Pri pokuse o pridanie alebo odstránenie programu v systéme Windows XP alebo Windows Server 2003 sa zobrazuje chyba „Windows Installer Service could not be accessed“ (Nepodarilo sa získať prístup k službe Inštalátora systém...

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 315346 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak ste zákazníkom z radu malých podnikov, ďalšie informácie týkajúce sa riešenia problémov a vzdelávania získate na lokalite podpory pre malé podniky.

Ak chcete mať naďalej k dispozícii aktualizácie zabezpečenia pre systém Windows, uistite sa, že používate systém Windows XP s balíkom Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie získate na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft: Končí sa podpora pre niektoré verzie systému Windows

Podporu k tomuto problému v systémoch Windows 7 a Windows Vista získate v článku databázy Microsoft Knowledge Base 2642495: Pri inštalovaní alebo aktualizovaní programov v systéme Windows 7 alebo Windows Vista sa zobrazuje chyba Nepodarilo sa získať prístup k službe Inštalátora systému Windows
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2684263
Dôležité upozornenie: Tento článok je určený pre skúsených používateľov počítača. Ak sa nechcete púšťať do postupu riešenia problémov, ktorý je určený pre skúsených používateľov, môžete niekoho požiadať o pomoc. Ak chcete získať pomoc od oddelenia technickej podpory zákazníkov spoločnosti Microsoft, prejdite na webovú stránku Kontaktujte nás
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Priznaky

Pri pokuse o nainštalovanie softvérovej aplikácie v systéme Windows XP alebo Windows Server 2003 sa zobrazí nasledujúce chybové hlásenie:
The Windows Installer Service could not be accessed. This can occur if you are running Windows in safe mode, or if the Windows Installer is not correctly installed. Contact your support personnel for assistance. (Nepodarilo sa získať prístup k službe Inštalátora systému Windows. Môže k tomu dôjsť vtedy, keď je systém Windows spustený v núdzovom režime alebo keď nie je správne nainštalovaný Inštalátor systému Windows. Požiadajte o pomoc oddelenie technickej podpory.)
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka: Tento problém sa môže vyskytnúť aj pri pokuse o odinštalovanie softvérovej aplikácie.

Pricina

 Tento problém sa môže vyskytnúť, ak je splnená jedna z nasledujúcich podmienok:  
  • Súbory Inštalátora systému Windows na pevnom disku sú poškodené alebo chýbajú.
  • Inštalujete alebo odstraňujete program, ktorý používa súbor balíka Microsoft Software Installation (MSI) Inštalátora systému Windows (.msi). Môže k tomu dôjsť napríklad pri pokuse o nainštalovanie balíka Microsoft Office do počítača. 

Riesenie

Na vyriešenie tohto problému použite nasledujúce postupy.

Postup 1: Opätovná registrácia Inštalátora systému Windows

Ak chcete opätovne zaregistrovať Inštalátor systému Windows, overte umiestnenie súboru Msiexec.exe v počítači a v databáze Registry systému Windows a potom znova zaregistrujte Inštalátor systému Windows. Ak to chcete vykonať, kliknutím sem rozbaľte túto časť.

Postup 2: Preinštalovanie Inštalátora systému Windows

Ak chcete preinštalovať Inštalátor systému Windows, premenujte poškodené súbory Inštalátora systému Windows a potom znova nainštalujte Inštalátor systému Windows. Ak to chcete vykonať, kliknutím sem rozbaľte túto časť.

dalsie informacie

Kliknutím sem zobrazíte ďalšie informácie o tomto probléme.

Vlastnosti

ID článku: 315346 - Posledná kontrola: 19. októbra 2012 - Revízia: 7.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Kľúčové slová: 
kbresolve kberrmsg kbprb KB315346

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com