INF: Ortak sql posta sorunları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315886 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede tanımlamak için bir soru ve yanıt biçimi kullanır sql Mail ile birlikte çalışmak ve sağlar kullanırken karşılaşabileceğiniz genel sorunlar düzeltmek veya bu sorunları giderme konusunda bazı ipuçları ile. Büyük sql Mail çoğunluğu sorunları Yetersizlik nedeniyle ilişkilidir. sql doğru şekilde yapılandırma hakkında ek bilgi için Mail, Microsoft makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Bilgi Bankası:
263556 INF: sql Mail yapılandırma hakkında
Bu makalede, bilgili presumes Q263556 içinde sağlanan bilgiler. Aksi belirtilmedikçe, yorumlar Bu makalede sql Mail ile ilgili SQLAgentMail için de geçerlidir.

Daha fazla bilgi

Yapılandırmanızı denetleme

Bir Yetersizlik düzeltme büyük çözebilirsiniz sql Mail sorunları Çoğunluk. sql Mail yapılandırılmış olduğundan emin olmak için doğru bu listeyi kullanın:
 • Bir posta istemcisi (Microsoft Outlook gibi) olmalıdır. sql Server çalıştıran bilgisayarda yüklü.
 • Microsoft Outlook 2000'de Şirket veya çalışma grubu seçeneğini kullanın (Microsoft Outlook 2002 yapar Şirket veya çalışma grubu seçeneğini yoktur). Seçeneği, Araçlar menüsünden Seçenekler' i ve Posta Hizmetleri sekmesini çift tıklatın. Posta Hizmetleri iletişim kutusunda, Posta desteği komutunu tıklatın. Microsoft Outlook 2002, sql Mail ile çalışmıyor, Outlook istemcisi çalıştıran en sol sürece bir Internet posta sunucusunu kullanma her zaman.
 • Microsoft gibi çalışma posta sunucusu olmalıdır. Exchange veya Internet mail (Postane Protokolü 3 [POP3] veya Basit Posta Aktarım Protokolü [smtp]) sunucusu. Giden posta smtp sunucusu olması gerekmez aynı gelen posta POP3 sunucusu; Ancak, geçerli bir olması gerekir Gelen posta sunucusunda yapılandırılan posta hesabı ile asla planlıyorsanız, hatta sql Mail posta gönderin.
 • sql Server hizmetini başlatmak için kullandığınız hesabı gerekir. Exchange server kullanıyorsanız, etki alanı hesabı olmalıdır. Etki alanı hesabı Exchange sunucusunda bir posta kutusu olmalıdır. Internet mail kullanıyorsanız Sunucu, yerel hesap, sql Server'ı başlatmak için kullanabilirsiniz. Ancak, hesap başlatmak için kullandığınız sql Server, herhangi bir yerel sistem hesabı olamaz koşullar. Aynı sql başlatmak için kullandığınız hizmet hesabı için geçerlidir SQLAgentMail kullanıyorsanız, aracı.
 • Çünkü Microsoft ile ilişkili posta profilleri sql çalıştıran bilgisayarda oturum gerekir Windows oturum açma hesabı Sunucu posta incelemek için sql Server hizmeti başlangıç hesabı ile Profil sql Server için kullanılabilir. Örneğin, Denetim Masası açın. Denetim Masası iletişim kutusunda, postaöğesini çift tıklatın. Posta iletişim kutusunda Profilleri Göster'içift tıklatın. SQLAgentMail ve sql Agent hizmet hesabı kullanıyorsanız olduğundan farklı sql Server hizmet hesabı, aynı zamanda ile oturum açmalısınız Kullanılabilir posta profilleri incelemek için sql Agent hizmeti başlangıç hesabı sql Agent.
 • Posta istemcisini açın ve gönderme test olmalıdır ve bir e-posta sunucunuz alınıyor. İletişim kutusu ya da ileti gerekir. kullanıcı eylemi gerektiren görünür. sql Mail, posta göndermek için posta istemcisini kullanır. sql Mail sql Server hizmetinin çalıştığından gerektiren herhangi bir iletişim kutusu kullanıcı etkileşimi "sanal" masaüstünde ve bir yanıt almazsınız. Yanıt olmaması, sql Mail, yanıt vermemesine (askıda kalmasına) neden olur.
 • sql Mail sınamak için kullandığınız posta profili sağlar posta istemcisi yapılandırması. Kuruluş Yöneticisi Bunun için Destek Hizmetleri klasörünü açın. Destek Hizmetleri klasöründe sql Mail' ı sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın. SQLAgentMail kullanıyorsanız, posta profili sağlamalıdır. sql Agent. Enterprise Manager içinde Bunu yapmak için Yönetim klasörünü açın, sql Agent' ı sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
 • Varsayılan Internet e-posta programı aynı olmalıdır posta istemcisi posta yapılandırmasını sınamak için kullanın. Size sağlamak için doğru program Denetim Masası'nı açın, Internet Seçenekleri' ni çift tıklatın ve ardından Programlar sekmesini tıklatın.
 • Tüm önceki değişikliklerin etkili olması için gerekir durdurun ve sql Server hizmetini yeniden başlatın. Varsayılan yeniden yapılandırmak posta profili, değişikliklerin etkili olması için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Sık karşılaşılan sorunlar

