Artikli ID: 314481 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
NB! See artikkel sisaldab teavet registri muutmise kohta. Enne registri muutmist varundage see kindlasti ja veenduge, et oskate mõne probleemi ilmnemisel registri taastada. Registri varundamise, taastamise ja redigeerimise kohta teabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
256986 Microsoft Windowsi registri kirjeldus
Laienda kõik | Ahenda kõik

Kokkuvõte

Käesolevas artiklis selgitatakse, kuidas programmide lisamise ja eemaldamise tööriista loendist Currently installed programs (Praegu installitud programmid) üksus käsitsi eemaldada, kui üksus pärast selle eemaldamise endiselt kuvatakse.

Lisateave

Programmide lisamise ja eemaldamise tööriista loendis Currently installed programs (Praegu installitud programmid) on loetletud kõik Windowsiga ühilduvad programmid, millel on desinstalli programm või funktsioon. Mõnikord ei pruugita programmi täielikult eemaldada ning registrivõti, mida kasutatakse programmi kuvamiseks loendis Currently installed programs (Praegu installitud programmid), jääb alles. Sellisel juhul tuleb programm programmide lisamise ja eemaldamise tööriista loendist Currently installed programs (Praegu installitud programmid) eemaldada käsitsi. Selleks toimige järgmiselt.

HOIATUS. Kui kasutate registriredaktorit valesti, võite põhjustada tõsiseid probleeme, mille tõttu peate opsüsteemi uuesti installima. Microsoft ei garanteeri, et registriredaktori valest kasutamisest tulenevaid probleeme on võimalik lahendada. Kasutate registriredaktorit omal vastutusel.
 1. Klõpsake nuppu Start ja seejärel käsku Run (Käivita).
 2. Tippige väljale Open (Ava) käsk regedt32 ja klõpsake siis nuppu OK.
 3. Leidke registriredaktorist järgmine võti:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
 4. Klõpsake vasakul paanil käsku Uninstall (Desinstalli) registrivõti ja seejärel klõpsake menüü File (Fail) käsku Export (Ekspordi).
 5. Klõpsakekuvatavas dialoogiaknas Export Registry File (Registrifaili eksportimine) loendis Save in (Salvestuskoht) käsku Desktop (Töölaud), tippige väljale File name (Faili nimi) sõna uninstall ning seejärel klõpsake nuppu Save (Salvesta).
 6. Registriredaktori vasaku paani jaotises Uninstall (Desinstalli) loetletud võtmed tähistavad programmide lisamise ja eemaldamise tööriista loendis Currently installed programs (Praegu installitud programmid) kuvatavaid programme. Määratlemaks, millist programmi mõni võti tähistab, klõpsake võtit ning vaadake parempoolsel üksikasjade paanil järgmisi väärtusi:
  DisplayName: võtme DisplayName väärtusandmeteks on programmide lisamise ja eemaldamise tööriista loendis kuvatav nimi.

  -ja-

  UninstallString: võtme UninstallStringe väärtusandmeteks on programmi desinstallimiseks kasutatav programm.
 7. Pärast eemaldatud, kuid endiselt programmide lisamise ja eemaldamise tööriista loendis Currently installed programs (Praegu installitud programmid) kuvatava programmi tähistava registrivõtme leidmist paremklõpsake leitud võtit akna Registry Editor (Registriredaktor) vasakpoolsel paanil ning seejärel klõpsake käsku Delete (Kustuta).

  Kui kuvatakse teade "Are you sure you want to delete this key and all of its subkeys?" (Kas soovite kindlasti selle võtme ja kõik alamvõtmed kustutada?), klõpsake nuppu Yes (Jah).
 8. Klõpsake registriredaktorist väljumiseks menüü File (Fail) käsku Exit (Välju).
 9. Klõpsake menüü Start käsku Control Panel (Juhtpaneel) ning seejärel klõpsake ikooni Add or Remove Programs (Programmide lisamine ja eemaldamine).

  Kontrollige, et kustutatud registrivõti poleks enam loendis Currently installed programs (Praegu installitud programmid) loetletud.
 10. Tehke ühte järgmistest.
  • Kui programmide lisamise ja eemaldamise programmide loend pole õige, topeltklõpsake registri esialgse programmide loendi taastamiseks faili Uninstall.reg (mille salvestasite 5. juhises töölauale).

   -või-
  • Kui programmide lisamise ja eemaldamise programmide loend on õige, paremklõpsake töölaual faili Uninstall.reg ja seejärel klõpsake käsku Delete (Kustuta).
Windows XP-s komponentide ja programmide lisamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
305548 JUHISED: komponentide ja programmide lisamine Windows XP-ga arvutis (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
307895 JUHISED: Programmi muutmine või eemaldamine Windows XP-s (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Atribuudid

Artikli ID: 314481 - Viimati läbi vaadatud: 7. juuni 2013 - Redaktsioon: 1.5
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kbdisplay kbhowto kbinfo kbui KB314481

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com