Zpřístupnění místní tiskárny při připojení ke vzdálené ploše v systému Windows XP Professional

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 312135 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Pokud chcete tisknout z programu spuštěného v počítači, k němuž jste připojeni pomocí vzdálené plochy, lze ve výchozím nastavení získat přístup k tiskárnám, které jsou dostupné vzdálenému počítači se systémem Windows XP Professional. K tisku můžete zpřístupnit místní tiskárnu (například tiskárnu v klientském počítači). V tomto článku je uveden postup pro zpřístupnění místní tiskárny k tisku ve funkci Vzdálená plocha.

Požadavky

  • Microsoft Windows XP Professional

Zpřístupnění místní tiskárny v relaci vzdálené plochy


Funkce Vzdálená plocha je založena na technologii Terminálové služby. Pomocí vzdálené plochy můžete spouštět programy libovolného klienta, který ve vzdáleném počítači pracuje v systému Windows XP Professional. Takto získáte přístup k ploše systému Windows XP Professional z téměř jakéhokoli vzdáleného připojení, které poskytne zabezpečený přístup k programům, souborům a síťovým prostředkům.

Používáte-li vzdálenou plochu z klientského počítače se systémem Windows XP, je v rámci připojení vzdálené plochy dostupných mnoho prostředků klienta (například soubory, tiskárny). Ze vzdálené plochy se systémem Windows XP můžete přesměrovat tisk na tiskárnu místního počítače. Při připojení klienta ke vzdálenému počítači je zjištěna místní tiskárna a ve vzdáleném počítači je nainstalován odpovídající ovladač tiskárny.

Postup zpřístupnění tiskárny v relaci vzdálené plochy:
  1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Všechny programy, na položku Příslušenství, na položku Komunikace a potom klepněte na položku Připojení ke vzdálené ploše.
  2. V dialogovém okně Připojení ke vzdálené ploše klepněte na tlačítko Možnosti.
  3. Klepněte na kartu Místní prostředky.
  4. V okně Místní zařízení klepněte na položku Tiskárny.
  5. Klepněte na tlačítko Připojit.
Po navázání vzdáleného připojení a přihlášení se ke vzdálenému počítači se místní tiskárna připojená ke klientovi stane výchozí tiskárnou pro všechny programy spuštěné na vzdálené ploše. Pokud je ke klientovi připojeno více tiskáren, výchozí tiskárnou počítače se stane výchozí tiskárna na vzdálené ploše. Všechny místní tiskárny však budou dostupné.

Po klepnutí na tlačítko Připojit se všechna nastavení v dialogovém okně Připojení vzdálené plochy stanou výchozími pro všechna nová připojení. Na kartě Obecné v dialogovém okně Připojení vzdálené plochy je možné uložit sadu nastavení do souboru vzdálené plochy. Takto si pro připojení k různým vzdáleným plochám můžete vytvořit různé skupiny nastavení.
Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 312135 - Poslední aktualizace: 26. února 2014 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbenv kbhowto kbhowtomaster kbprint KB312135

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com