sql Mail ile ilgili sorunları tarafından sık sık karşılaşılan listesi müşteriler aşağıdaki gibidir. Tartışma çeşitli sorunları olan soru ve yanıt biçimi. Sorular rağmen sıklığı sırayla listelenmiyor Benzer Sorular birlikte gruplanır. Yanıtlar için hesap değil her olası nedeni; Ancak, bunlar belirli bir ana nedenleri yansıtacak sorun.

S1: Neden sql Mail ı sql Server 2000'e yükseltme yaptıktan sonra çalışma durdu mu?

A1: sql Server 2000, sql Mail önemli değişiklikler tanıtır. , sql Mail şimdi genişletilmiş posta uygulaması kullanan önemli değişiklik olduğunu Programlama arabirimi (MAPI) Basit MAPI yerine. Basit arasındaki farklar hakkında ek bilgi için MAPI genişletilmiş, makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
200018 BİLGİ: cdo, Basit MAPI ve Genişletilmiş MAPI farklılıkları
Microsoft sql Server 2000 kullanıyorsanız uygulamanızı Microsoft sql Server 2000 Service Pack 2 kesinlikle önerir (SP2) veya daha önce sql Mail'i kullanmaya çalışın.

S2: Neden sql Mail yükselttiğiniz Microsoft Outlook veya Outlook güvenlik düzeltme eki uygulanan sonra çalışmamaya?

A2: bir Outlook 2000 e-posta güvenlik Ağustos 2001'de yayımlanan güncelleştirme kendilerini göndererek e-posta solucan yayılmasını engeller. Adres defterinizdeki herkese. Güvenlik düzeltme eki Outlook olmayan algılar Program e-posta gönderir ve bu ileti içeren bir iletişim kutusu görüntülenir:
Bir program otomatik olarak e-posta göndermek çalışıyor, adına. Buna izin vermek istiyor musunuz?
Posta göndermek istiyorsanız, Evet ' i gerekir.

sql Server sql Mail 6.5 ve sql Server 7.0 çalışıyor-Outlook programı olarak kabul posta göndermek için. Ancak, sql Mail sql Server hizmetinde denir çünkü iletişim kutusu "sanal masaüstüne" sql Server hizmetinin gönderilir ve Sunucu üzerinde görünmez. Kullanıcı etkileşimi olmadan oluşur çünkü sql Mail yanıt vermiyor.

