SK0506:Chybové hlásenie „Stop 0x0000000A Irql_Not_Less_Or_Equal“ počas inovácie na systém Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 311564 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Počas inovácie počítača zo systému Microsoft Windows 98 alebo Microsoft Windows Millennium Edition (Me) na systém Windows XP sa môže stať, že sa zobrazí nasledujúce chybové hlásenie:
Stop 0x0000000A irql_not_less_or_equal

PRICINA

K tejto situácii môže dôjsť v takom prípade, ak sa na vašom počítači nachádza nekompatibilný hardvér alebo nekompatibilný ovládač zariadenia.

RIESENIE

Ak sa zobrazí takéto chybové hlásenie, problém vyriešite podľa nasledujúcich krokov:
 1. Reštartujte počítač a pozrite sa, či máte možnosť pre návrat späť do predchádzajúceho systému. Ak nemáte túto možnosť návratu, pokračujte krokom 3.
 2. Po štarte počítača v systéme Windows 98 alebo Windows Me odinštalujte všetky antivírusové programy a programy na správu zavádzania systému (ako napríklad Roxio GoBack) a potom „čisto zaveďte“ systém počítača použitím informácií v jednom z nasledovných článkov z databázy Knowledge Base spoločnosti Microsoft:
  267288 How to Perform a Clean Boot in Windows Millennium Edition,
  192926 How to Perform Clean-Boot Troubleshooting for Windows 98.
  Po štarte počítača do prostredia po „čistom zavedení“ systému skúste inováciu na systém Windows XP. Ak proces inovácie nefunguje a zobrazí sa to isté chybové hlásenie, problém môže byť v hardvéri.
 3. Odstráňte všetok nepotrebný hardvér z počítača. Odpojte všetky zariadenia USB (Universal Serial Bus) a tlačiarne, z počítača odstráňte sieťový adaptér, zvukovú kartu, sériové adaptéry atď.
 4. Ak sa chybové hlásenie zobrazuje opakovane, možno bude potrebné prepísať BIOS na základnej doske počítača. Informácie o tom, ako to urobiť, získate od výrobcu počítača alebo na internetovej stránke výrobcu základnej dosky.
POZNÁMKA: Ak potrebujete pomoc pri krokoch 3 a 4, kontaktujte výrobcu hardvéru. Zmena hardvéru alebo BIOS môže mať za následok stratu záruky. Ak nechcete vykonávať zásahy do hardvérovej konfigurácie počítača, môžete počítač zveriť autorizovanému servisnému miestu.

DALSIE INFORMACIE

Viac informácií o riešení problémov počas inštalácie systému Windows XP získate po kliknutí na číslo článku z databázy Knowledge Base spoločnosti Microsoft uvedeného nižšie:
310064 HOW TO: Troubleshoot Windows XP Setup Problems When You Upgrade from Windows 98 or Windows Me.
Produkty iných spoločností popisované v tomto článku sú vyrábané spoločnosťami nezávislými od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft nenesie žiadnu zodpovednosť týkajúcu sa funkčnosti alebo spoľahlivosti týchto produktov.

Vlastnosti

ID článku: 311564 - Posledná kontrola: 12. apríla 2005 - Revízia: 1.3
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kberrmsg kbprb kbsetup KB311564

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com