Zásady podpory společnosti Microsoft týkající se hardwaru, který není uveden v seznamu HCL pro systém Windows (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315239 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Microsoft Windows 2000 verzi tohoto článku naleznete 142865.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Seznam kompatibilního hardwaru systému Windows (HCL) je kompilací počítačů a hardwaru počítače, které byly široce testovány se systémem Windows pro stability a kompatibility. Product Support Services (PSS) seznamu používá k určení, zda je určité hardwarové podporován pro použití s operačního systému.

Před instalaci systému Windows v počítači HCL určit, zda počítač je certifikován společností Microsoft jako kompatibilní se systémem Windows.

Další informace o hardwaru, který je podporován v systému Windows XP klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
314062Na nejnovější Windows XP Hardware Compatibility List (HCL)

Další informace

Hardwarové zařízení není podporováno, pokud není uveden na seznamu. Počítač považovány za standardem HCL systému musí být počítač uveden na seznamu. Pokud počítač není uveden na seznamu, ale je integrována s hardwarem, který je uveden na seznamu základní (například desku z odkazované systému, schválené řadič SCSI, schválené grafického adaptéru a schválené síťové karty), není stále považovány za HCL systému. Navíc počítač obsahující zařízení, které není na seznamu není považován za vyhovující. Pokud je konkrétní počítač v seznamu, mohou obsahovat libovolnou kombinaci uvedených na seznamu zařízení a stále nárok podporu, přestože testován systému jako celku.

Microsoft následuje následující pokyny a kroky řešení potíží vybavení HCL podporu problémy.

Krok 1: Konfigurace hardwaru Inquiry

 1. Pracovníka podpory Microsoft požádá o konfiguraci hardwaru zákazníka.
 2. Nebyl nalezen v seznamu Windows HCL hardware není podporován. Microsoft bude však pomoci při odstraňování těchto potíží, pokud zákazník požaduje. Společnost Microsoft nezaručuje, že řešení nalezena pro-HCL vybavení. Příslušnou podporu sazeb platit pro pomoc při řešení potíží společnosti.
 3. Při smlouvy, pracovníka podpory pokračuje "krok 2: odstraňování." Všimněte si, že společnost Microsoft nezaručuje řešení v případech-HCL zařízeními.
 4. Pokud je žádná dohoda (zákazník funguje, že incident by měl není účtovány za), pokračuje pracovníka podpory "krok 3: Další prostředky. „

Krok 2: Odstraňování

Standardní postup při řešení potíží se používá k izolovat příčinu problému. Následující seznam obsahuje některé prostředky a techniky, které používá Microsoft pracovníka podpory:
 • Microsoft Knowledge Base je k dispozici zákazníkům prostřednictvím Microsoft TechNet a následující web:
  http://support.microsoft.com/support
 • Určuje, zda k problému dochází v zařízení podporovaného hardwaru.
 • Zkontroluje hardware a ovladač konfiguraci odebráním nepodporovaný (nebo podezřelých) součástí (například karty adaptéru a grafické karty). Tímto způsobem nemůže být approached problémy, které se vztahují k nepodporovaný systémy a základní desky.
Během kurzu odstraňování potíží Pokud je problém izolované zařízení HCL pracovníka podpory pokračuje krok 3 a zavře incident.

Pokud žádné řešení problému, vysvětluje důvod pracovníka podpory a Společnost doporučuje constructive alternativy včetně jeden nebo více z následujících:
 • Nabízí telefonní číslo a webu pro základní desky, karty adaptéru nebo výrobce jiné zařízení Pokud je k dispozici, takže zákazník může požádat o návrhy řešení potíží a aktualizované ovladače jiných výrobců.
 • Doporučuje se požadavku zákazníka, dodavatele hardwaru se pokuste instalaci systému Windows v systému nebo konfigurovat způsobem, že se stane Windows stabilní a funkční.
 • Informuje odběratele BIOS nebo aktualizace firmwaru. Je k dispozici v Knowledge Base informace o možných aktualizacích.

Krok 3: Další zdroje

PSS zásad s ohledem na Windows selhání související-HCL, hardware je následující:

Pracovníka podpory přesměruje zákazníka na následující článek znalostní báze Knowledge Base:
310064Postupy: Potíží Windows XP během instalace při upgradu ze systému Windows 98 či Windows ME
Případně pracovníka podpory může poskytnout informace o umístění stejný soubor nebo soubory a mohou být staženy (web společnosti, server Microsoft FTP a Microsoft Download Library). Pokud se zákazník rozhodne vynechat krok 2 (nechce být účtována pro incident), Zákazník může pokusit problém bez poplatku vyřešit pomocí výše uvedených problémů dokumenty.

Server dolů nebo problémy ztráty dat

Je možné, že instalaci nebo inovaci na systém Windows XP na nepodporovaný hardware zákazníkovi ztratit některé funkce operačního systému nebo data. V případech, kde byl předchozí operační systém operační systém společnosti Microsoft (například Microsoft Windows 98, Microsoft Windows ME [Me], Microsoft Windows NT 4.0 nebo Microsoft Windows 2000) pracovníka podpory Určuje, zda problém je problém s operačním systémem nebo související s hardwaru problém HCL. Pokud je problém operačního systému, pracovníka podpory soubory sestavy a vyhodnotí problém poskytují oprava. Pracovníka podpory se také pokusí obnovit systém.

Pokud problém souvisí s nekompatibilitou hardwaru, Zákazník, bude nutné obnovit předchozí operační systém a data ze zálohy. Pokud zákazník nemá zálohování předchozí operační systém, pracovníka podpory pomoci zákazníkům nainstalovat pouze předchozí funkční operační systém. Nezahrnuje soubor struktur jiné jednotky, data nebo zabezpečení nebo libovolné jiné nastavení předchozí operační systém.

V případech, kdy je předchozí operační systém není operační systém společnosti Microsoft (například systému PowerPC s AIX, Linux nebo Macintosh operačního systému) nemůže Microsoft pomoci zákazníkům obnovit jejich systémů. Pracovníci podpory PSS nejsou zodpovědný za provádění procedury pro obnovení na operační systémy jiných výrobců.

Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 315239 - Poslední aktualizace: 1. prosince 2007 - Revize: 1.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbfaq kbinfo KB315239 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:315239

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com