Güvenlik özellikleri ile rahat Exchange yöneticiniz Yardım; Ancak, için daha iyi bir çözüm değildir sql Server 2000'e yükseltme. sql Mail, sql Server 2000'de bir Genişletilmiş MAPI yapar. Bağlantı Güvenliği iletişim kutusunu atlar. Ek bilgi için Outlook güvenlik düzeltme eki, makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
262631 OL2000: Outlook e-posta Güvenliği güncelleştirmesi hakkında bilgi
Microsoft Outlook 2002 güvenlik içerir. Outlook 2000 güvenlik güncelleştirmesinde bulunan özellikleri.

Kullanıyorsanız sql Server 2000 ve sql Mail kullanan yükselttikten sonra duruyor Outlook 2002'de, büyük olasılıkla bir Internet posta sunucusunu kullanıyor. Size verebilir. Outlook'un önceki sürümlerinde posta gönderebilir, yapılandırma bir Microsoft Windows hizmetidir. Çalışırken performansını artırmak için -Exchange posta posta biriktirici Microsoft işlem alanında çalışır. Outlook 2002, Outlook istemcisi, tüm açık olmasını gerektirir ne zaman zaman posta, Exchange sunucuya gönderin. Outlook'tan çıkmak istemiyorsanız 2002 istemci (, oturum açmasını gerektiren tüm zamanları sunucusunda çalışan sunucu için), bir Exchange server posta sunucunuz olarak kullanın veya Top gerekir geri bir önceki sürümü Microsoft Outlook için.

S3: Nasıl Sunucumda Outlook güvenlik düzeltme ekinin yüklenmiş olup olmadığını öğrenebilirim?

A3: Outlook Yardım menüsünde Microsoft Outlook hakkında'yıtıklatın. Outlook 2000 sürümü 9.0.0.4201 ise veya daha sonra Outlook e-posta Güvenliği güncelleştirmesi yüklediniz.

S4: Nasıl sql Mail Outlook güvenlik düzeltme ekinin yüklü veya Outlook 2002 kullanıyorum, asılı engelleyebilirim?

A4: değiştirmek için Exchange yöneticinize çalışmalısınız. Varsayılan güvenlik ayarları. Tam yordam olup, kullandığınıza bağlıdır Outlook 2000 veya Outlook 2002 (Office xp ile sağlanır). Exchange değiştirme hakkında ek bilgi için güvenlik ayarları, makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
263297 OL2000: Outlook e-posta güvenlik güncelleştirmesi hakkında yönetici bilgileri
290499 OL2002: E-posta güvenliği özellikleri hakkında yönetici bilgileri
S5:, Neden giden posta Kutusu'nda kalıyor?

A5: Bu sorun büyük olasılıkla Outlook 2002 ile oluşur. İçin Internet e-posta performansı, Office geliştirme ekibinin posta taşındı. Outlook işlemi alana biriktirici-Exchange posta. Olması gerekir Giden e-posta göndermek için outlook istemcisinde açık. Bu sorun etkilemez e-posta, Exchange Server Outlooks gönderir.

Ayrıca olabilir Outlook 2000'i kullandığınızda bu sorunla karşılaşırsınız. Bu durumda büyük olasılıkla Gelen posta olarak çalışma POP3 sunucusu sağlamadı neden olmasıdır. posta profili Server.

S6:, Neden giden posta Kutusu'nda kalıyor?

A6: Bu sorun sık sık eski e-posta istemcileri gibi oluşur Microsoft Windows Messaging ve Microsoft Outlook 97. Bu posta istemcileri olan sql Server gibi bir Windows hizmetinde çağrılacak asla amaçlanmıştır. Ek bilgi için Microsoft Bilgi makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Base:
237913 BİLGİ: Outlook nesne modeli Windows Service çalışmasına uygun
Bu posta istemcilerinin şimdi gerekir, böylece eski,. artık bu sorunla karşılaşmış. İse, ancak sizin görebilmeniz gerekir Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurarak düzeltme edinmek üzere.

S7: Neden gönderilen bir ileti Gönderilmiş öğeler klasöründe yüklü değil mi?

