Käsu Convert.exe abil sektsiooni teisendamine NTFS-failisüsteemiks

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 314097 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Selle artikli Microsoft Windows 2000 kohta käiva versiooni vaatamiseks klõpsake linki214579 (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne).
Laienda kõik | Ahenda kõik

KOKKUVÕTE

Windows XP toetab kahte kettafailisüsteemi: failipaigutustabeli (FAT) failisüsteemi ja NTFS-failisüsteemi. Käesolevas artiklis kirjeldatakse FAT-sektsiooni teisendamist NTFS-sektsiooniks ja käsitletakse asjaolusid, mille peaksite kindlasti arvesse võtma.

LISATEAVE

Windows XP sisaldab FAT-sektsiooni NTFS-sektsiooniks teisendamiseks utiliiti Convert.exe. Utiliiti Convert.exe on lihtne kasutada, kuid enne selle kasutuselevõttu peaksite arvesse võtma teatud piiranguid.

Enne FAT-sektsiooni teisendamist NTFS-sektsiooniks peaksite arvesse võtma järgmisi piiranguid.
 • Teisendamine on ühesuunaline protsess. Pärast sektsiooni teisendamist NTFS-iks ei saa te seda enam tagasi FAT-sektsiooniks teisendada. Kui soovite sektsiooni taastada FAT-süsteemi kasutava sektsioonina, tuleb see uuesti FAT-failisüsteemiks vormindada. See aga kustutab sektsioonist kõik andmed. Andmed tuleks sel juhul varukoopia põhjal taastada.
 • Kui olete arvuti mis tahes draivi failisüsteemi teisendanud NTFS-iks, ei saa te enam Windows XP-d arvutist eemaldada ega Windows 98 või Windows Millennium Editioniga (Me) asendada.
 • RISC-põhise arvuti süsteemisektsiooni ei saa NTFS-iks teisendada. ARC-spetsifikatsioon nõuab süsteemisektsiooni jaoks FAT-failisüsteemi. Soovi korral saate süsteemisektsiooni jaoks luua väikese (1-megabaidise) FAT-sektsiooni ning installida Windowsi seejärel NTFS-sektsioonile (alglaadimissektsioonile).
 • Convert.exe vajab failisüsteemi teisendamiseks samal draivil teatud määral vaba ruumi.Teisendamiseks nõutava vaba kettaruumi hulga kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  156560 FAT-vormingu NTFS-iks teisendamiseks vajalik vaba kettaruum (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
MÄRKUS. Ehkki FAT-süsteemist NTFS-iks teisendamisel pole andmete riknemine või kaotsiminek kuigi tõenäoline, on siiski mõistlik teha teisendataval draivil asuvatest andmetest enne käsu convert käitamist täielik varukoopia. Samuti on mõistlik kontrollida enne jätkamist selle varukoopia terviklust.

FAT-sektsiooni teisendamiseks NTFS-iks toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Start ja käsku Run (Käivita). Tippige käsk cmd ja klõpsake nuppu OK.
 2. Tippige käsuviibale käsk CONVERTdraivitäht: /FS:NTFS.
 3. Convert.exe proovib sektsiooni teisendada NTFS-iks.
Utiliidi Convert töötamise ajal võite saada järgmise tõrketeate:
Convert cannot gain exclusive access to the driveletter:, so it cannot convert it now. Would you like to schedule it to be converted the next time the system restarts (Y/N)? (Teisendamistoiming ei pääse eksklusiivselt juurde draivile /draivitäht/, seetõttu ei saa seda praegu teisendada. Kas soovite ajastada selle teisendamise järgmisele korrale, kui süsteem taaskäivitatakse (J/E)?)
See tõrketeade kuvatakse juhul, kui täidetud on üks kolmest järgmisest tingimusest.
 • Olete käsu CONVERT käivitanud nii, et aktiivne kaust asub samal draivil, mida soovite teisendada (olete näiteks tippinud CONVERT F: /FS:NTFS viibale F:\>).

  Probleemi lahendamiseks klõpsake tõrketeates nuppu Yes (Jah) ja taaskäivitage arvuti või liikuge mõnel muul draivil asuvasse kausta ja tippige siis käsk uuesti.
 • Teisendataval draivil on mõnes programmis mõni fail avatud.

  Probleemi lahendamiseks klõpsake tõrketeates nuppu Yes (Jah) ja lubage draiv teisendada arvuti järgmisel taaskäivituskorral või sulgege kõik programmid, mis võivad kasutada sellel draivil asuvaid faile. Võtke arvesse, et see kehtib ka faile võrgu kaudu kasutavate kasutajate ja sellel draivil asuva saalefaili kohta.
 • Proovite teisendada sektsiooni, kus töötab praegu aktiive operatsioonisüsteem.

  Kui opsüsteem töötab, ei saa alglaadimissektsiooni teisendada. Alglaadimissektsiooni teisendamiseks tuleb alati käivitada käsk CONVERT, klõpsata tõrketeates nuppu Yes (Jah) ning arvuti siis taaskäivitada. Sektsioon teisendatakse arvuti järgmisel taaskäivitamisel. Teise võimalusena saate arvuti käivitada mõnel teisel sektsioonil asuvas Windows XP installatsioonis ja teisendada alglaadimissektsiooni selle Windows XP installatsiooni kaudu.
FAT- ja NTFS-failisüsteemide erinevuste ning mõlema failisüsteemi eeliste ja puuduste kohta lisateabe saamiseks klõpsake vastava Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
100108 FAT-, HPFS- ja NTFS-failisüsteemide ülevaade (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Atribuudid

Artikli ID: 314097 - Viimati läbi vaadatud: 29. detsember 2007 - Redaktsioon: 1.3
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbinfo kbfilesystems kbenv kbsetup kbproductlink KB314097

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com