FrontPage 2003'te ve FrontPage 2002'de, onaylama form görüntülenir, ancak hiçbir bilgi veritabanına yazılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 314440 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir form gönderdiğinde, Microsoft Office FrontPage 2003 ve Microsoft FrontPage 2002'de, bir onay sayfası görüntülenir. Bu form başarıyla gönderildi, ancak hiçbir bilgi veritabanına yazılır bir etki sağlar.

Neden

Bir alanı birincil anahtar olarak veritabanında işaretleyin ve sonra bir alanda daha önce gönderdiğiniz verileri çoğaltmaları birincil anahtar alanı olarak işaretlenmiş bir formu göndermek bu sorun oluşur.

Ek bilgi için bu makalenin "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın.

Pratik Çözüm

Microsoft, programlama örneklerini yalnızca gösterim amacıyla sağlar; örtülü veya açık garanti vermez. Buna satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk zımni garantileri de dahildir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu makale, gösterilen programlama dilini ve yordamları oluşturmak ve hata ayıklamak amacıyla kullanılan araçları kullanmayı bildiğinizi varsayar. Microsoft destek mühendisleri, belirli bir yordamın işlevselliğinin açıklanmasına yardımcı olabilir, ancak gereksinimlerinizi karşılamaya yönelik olarak ek işlevsellik sağlamak veya yordamlar geliştirmek amacıyla bu örnekleri değiştirmezler. Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. _Fpclass klasöründe Fpdbform.inc dosyasını açın.
 2. FP_DumpError(strErrorUrl, strMsg) işlevi bulun.
 3. Aşağıdakine benzer bir satır'ı kaldırın.
  On Error Resume Next
  						
 4. Aşağıdakine benzer bir satır'ı kaldırın.
  fp_conn.Close
  						
 5. Dosyayı kaydedip kapatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Tüm kayıtları bir alan, Microsoft Access'te bir birincil anahtar olarak tanımladığınızda, bu alandaki benzersiz bir giriş olması gerekir. Alana çoğaltılmış veri girmeye çalışırsanız, Access bir hata döndürür.

Form için birincil anahtar olarak işaretlenmiş bir alanda yinelenen veriler içeren bir veritabanı açmaya çalışırsanız, FrontPage 2002 Sunucu Uzantıları veya FrontPage 2000 Server Extensions kullanırken, aşağıdaki hata iletisi görüntülenir:
Veritabanı güncelleştirilemiyor.
FrontPage 2003'te ve FrontPage 2002'de, aşağıdaki satırı Fpdbform.inc</a0> dosyasındaki <a1>FP_DumpError</a1> işlevine eklenir:
On Error Resume Next
					
Bu kod satırı, çapraz codepage desteğini geliştirmek için dosyaya eklenir. FrontPage'in Web sayfası, yinelenen birincil anahtar verilerini içeren bir kayıt eklemeye çalıştığında erişim veren bir hatayı yoksaymak olur, ancak onay sayfası, görüntülenecek sağlar. Işlem başarılı olarak görünür, ancak Access veritabanına yazılması yinelenen birincil anahtar verileri içeren kayda izin vermiyor.

Özellikler

Makale numarası: 314440 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office FrontPage 2003
 • Microsoft FrontPage 2002 Standard Edition
 • Microsoft FrontPage 2002 Server Extensions
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix KB314440 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:314440

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com