A7: sql Server 6.5 ve sql Server 7.0, sql Mail bir kopyasını kaydeder. gönderilen iletiler varsayılan davranış basit ile Outlook Gönderilmiş öğeler klasöründe MAPI arabirimi. Outlook posta istemcisindeki kopyalarını Gönderilmiş Öğeler klasöründeki iletiler Kaydet seçeneğini temizleyerek bu seçeneği devre dışı bırakırsanız, bu seçenek yoksayılır.

Genişletilmiş MAPI kullanarak sql Mail'i sql Server 2000 için yazılmış arabirim ve Gönderilmiş öğeler klasöründe gönderilmiş iletilerin bir kopyasını kaydetme yapar. sql Mail gönderdiği iletilerin bir kopyasını gerekiyorsa sql Server 2000'den bilgi gerekir: bunları kendiniz için bir Outlook oluşturun Bu ileti kopyalarını Gönderilmiş öğeler klasörünüze yönlendirir ileti kuralı.

S8: Tam posta kutuma neden olduğunu, ancak herhangi bir posta Gönderilmiş öğeler klasörüne bakın değil?

A8: sql Server 7.0 ve sql Server 2000'de bir seçenek var. sql Server Agent Properties penceresine ' gönderilen öğeler ' klasörüne gönderilen iletilerin kopyalarını kaydedin. Bu seçeneği seçmezseniz, sql Mail kopyalarını kaydeder Exchange sunucusunun kök klasöründe sql Server Agent posta. Zaman posta kutusu dolduğu, posta göndermek ve hata dönmek xp_sendmail saklı yordam başarısız olabilir 0x80040403 veya MAPI_E_TABLE_TOO_BIG hata iletisi, diğerlerinin yanı sıra.

Microsoft SQLAgentMail kopyalarını mümkün olmayacaktır Outlook ve görmek için mdb Viewer Microsoft Exchange hizmet programını kullanmanız gerekir ve bu iletileri silin. Bu sorunu gidermek hakkında ek bilgi için sorun, Microsoft makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın Bilgi Bankası:
261133 Düzeltme: dts "posta Gönder" posta kutusu doldurur ve Outlook görmek veya e-posta iletilerini silme
308758 Düzeltme: sql Agent posta e-posta kaynak posta kutusu kök dizinine yazılmasına neden olabilir
S9: sql Mail neden benim e-posta eklerini silmez?

A9: Query ile birlikte xp_sendmail saklı yordamı çalıştırın ve @ attach_results doğru ekler için oluşturulan geçici dosyaları içinde kalır System32 dizini, Windows işletim sistemi yüklü. Bu davranış, sql Server sürümleri ile oluşur. Bu sorun hakkında ek bilgi için tıklatın Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere makale numarasını tıklatın:
151545 Hata: xp_sendmail @ sorgu terk geçici dosyaları sunucu ile
Q10: Neden posta profil sql Mail özellikleri aşağı açılan kutusunda listelenmiş mi?

A10: sql Sunucu hizmetinin altında çalıştığı olası bir neden olur. Yerel Sistem hesabı ile birlikte başlatılacak biçimde yapılandırılmış. Yerel Sistem hesabı değil sahip Windows oturumu açma kendisiyle ili?kili; Bu nedenle, posta profilleri sql Server için yapılandırılabilir. Bakın Bu makaledeki bölümü uygun hizmet başlangıç hesabı seçme yönergeleri.

Başka bir başlatmak için kullanılan hesabın posta profil olduğunu olası neden olur. mssql Server hizmeti. sql Server ile kullanmak için bir posta profili yapılandırmak için Posta, ilk sql Server olan Windows bilgisayara oturum gerekir aynı oturum açma ve parola mssql Server'ı başlatmak için kullanılan hizmet.

Microsoft Outlook'u varsayılan e-posta olarak ayarlanmış olabilir. İstemci. Bakın İnceleme ile ilgili yönergeler için bu makalenin bölümünde Varsayılan e-posta programı.
S11: sunucuya oturum neden sql Mail yalnızca çalışıyor mu?

