Instalační program systému Windows XP přestává reagovat během fáze přípravy instalace (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315323 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje postupy, které vedou k oslabení zabezpečení počítače nebo k vypnutí funkcí zabezpečení v počítači. Provedením těchto změn můžete vyřešit specifické potíže. Před provedením změn však doporučujeme vyhodnotit nebezpečí spojená s nasazením tohoto řešení v konkrétním prostředí. Pokud se rozhodnete tento postup použít, učiňte vhodná dodatečná opatření k ochraně systému.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o upgrade Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Druhé vydání (SE) nebo počítač se systémem Microsoft Windows Millennium (ME) může instalace přestat reagovat během fáze "Příprava instalace". Instalace může navíc restartovat po delší období nečinnosti apparant.

Příčina

K tomuto chování může dojít, pokud antivirové programy jsou nainstalovány v počítači.

Řešení

Upozornění Tento postup může oslabit zabezpečení počítače nebo sítě vůči útoku uživatelů se zlými úmysly nebo škodlivému softwaru, například virům. Toto řešení nedoporučujeme, ale necháváme na vašem vlastním uvážení, zda jej využijete nebo ne. Tento postup používáte na vlastní nebezpečí.

Poznámka: Antivirový program je navržen tak, aby napomáhal ochraně počítače před viry. Pokud je antivirový program vypnutý, nesmíte stahovat a otevírat soubory z nedůvěryhodných zdrojů, navštěvovat nedůvěryhodné weby ani otevírat přílohy e-mailů.

Další informace o počítačových virech získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
129972Počítačové viry: Popis, prevence a obnovení
Při řešení problému postupujte takto:
  1. Zrušit instalaci systému Windows XP Chcete-li se vrátit k Windows 98, Windows 98 SE nebo Windows ME operačního systému.
  2. Zakázat nebo odinstalovat antivirový program. Další informace o tomto postupu naleznete v dokumentaci programu nebo vyhledejte web výrobce antivirového.
  3. Spusťte instalaci systému Windows XP znovu k instalaci systému Windows XP.

Další informace

Další informace o odstraňování problémů při instalaci systému Windows XP klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
310064Odstraňování potíží s instalací při upgradu ze systému Windows 98 či Windows ME na systém Windows XP
Další informace o instalačním programu systému Windows XP klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
306824Poznámky k verzi pro instalační program systému Windows XP obsažené v souboru Home.txt (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
Další informace o přípravě upgrade počítače ze systému Windows 98 nebo Windows ME na systém Windows XP klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
316639Jak připravit systém Windows 98 nebo Windows Millennium Edition k upgradu na systém Windows XP
Další informace o Norton AntiVirus poskytne společnost Symantec Corporation přejděte na následující web společnosti Symantec:
http://www.symantec.com/support
Další informace o antivirovém softwaru McAfee obraťte McAfee procházení webu McAfee.com:
http://www.mcafee.com/us/?
Další informace o Inoculan, InoculateIT nebo eTrust Antivirus kontaktovat společnost Computer Associates přejděte na následující webu společnosti Computer Associates:
https://support.ca.com/
Společnost Microsoft se vám snaží usnadnit získání technické podpory poskytnutím informací o kontaktech na jiné výrobce. Kontaktní informace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Společnost Microsoft neručí za správnost těchto informací o kontaktech.

Produkty třetích stran, o nichž se hovoří v tomto článku, jsou vyráběny společnostmi nezávislými na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 315323 - Poslední aktualizace: 7. května 2007 - Revize: 4.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbprb ocsso KB315323 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:315323

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com