, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Avšak, môžu spôsobiť vážne problémy ak databázu registrov upravíte nesprávne. Preto sa uistite, že ste postupovali správne. Doporučujeme zálohovať databázu registrov skôr, ako zmeníte jej hodnoty. Potom, môžete obnoviť databázu registrov, ak sa vyskytne problém. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy registrov nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
322756 Ako zálohovať a obnoviť databázu registry v systéme Windows
Upraviť vaše Windows registry, najprv zálohujte databázu registry tak, že môžete obnoviť databázu registry, ak sa vyskytne problém. Po zálohovaní databázy registry upraviť databázu registry tak, že disk je rozoznaný Windowsom ako zapisovacie zariadenie. Napokon, overiť, že systém Windows rozpoznal jednotku ako zapisovacie.

Poznámka Ak jednotka nie je uvedená na Windows Hardware Compatibility zoznam (HCL), jednotka nemusí pracovať s vášho počítača stavaný z-do CD-kopírovanie funkčnosť, bez ohľadu na nastavenie databázy registry. HCL je zoznam počítačového hardvéru, ktorý je kompatibilný s konkrétny operačný systém. Ak chcete zistiť, či váš disk je zaradená na zozname HCL systému Windows, navštívte nasledujúce webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/whdc/HCl/default.mspx

Krok 1: Zálohovanie databázy registry

Na zálohovanie databázy registry tak, že môžete obnoviť, ak máte problémy neskôr, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Spustiť.
 2. V Otvorené poľa zadajte regedit, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 3. Kliknutím sem otvorte nasledovný priečinok:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CD Burning\Drives
 4. Na Súbor menu, kliknite na tlačidlo Export.
 5. V Názov súboru poľa zadajte záloha kľúča jednotky, umiestnenie, kde chcete uložiť súbor, a potom kliknite na tlačidlo Uložiť.

  Poznámka Ak máte problémy neskôr, môžete obnoviť tento podkľúč databázy registry kliknete Zálohovanie jednotky.reg súbor, ktorý ste uložili.

Krok 2: Upravte hodnota typu jednotky objemu priečinka

Ak chcete upraviť typ jednotky, ktorú systém Windows rozpoznal jednotku ako zapisovacie, postupujte nasledovne:
 1. Na navigačnej table okna Editor databázy Registry, kliknite na tlačidlo Objem {}IDENTIFIKÁTOR GUID} priečinok pod Disky, kde IDENTIFIKÁTOR GUID je 32-znakový identifikátor.

  Poznámka Ak má počítač viaceré jednotky CD-ROM, ďalšie Objem {}IDENTIFIKÁTOR GUID} priečinok je uvedené pre každú jednotku.
 2. V pravej časti okna editora databázy Registry, kliknite dvakrát na Typ jednotky.
 3. V Hodnota údajov poľa zadajte 1 Ak je jednotka CD-R alebo 2 Ak je disk CD-RW.
 4. Kliknite na tlačidlo ok, a potom zatvorte Editor databázy Registry.

Krok 3: Overte, že systém Windows rozpoznal jednotku ako zapisovacie zariadenie

Ak chcete zistiť, či systém Windows rozpoznal jednotku ako zapisovacie zariadenie teraz, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Môj počítač.
 2. Pod Zariadenia s vymeniteľným úložným priestorom, kliknite pravým tlačidlom myši na jednotku CD-R alebo CD-RW a potom kliknite Vlastnosti.
 3. Ak Nahrávanie karta sa zobrazí, systém Windows rozpoznal jednotku ako zapisovacie zariadenie.
 4. Kliknite na tlačidlo Zrušiť.
Ak systém Windows rozpoznal jednotku ako zapisovacie zariadenie, by ste mali byť schopní vypálenie dát na CD teraz. Ak máte stále problémy, postupujte podľa krokov v časti "Riešenie problémov".

Riešenie problémov

Ak má počítač viac ako jeden disk CD alebo DVD disk a Nahrávanie karta sa nezobrazuje v Vlastnosti dialógové okno pole (pozri krok 3, v "Upraviť Windows registry" sekcia), disk môže byť nakonfigurovaný nesprávne ako "zapisovateľných" v databáze registry systému Windows. Ak chcete vyriešiť tento problém, skúste zmeniť typ jednotky disku vám predtým označené ako 1 alebo 2 typu 3. Potom zmeniť typ jednotky pohonu na 1 alebo 2. Skúsiť to, postupujte nasledovne:
 1. Postupujte podľa kroku 2 v "Upraviť Windows registry" sekcia upraviť Typ jednotky hodnota Objem {}IDENTIFIKÁTOR GUID} priečinok ktorého hodnotu, ktorú ste predtým zmenili.
 2. V Hodnota údajov poľa zadajte 3, a potom kliknite na tlačidlo ok.

  Hodnota typu jednotky 3 indikuje, že jednotka je štandardná jednotka CD-ROM a nie je zapisovateľný disk.
 3. Na navigačnej table okna Editor databázy Registry, kliknite na tlačidlo Ďalej Objem {}IDENTIFIKÁTOR GUID} priečinok.
 4. Postupujte podľa kroku 2 v "Upraviť Windows registry" sekcia zmeniť Hodnota údajov vstup do 1 alebo 2, v závislosti od typu disku.
 5. Postupujte podľa kroku 3 v "Upraviť Windows registry" sekcia o potvrdenie, že Nahrávanie Záložka je zobrazená v Vlastnosti dialógové okno jednotky CD-ROM.
Ak Nahrávanie karta sa teraz zobrazí v Vlastnosti dialógové okno, ste mali byť schopní vypálenie dát na CD. Ak máte stále problémy, Pozrite si časť "Ďalšie kroky".

ĎALŠIE KROKY

Ak tieto metódy nefunguje pre vás, môžete použiť Microsoft zákaznícky podporu služby webové stránky nájsť iné riešenia vášho problému. Niektoré služby, ktoré poskytujú Microsoft zákaznícky podporu služby webové stránky patria:
 • Databáza Knowledge Base: Vyhľadávanie informácií technickej podpory a svojpomocných nástrojov pre produkty spoločnosti Microsoft.
 • Centrá riešení: Zobrazenie výrobkovo často kladené otázky a tipy služby technickej podpory.
 • Ďalšie možnosti podpory: Použite Web položiť otázku, kontaktujte službu podpory zákazníkov spoločnosti Microsoft alebo poskytnúť spätnú väzbu.
Ak máte neustále problémy, môžete kontaktovať technickú podporu:
http://support.Microsoft.com/contactus

Ďalšie informácie

Tento postup nemusí byť použiteľný vo všetkých prípadoch. Je riešením iba v situácii, keď jednotka CD-R alebo CD-RW je spôsobilá pracovať v systéme Windows XP a z nejakého dôvodu identifikovaná. Ak jednotka nie je na zoznam hardvérovej kompatibility (HCL), jednotka nemusí pracovať s stavaný z-do CD kopírovanie funkčnosť, bez ohľadu na toto nastavenie databázy registry.

Pomoc s CD alebo DVD disk problémy v systéme Windows Vista nájdete na nasledujúcej webovej stránke spoločnosti Microsoft:

Vlastnosti

ID článku: 316529 - Posledná kontrola: 15. novembra 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbexpertisebeginner kbexpertiseinter kbacwsurvey kbhardware kbprb ocsso kbmt KB316529 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 316529

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com