A11: Bu, düzgün yapılandırılmış sql Mail olmayan önerir. Kurulum Kontrol Cetveli içinde izleyin sql yüklü olduğunu doğrulamak için bu makalenin Posta doğru yapılandırılmamış. Çalışma, POP3 (gelen posta) sunucusu mail yapılandırmasını sağlanmadı değil.

Başka bir Internet Mail ile birlikte Outlook 2002 kullanarak olası neden olmasıdır. Sunucu. Outlook 2002-Exchange sunucularının Exchange farklı davranır sunucular. Çünkü posta biriktirici Outlook işlem alanı içinde çalıştırılan -Exchange posta sunucuları için Outlook 2002 istemci tarzda olmalıdır. Internet mail gönderme sırası. Outlook istemcisi sunucu oturumunu oturum açtığınızda kapanır ve posta artık gönderilir. Bu sorunu gidermek için aşağıdakilerden birini kullanmanız gerekir Outlook 2000 veya Exchange Server Geçiş.

Q12: Neden sql Mail () askıda?

A12: sql Mail düzenli olarak kalıyor, nedeni büyük olasılıkla zarar olur. posta sunucusuna bağlantı. sql Mail daha fazla deneyimi gösterir. büyük olasılıkla, Internet posta (POP3/smtp) sunucu yanıt vermemeye ancak Bağlantı Exchange sunucusuna yanıt da durdurabilirsiniz başarısız olur.

Posta istemcisi bağlanmayı deneyip gerçekleşir posta sunucusu. Bağlantı başarısız olursa, bir posta istemcisinden ileti kullanıcı eylemi olarak devam etmek ya da iptal isteklerini görünür. , sql Mail sql çalıştığından sunucu üzerinde iletisi görüntülenmez Sunucu hizmeti. Bir ileti görünmediği için kullanıcı eylemi oluşabilir ve sql Mail süresiz olarak bekler. Ağ bağlantısını yeniden kurma bile sql Mail otomatik sıfırlama ve yeniden deneyin. Durdurma ve yeniden başlatmanız gerekir İletileri yeniden gönderme başlamadan önce sql Server hizmeti.

Yeni Outlook yanıt vermemesine sql Mail için olası bir diğer nedeni ise güvenlik özelliği olmayan Outlook uygulaması e-posta gönderirken, sizi uyarır. sql Mail sql Server 6.5 ve sql Server 7.0 için olduğu gibi Outlook dışındaki uygulamaları. sql Mail gönderildiğinde, güvenlik iletişim kutusu penceresi görünürse, Bu, sql Mail vermiyor yapma aynı etkiyi gibi posta sunucusuna bağlantı kayboldu.

Q13: Nasıl iletişim kutusu iletileri sql Mail'ın yanıt vermemesine neden olan anlayabilirim?

Y13: sql Mail sql Server hizmeti aracılığıyla çalıştırılması nedeniyle herhangi bir sql Mail'ın yanıt vermemesine neden olan bir iletişim kutusu iletileri görünür. Masaüstünüzü. sql Mail iletişim kutusu iletileri neden olduğunu belirlemek için şunları yapmalısınız: sql Server hizmeti olarak değil, bir konsol uygulaması olarak çalışır. Bunu yapmak için bunları kullanın adımları:

 1. Windows server için kullanılan hesapla oturum açma sql Server hizmetini başlatın.
 2. Bir komut istemi penceresi açın. sql Server kullanıyorsanız yürütülebilir dosyalar için hangi dizine gitmelisiniz, 2000, sql Server örneğine yüklenir.
 3. sql Server yürütme tarafından bir uygulama olarak Başlat komut:

  Sqlservr - c

  Not: için sql Server 2000 adlandırılmış bir örneğine kullanırsanız eklemelisiniz örnek adı -s .
 4. sql Server Query Analyzer ile bağlanın ve ardından Çalıştır xp_sendmail genişletilmiş bir posta iletisi gönderme sınamak için saklı yordamı. Varsa, olan sql Server 2000 kullanılarak değil, genişletilmiş saklı yordamı yüklemeye çalışmadan önce sql Mail başlatmak için xp_startmail çalıştırmanız gerekebilir posta gönderin.
 5. Bir iletişim kutusu görüntülenirse, sorunu düzeltmeniz gerekir önce sql Mail'i kullanabilirsiniz.
Q14: Neden durdu posta bildirimi kullanan Bilgisayarım zamanlanmış işleri var?

