Chybová zpráva „Nesprávná funkce“ při přístupu k jednotce CD-ROM, DVD-ROM nebo CD-RW

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315350 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Když v počítači přistupujete k jednotce CD-ROM, DVD-ROM nebo CD-RW po upgradu na systém Microsoft Windows XP, může se zobrazit následující chybová zpráva s parametrem jednotka zastupujícím písmeno jednotky CD-ROM, DVD-ROM nebo CD-RW, ke které se pokoušíte přistupovat:
Jednotka:\ není přístupná. Nesprávná funkce.

Příčina

K těmto potížím může dojít, pokud je v počítači nainstalován program Roxio Easy CD Creator pro zápis na disky CD a verze tohoto programu není kompatibilní se systémem Windows XP.

V systému Windows XP není podporován program Easy CD Creator verze 4.x nebo starší.

Řešení

Chcete-li tyto potíže vyřešit, použijte v závislosti na situaci jednu z následujících metod:
  • Pokud máte program Easy CD Creator 3.x nebo 4.x, odeberte tento program z počítače a pak se obraťte na společnost Roxio se žádostí o upgrade na verzi programu Easy CD Creator, která je podporována systémem Windows XP. Další informace týkající se odebrání programu z počítače získáte od společnosti Roxio nebo naleznete v dokumentaci k programu.

    Chcete-li se obrátit na společnost Roxio, přejděte na následující webový server Roxio:
    http://www.roxio.com
  • Máte-li program Easy CD Creator 5.0x, instalujte aktualizaci Windows XP pro program Easy CD Creator, který je k dispozici u společnosti Roxio. Další informace týkající se stažení a instalace aktualizace naleznete na webovém serveru společnosti Roxio:
    http://www.roxio.com/en/support/index.jhtml

Další informace

Další informace o postupu při odstraňování potíží s programem Easy CD Creator v systému Windows XP naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
285910 Při spuštění programu Easy CD Creator v systému Windows XP se zobrazí chybové zprávy (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
310628 Software Easy CD Creator 5.0 nefunguje v systému Windows XP (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
311806 Systém Windows XP je restartován při pokusu o vypnutí počítače
Další informace o možnostech kontaktování společnosti Roxio naleznete v příslušném článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
65416 Seznam kontaktů dodavatelů hardwaru a softwaru, A-K (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

60781 Seznam kontaktů dodavatelů hardwaru a softwaru, L-P (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

60782 Seznam kontaktů dodavatelů hardwaru a softwaru, Q-Z (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
Společnost Microsoft se vám snaží usnadnit získání technické podpory poskytnutím informací o kontaktech na jiné výrobce. Tyto kontaktní informace se mohou bez upozornění změnit. Společnost Microsoft neručí za správnost těchto informací o kontaktech na jiné výrobce.
Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 315350 - Poslední aktualizace: 2. prosince 2005 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kburl kb3rdparty kbsound kbhardware kberrmsg kbprb ocsso KB315350

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com