Windows XP yükseltmesi sırasında "Dur 0x0000000A irql_not_less_or_equal" hata iletisi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 311564 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition (Me) Windows XP'ye yükseltme yapıyorsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Stop 0x0000000A irql_not_less_or_equal

Neden

Uyumsuz donanım ya da bilgisayarınızdaki bir uyumlu bir aygıt sürücüsü varsa, bu davranış oluşabilir.

Çözüm

Bu hata iletisini alırsanız, sorunu gidermek için şu adımları izleyin:
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın ve bir önceki işletim sistemine geri dönmek için bir seçenek aldığınız bakın. Görüntüleniyorsa, bu seçeneği seçin. Önceki bir işletim sistemine geri dönmek için bir seçenek almazsınız 3. adıma atlayın.
 2. Windows 98 veya Windows Me bilgisayarınız başlatıldığında, tüm virüsten koruma yazılımı Önyükleme Yöneticisi yazılımı (örneğin, Roxio GoBack'i) ve sonra "temiz önyükleme" bilgisayarınızı bilgileri aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalelerinde birini kullanarak kaldırma:
  267288Windows Millennium Edition'da temiz önyükleme nasıl gerçekleştirilir
  192926Windows 98 için Temiz Önyükleme Sorun Gidermesi Nasıl Gerçekleştirilir
  Bilgisayarınızı "temiz önyükleme" ortamında başladıktan sonra Windows XP'ye yükseltmeyi yeniden deneyin. Sorun, yükseltme yordamını çalışmaz ve aynı hata iletisini, bir donanım sorunu olabilir.

 3. Tüm gereksiz donanım bilgisayarınızdan kaldırın. Herhangi bir evrensel seri yol (USB) aygıtları ve yazıcıları kesmek ve ağ bağdaştırıcısı, ses kartı, seri bağdaştırıcılar ve benzeri kaldırın.
 4. Bu hata iletisini almaya devam ederseniz, bilgisayarın ana kartına BıOS'UN flash gerekebilir. Bilgisayarınız veya Web sitesi için bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi için anakartınızın üreticisine başvurun.
Not: ald?ysan?z, 3 veya 4 numaralı adımları gerekiyorsa, donanım üreticinize başvurun. Donanım veya BIOS değişiklikleri garanti koşullarına olduğunu unutmayın. Bilgisayarınızda donanım değişiklikleri yapmak istemezseniz, bilgisayarınızı bir onarım merkezine götürebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Windows XP Kur sorunlarını giderme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310064NASıL YAPıLıR:, Windows 98 veya Windows Me yükseltirken Windows XP Kur sorunlarını giderme
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 311564 - Last Review: 5 Kasım 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kberrmsg kbprb kbsetup KB311564 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:311564

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com