A14: SQLAgentMail de vermiyor tarafından çağrıldığında bir sql Agent zamanlanmış işinde. Çoğu 13 soruya yanıt başvurun sql Mail'ın yanıt vermemesine neden yaygın nedenleri. Örneğin, Bu SQLAgentMail sayfaları bir işleç zamanlanmış bir işi tamamlandıktan sonra uyumlu bir çağrı. Posta sunucusuna bağlanırken, vermiyor, için herhangi bir nedenle sonra posta Gönder komutu veren proje çizelgeleyici sorun kadar yanıt vermiyor ve Hayır diğer zamanlanmış işleri çalıştırabilirsiniz düzeltilmiş ve sql Server Agent durdurulup yeniden.

S15: Neden "MAPI oturum açma hatası" iletisi alıyorum?

A15: "MAPI oturum açma hatası" iletisi genellikle sql Mail demektir %2 ile başlatmak posta profili bulunamadı. Kurulum Kontrol Cetveli izleyin içinde sql Mail doğru olduğundan emin olmak için bu makalenin yapılandırılmış.

Başka bir nedenle posta profiliniz bozuk olduğu veya Profil adı 32 karakterden daha uzun. Denemek isteyebilirsiniz. emin olmak için daha kısa bir adla yeniden oluşturmayı ve posta profilini silme Çalışma posta profili var.

S16: Neden "Genel MAPI hatası" iletisi alıyorum?

A16: "Genel MAPI hatası" iletisi genellikle kaynaklanır bir sql Mail yetersizlik. Kurulum Kontrol Cetveli içinde izleyin Bölümü sql Mail düzgün yapılandırılmış olduğundan emin olmak için bu makalede.

Q17: Neden 1073759806 ve 1073759778 hataları benim sql Server hata günlüğüne görüyorum?

A17: sql Mail ile başlatırsanız, xp_startmail kullanarak genişletilmiş saklı yordamı sql Server 2000, görürsünüz sql Server hata günlüğüne aşağıdaki hata iletileri:

Hata: 1073759806, önem: 1, durumu: 0 başlatma sql Mail oturum....
Hata: 1073759778, önem: 1, durumu: 0 sql Mail oturumu başladı...
Bu bilgilendirme (önem = 1) nedeniyle iletileri Başlangıç sql Mail ile xp_startmail. Çalıştırdığınızda sql Server 2000, sql Mail otomatik olarak başlar xp_sendmail, xp_startmail , bunu kullanmak gerekli değildir. Bu iletilere göz ardı edebilirsiniz.

Q18: Neden iletisi alıyorum posta hata 0x80040111 (veya benzer bir onaltılık sayı) çalıştığım zaman posta göndermek?

A18: Bu sorunu çözme ilk adımı belirlemektir onaltılık hata numarasıyla ilişkili hata iletisi. MAPI hatası dönüştürmez dizeleri sayı bunu sql Mail yalnızca hata numarasını döndürür. Yorumlama hakkında ek bilgi için MAPI dönüş kodu, makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
238119 BİLGİ: Genişletilmiş MAPI sayısal sonuç kodları listesi
Onaltılı değer 0x80040111 baktığınızda gördüğünüz Bu MAPI_E_LOGON_FAILED, MAPI hata iletisine karşılık gelen, sql Mail posta profiliyle oturum açma başarısız olduğunu gösterir. Yapabilecekleriniz sonra hata iletisi temel alınarak düzeltici eylemi gerçekleştirin.

Q19: sql Mail çalışmasına karşın SQLAgentMail neden olmaz değil ya da tam tersi mi?

