Počítače nedojde k vypnutí správně Pokud selektivního je povoleno

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315664 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po připojení klávesnice, myš nebo jiné vstupní zařízení USB k počítači, počítač může již vypnout správně. Například může počítač přestat reagovat (zablokuje se) po klepnutí na tlačítko vypnout nebo restartovat.

Příčina

K tomuto problému se může dojít, když selektivního pozastavení funkce povolena na zařízení, které ji nepodporuje. Této situaci může dojít, pokud dva nebo více zařízení USB založená mají stejného dodavatele a identifikační čísla produktu a při podporuje pouze jedno ze zařízení selektivního pozastavení funkce.

Jak potíže obejít

Tento problém vyřešit, zakažte správu napájení rozbočovače USB.

Poznámka: Pokud provést následující postup budou moci správně vypnout počítač. Tento postup však může také snížit životnost baterie přenosného počítače.

Zakázání řízení spotřeby na rozbočovači USB:
  1. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Tento počítač, klepněte na příkaz Vlastnosti, klepněte na kartu hardware a potom klepněte na tlačítko Správce zařízení.
  2. Poklepejte na položku řadiče sběrnice USB rozbalte ji, klepněte pravým tlačítkem myši na Kořenový rozbočovač USB a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
  3. Klepněte na kartu Řízení spotřeby.
  4. Zrušte zaškrtnutí políčka Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie a potom klepněte na tlačítko OK.

Další informace

Základní zásobník USB v systému Windows XP podporuje funkce selektivního. Ovladač můžete použít tuto funkci vypnout zařízení USB, které ovládá kdy stane zařízení nečinné, i když počítač zůstane ve stavu napájení plně funkční (S0). Například ovladač můžete provést následující zařízení nečinnosti: hostitelský řadič prázdné UBS kořenový rozbočovač (včetně) a zařízení úplný rozsah USB, které jsou podporovány operačního systému. Selektivního pozastavení funkčnost je primárně určen pro šetřit energii baterie v přenosných počítačích. Řadiče USB často používají velké množství energie baterie, i když žádná zařízení jsou připojena k počítači.

Příklad tohoto problému může dojít s myší Aspire a mobilní myši. Obě zařízení mají stejného dodavatele a kódů product ID, ale může podporovat pouze myš Aspire selektivní pozastavení funkce. Při instalaci Mobile myš, Hlášeno jako myš Aspire a selektivního pozastavení potom funkce povolena. Protože myš Mobile nepodporuje tuto funkci, způsobí počítač přestane reagovat při vypnutí počítače.

Vlastnosti

ID článku: 315664 - Poslední aktualizace: 29. května 2007 - Revize: 3.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbenv kbprb KB315664 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:315664

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com