Jak odebrat soubory s rezervované názvy v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315226 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Microsoft Windows 2000 verzi tohoto článku naleznete 120716.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Protože aplikace nastavit zásady pro vytváření souborů v systému Windows, soubory někdy jsou vytvářeny s neplatné nebo vyhrazené názvy, jako je například LPT1 nebo PRN. Tento článek vysvětluje, jak odstranit soubory pomocí standardního uživatelského rozhraní.

Další informace

Musíte být přihlášeni místně k počítači systémem Windows tyto soubory odstranit.

Pokud byl soubor vytvořen v oddílu (FAT) tabulky přidělení souboru, bude pravděpodobně možné odstranit soubor MS-DOS, pomocí standardní příkazového řádku nástroje (například DEL) zástupné ** znaky, například:
DEL PR?.*

- nebo -

DEL LPT?.*
Tyto příkazy nefungují na oddíl se systémem souborů NTFS. Pro tento případ jinou možnost bude syntaxi, která je zcela obchází obvyklé kontroly vyhrazené slovo. Bude pravděpodobně možné odstranit libovolný soubor pomocí příkazu následujícím způsobem:
DEL \\. \ drive letter: \ cestu \ file name
Například:
DEL \\.\c:\ somedir \aux
Pokud se název v systému souborů se zobrazí jako adresář, bude pravděpodobně možné odstranit všechny adresáře pomocí příkazu následujícím způsobem:
RD \\. \ drive letter: \ path \ directory name
Například:
RD \\.\c:\ somedir \aux

Vlastnosti

ID článku: 315226 - Poslední aktualizace: 31. prosince 2006 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo kbusage KB315226 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:315226

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com