Hata: Tür paralel PC Kartı giriş/çıkış kaynaklarını elde Not

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 313580 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Işlev kodu, paralel bir PC kartı sürücüsü Windows XP altında kendi IRP_MN_START_DEVICE kaynakları almaz. Bu tipik olarak Tak ve Kullan (PNP) giriş/çıkış istek paketi (IRP) işleyicisi IRP_MN_START_DEVICE başarısız olmasına neden olur. Aygıt Yöneticisi'nin aygıtı bir sarı ünlem işareti ve hata kodu 10 işaretler sonucudur.

Sürücü IRP_MN_START_DEVICE yine de başarılı olursa, ancak aygıtın Aygıt Yöneticisi olarak başarıyla başlatıldı, ancak, ilişkili eksik veya tamamlanmamış kaynaklardır görünebilir.

Neden

Windows XP PCMCIA Veriyolu Sürücüsü, yalnızca iki g/Ç bağlantı noktaları aralığı yoksa veya herhangi bir bellek aralığı yapılandırma tuple istekleri bir aygıta işlev KIMLIĞI <a1>Başlık</a1> (21) kodu 3 olan (paralel) ait herhangi bir yapılandırma tuple geçersiz işaretler.

Örneğin, ortak bir g/Ç bağlantı noktaları'nı isteyen bir PC Kartı uygulanan bir paralel bağlantı noktası LPT1, LPT2 veya LPT3 tüm yapılandırma dizilerini geçersiz'olarak işaretlenmiş bulur aralığı. Bu aygıt için kaynakları atamak sistem neden olur. Sürücü IRP_MN_START_DEVICE bir boş kaynak listesi vardır ve bu sürücü, genelde bu IRP başarısız bulur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir


Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bir IOConfig yönergesi kullanarak bir aygıt INF işlenemiyor bölümüne geçersiz işaretlenmiş yapılandırmalarını geçersiz kılar. Bunu yaptıktan sonra örnek bir g/Ç bağlantı noktası aralığı geçersiz kılınmış yapılandırma için yalnızca iki g/Ç bağlantı noktası aralığı olan gereksinimi karşılamak için ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki örnek kodu işlenemiyor LPT1 aralığı gerekli ve 0778 077F altında boş bir g/Ç bağlantı noktası aralığı eklemek için düzeltilmiş bir kart bölümdür:

[MyDeviceInstallSection]
...

[MyDeviceInstallSection.LogConfigOverride]
LogConfig=MyLogConfig
...

[MyLogConfig]
ConfigPriority=NORMAL
IOConfig=378-37F(3ff::)
IOConfig=778-77F(ffff::)

				
Not: Bu örnek, en kötü durumda olduğu paralel bağlantı noktası 10 bit kod çözücünün olduğunu varsayar. 16-Bit bir kod çözücü ayarlandı, ancak kukla aralığı için hiçbir kod çözücünün bulunmaktadır.

Durum

Microsoft, bunun bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki sorun karşılaşabilecekleri dizilerini ortak bir örnektir. Bir PC kartını paralel aygıt olacak şekilde 3 olarak değerlendirilen bir işlev KIMLIĞI tuple (21 h) vardır. Diğer dizilerini arasında işlev KODU aşağıdaki gibi olacaktır:
21h TPL_CODE=CISTPL_FUNCID
02h TPL_LINK
03h TPLFID_FUNCTION
00h 

Özellikler

Makale numarası: 313580 - Last Review: 12 Ocak 2015 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB313580 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:313580

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com