Y19: Bunu yapmanın bir yolu sql Server ve sql Agent hizmetlerini olmasıdır Farklı hesapları ile başlıyor. Hizmetinin başlangıç hesabını değiştirme işe aynı hizmet hesabı kullanarak posta ile posta ile çalışır. Durdur ve sınama önce hizmetini durdurup yeniden başlatın Bu sorunu giderir.

Not: Internet Mail Service ile sql Mail kullanıyorsanız, bir Kişisel deposu dosyası (.pst) yüklenen e-posta iletilerini depolamak için kullanılan POP3 sunucusu. Bu .pst dosyasını bu posta profili kullanan herhangi bir hizmet tarafından kullanılan, sql Mail ve sql Agent hem posta varsa çakışma bir neden aynı posta kullanın Profil. İçin ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
313969 prb: Hata '.pst dosyası açılamıyor' sql Mail ile POP3 sunucu profilini kullandığınızda oluşur
Başka bir olasılık profilleri olmasıdır farklı. Hizmet hesapları aynı olduktan sonra posta yardımcı programı değiştirme çalıştığı posta profili kullanacak şekilde çalışmıyor olabilir. Durdur ve Bu değişikliği düzelten sınama önce hizmeti yeniden başlatın sorun.

Ay?rt etmek önemlidir, sql Mail'i sql Server 6.5 ve SQLAgentMail Genişletilmiş MAPI kullanırken, sql Server 7.0 Basit MAPI kullanır. Bazı posta istemcileri yalnızca Basit MAPI desteği ve sql Mail ile değil ancak çalışır SQLAgentMail. Posta istemcileri hakkında ek bilgi için desteklenen sql Mail ile kullanmak için görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi:
311231 INF: Sorular - sql Server - sql Mail sık sorulan
Varsayılan posta istemcisi de etkileyebilir sql Mail işlemi. Bakın Bölüm nasıl denetleneceği ve değiştirileceği hakkında yönergeler için Varsayılan posta programı.

Q20: Neden Sına düğmesini ver, başlatma ve durdurma sql Mail ile benim Profil, ancak sql Mail'i başlatamıyor?

Y20:sql Mail (veya SQLAgentMail) özelliği iletişim kutusunda sınama düğmesi, yalnızca sağlanan kullanabileceğiniz sınar posta profili sql Mail'i başlatın. sql Mail kullanacağı garantilemez Bu profili. Bazı durumlarda, sql Mail sayabilir neden olmasıdır. sağlanan posta profili ve hala Mayıs belirtilen varsayılan posta istemcisi kullanın. Varsayılan istemci mail, Outlook Express ve Outlook Express ise yapılandırılmamış başlatma sırasında kullanılacak sql Mail sunucu üzerinde çalışabilir ve sonra sql Mail düzgün çalışmaz.

Önemli olan sunucusundaki varsayılan posta istemcisi olarak kullanılan aynı posta istemcisi olabilir. sql Mail için sağlanan posta profili yapılandırın. Bakın bölüm için nasıl denetleneceği ve değiştirileceği varsayılan posta programınız hakkında yönergeler.

Q21: sql Mail neden olmaz benim küme sunucusunda olmayacak?

A21: sql Mail için kümelenmiş sql Server'da desteklenmez sql Mail tarafından kullanılan MAPI arabirimi küme duyarlı değil. İçin ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
298723 Hata: Küme sanal sql Server ile birlikte kullanılmak üzere tam olarak desteklenen sql Mail
Q22: sql Mail ile dağıtım listesi neden çalışmıyor?

Y22: sql Server 6.5 ve sql Server 7.0, sql Mail göndermek izin dağıtım listesini kullanarak posta. Dağıtım listesi için sql Mail ile kullanımı sql Server 2000 yalnızca belirli yapılandırmalarında çalışır. Ek bilgi için tıklatın Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
315666 Hata: Kişisel dağıtım listesine posta göndermek XP_SENDMAIL başarısız.

Özellikler

Makale numarası: 315886 - Last Review: 30 Mart 2012 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbinfo kbmt KB315886 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315886

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com