Použití symbolového serveru společnosti Microsoft získat soubory symbolů ladění

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 311503 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje, jak odkazovat Microsoft Symbol Server Chcete-li získat informace o ladění symbol.

Klepněte na tlačítko Přehrát zobrazíte následující vysílanou ukázku. Microsoft VideoPoznámka: K zobrazení tohoto videa, musí v počítači nainstalovat Windows Media Player 7.0 nebo novější. Další informace získáte klepnutím na níže uvedené číslo článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
299321 Popis a dostupnost programu Windows Media Player 7.1
Při ladění aplikací pomocí různých nástrojů společnosti Microsoft, musíte mít symbol informace. Soubory symbolů poskytují půdorys funkcí, které jsou obsaženy v spustitelné soubory a dynamických knihoven (DLL). Navíc soubory symbolů můžete prezentovat přehled volání funkce, které vedou až k bodu selhání. Potřebujete například symboly při výpisu zásobníky volání do ladicího programu. Tento článek popisuje, jak používat symbolový Server společnosti Microsoft zadáním následující adresy URL pro různé ladicí nástroje:
http://msdl.microsoft.com/download/symbols
Poznámka: http://msdl.microsoft.com/download/symbols není zobrazitelné a je určena pouze pro přístup k ladicím programem.

Další informace

Použití symbolového serveru technologie

Symbolový Server společnosti Microsoft je sestavena pomocí technologie SymSrv (SymSrv.dll), která je k dispozici v rámci balíčku Debugging Tools for Windows. SymSrv vytvoří mezipaměti místní symbol symbol rychlé a automatické rozlišení.

Je jednoduchý na použití symbolového serveru, jako je použití vhodné syntaxe v symbolovou cestu. Obvykle syntaxe má následující formát:
SRV. *Složka místní symbol*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
kde Složka místní symbol je libovolný disk nebo sdílenou položku, který se používá jako symbol cílového.

Například nastavit symbolovou cestu ladicí program WinDbg, zadejte následující příkaz do příkazového řádku pro ladicí program:
.sympath SRV*f:\localsymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
Chcete-li získat nejnovější funkce SymSrv, je nutné nainstalovat nejnovější ladění balíčku. Chcete-li získat nejnovější verzi balíčku Debugging Tools for Windows, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
Ladicí nástroje společnosti Microsoft
http://www.microsoft.com/whdc/devtools/ddk/default.mspx
Další informace o technologii Symbol Server naleznete v Debuggers.chm soubor, který je součástí balíčku Debugging Tools for Windows nápovědy.

Nastavení proměnné prostředí _NT_SYMBOL_PATH

Běžných ladicích nástrojů společnosti Microsoft používají technologii SymSrv, pokud zadáte proměnnou prostředí _NT_SYMBOL_PATH syntaxe správné symsrv . Mezi tyto nástroje patří automaticky cokoliv zadáte v proměnné jako symbol cesty.

Tuto proměnnou můžete nastavit jako systémové proměnné nebo proměnné prostředí uživatele. Chcete-li to provést z plochy, klepněte pravým tlačítkem na Tento počítača potom klepněte na příkaz Vlastnosti. Na kartě Upřesnit klepněte na tlačítko Proměnné prostředí.

Tuto proměnnou můžete také dočasně nastavit na příkazovém řádku. Tímto způsobem nastavení dědí toto nastavení všechny aplikace, které spustíte z příkazového řádku. Například:
Set _NT_SYMBOL_PATH = symsrv*symsrv.dll*f:\localsymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

Pomocí serveru Microsoft Symbol s WinDbg

Chcete-li použít Symbol Server web z uvnitř WinDbg, postupujte takto:
 1. Spustíte ladicí program systému Windows (WinDbg.exe).
 2. V nabídce soubor klepněte na příkaz Symbol cestu k souboru.
 3. V poli cesta Symbol zadejte následující příkaz:
  SRV. *místní složky pro symboly*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
  kde místní složky pro symboly je složka, ve které zkopírujete symbol místní mezipaměť. Symboly ladění jsou staženy do tohoto umístění.

  Poznámka: Může odkazovat na žádné místní cestu nebo sdílené složky, můžete dosáhnout vašeho počítače; nemá být místo na pevném disku.
Případně také můžete .sympath příkazu v příkazovém řádku nastavení cesty symbol.

Symsrv syntaxe lze kombinovat s další symbol cesty. Chcete-li zadat dvě nebo více cest symbol například použijte následující syntaxi:
f:\BusObjSymbols;SRV*f:\localsymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
Tato syntaxe odděluje symbol cesty oddělte středníkem.

Při spuštění souboru se stavem systému nebo aplikace ladění ladicí program systému Windows zkontroluje, zda symbol informace pro modul, který je načten v místní složce. Pokud informace symbol modulu není umístěn v místní složce, WinDbg pokusí stáhnout příslušný symbol souboru nebo souborů ze serveru Symbol.

Používáte-li při ladění aplikace v počítači, který má různé verze stejné místní mezipaměti, jsou symboly pro různé verze stažena a uložena první symboly. SymStore formát ukládá soubory podle časového razítka a velikost obrázku (nebo kontrolní součet). V důsledku toho symbolů v různých verzích může koexistovat vedle sebe. (Nástroj z balíčku Debugging Tools for Windows, který generuje symbolového serveru je SymStore.exe. Další informace naleznete v dokumentaci k produktu.)

Vzhledem k tomu, že může trvat čas Chcete-li stáhnout soubory symbolů, uvědomte si, že ladicí program zdánlivě přestane reagovat (zablokuje se) při prvním ladění aplikace. K tomu dochází, protože je nutné stáhnout většinu soubory symbolů pro systémové knihovny DLL (například soubor Ntdll.dll, Kernel32.dll a další).

Pomocí nástroj SymChk.exe můžete stahovat symboly

Ověřte symboly a sestavení mezipaměti místní symbol pohodlný a noninvasive způsobem, můžete použít nástroj SymChk.exe. Nástroj SymChk.exe je součástí balíčku Debugging Tools for Windows. SymChk.exe je nástroj příkazového řádku. Chcete přidat do složky balíčku Debugging Tools for Windows proměnné prostředí PATH v počítači tak, aby tento nástroj můžete snadno přistupovat z jakéhokoli příkazového řádku.

Chcete-li použít nástroj SymChk.exe Chcete-li stáhnout soubory symbolů pro všechny složky ve složce Windows\System32, použijte následující příkaz:
symchk /r c:\windows\system32 /s SRV*c:\symbols\*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
V tomto příkladu:
 • /r c:\windows\system32 Vyhledá všechny symboly soubory ve složce System32 a všechny její podsložky.
 • /s SRV*c:\Symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols Určuje cestu k symbolu pro rozlišení symbol. V tomto případě c:\Symbols je místní složky, které budou zkopírovány symboly ze serveru symbol.
Chcete-li získat další informace o možnosti příkazového řádku pro SymChk.exe, zadejte Symchk /? na příkazovém řádku. Další možnosti zahrnují schopnost určit název nebo ID procesu (PID) spustitelného souboru, který je spuštěn.

Vlastnosti

ID článku: 311503 - Poslední aktualizace: 9. dubna 2013 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Developer
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Academic Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Professional Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Developer
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Academic Edition
Klíčová slova: 
kbfile kbinfo kbsample kbmt KB311503 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 311503

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com