Při pokusu o přidání nebo odebrání programu v systému Windows XP nebo Windows Server 2003 dojde k chybě "Instalační služba Windows Installer služba není přístupná."

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315346 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Pokud zákazník Small Business, najít další řešení potíží a studijní materiály na Podpora pro malé firmy Server.

Pokračovat v přijímání aktualizací zabezpečení pro systém Windows, ujistěte se, že používáte systém Windows XP s aktualizací Service Pack 3 (SP3). Další informace naleznete na této webové stránce společnosti Microsoft:Končí podpora některých verzí systému Windows

Pro podporu tohoto problému v systému Windows 7 a Windows Vistaviz článek Microsoft znalostní báze 2642495: Chyba "The Instalační služba Windows Installer služba mohla není přístupná" při instalaci nebo aktualizaci programů v systému Windows 7 nebo Windows Vista
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2684263
Důležité Tento článek je určen pro pokročilé uživatele počítače. Pokud se necítíte na postupy řešení potíží pro pokročilé uživatele, můžete požádat někoho o pomoc. Nebo získat pomoc od oddělení podpory zákazníků společnosti Microsoft, přejděteKontaktujte náswebové stránky.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při pokusu o instalaci softwaru aplikace v systému Windows XP nebo Windows Server 2003, zobrazí se následující chybová zpráva:
Nelze získat přístup k službě Instalační služba Windows Installer. Tato situace může nastat, pokud používáte systém Windows v nouzovém režimu nebo pokud Instalační služba Windows Installer není správně nainstalován. Obraťte se na pracovníky odborné pomoci.
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2683283
Poznámka: K tomuto problému může dojít také při pokusu odinstalovat softwarové aplikace.

Příčina

K tomuto problému může dojít, pokud platí jedna z následujících podmínek:
  • Instalační služba Windows Installer soubory, které jsou v počítači chybí nebo jsou poškozené.
  • Instalace nebo odebrání programu, který používá soubor balíčku (MSI) Instalační služba Windows Installer instalace MSI (Microsoft Software). Například může dojít při pokusu o instalaci sady Microsoft Office v počítači.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, použijte následující metody.

Metoda 1: Zaregistrujte znovu Instalační služba Windows Installer

Znovu zaregistrujte Instalační služba Windows Installer, ověřte umístění souboru Msiexec.exe v počítači a v registru systému Windows a potom znovu zaregistrujte Instalační služba Windows Installer. Provedete to tak, Klepnutím sem tuto část rozbalte.

Metoda 2: Znovu Instalační služba Windows Installer

Znovu Instalační služba Windows Installer, přejmenujte poškozené soubory Instalační služba Windows Installer a znovu Instalační služba Windows Installer. Provedete to tak, Klepnutím sem tuto část rozbalte.

Další informace

Klepnutím sem zobrazíte další informace o tomto problému.

Vlastnosti

ID článku: 315346 - Poslední aktualizace: 30. července 2012 - Revize: 6.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Klíčová slova: 
kbresolve kberrmsg kbprb kbmt KB315346 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 315346

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com