Nemôžete spustiť programy, keď počítač je infikovaný vírusom SirCam

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 311446 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PRIZNAKY

Ak kliknete na tlačidlo Áno, stiahnite si aktualizované inštalačné súbory (odporúča sa) v Získať aktualizované inštalačné súbory dialógové okno kým inštalačný program spustený, môže sa zobraziť nasledujúce hlásenie v hlásení o inovácii:
Inštalátor našiel nejaké problémy s blokovaním. Vám musí riešiť tieto otázky pred môžete pokračovať v inovácii ste počítač. Ďalšie informácie, kliknite na tlačidlo Úplná správa.

Zlé konfigurácie systému
Ak kliknete na tlačidlo Úplná správa, zobrazí sa nasledovné hlásenie:
Inštalátor zistil neplatnú systémová konfigurácia, ktorá je zvyčajne spôsobená vírusom. Pozri článok Q311446 KB a postupujte podľa pokynov tam.
Ak kliknete na tlačidlo Nie, tento krok preskočiť a pokračovať v inštalácii systému Windows v Získať aktualizované inštalačné súbory Ak chcete dialógové okno počas inštalácie, môže sa vyskytnúť niektorý z nasledujúcich príznakov:
 • Ak sa pokúsite spustiť program (súbor s príponou .exe), program nemusí spustiť a môže zobraziť niektorý z nasledovných chybových hlásení:
  • Špecifické cestu neexistuje. Skontrolujte cestu a skúste to znova.
  • Systém Windows nemôže nájsť "program_file'. Skontrolujte, či ste názov zadali správne, a potom to skúste znova. Vyhľadať súbor, kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na tlačidlo Hľadať.
  Poznámka: Ak prijmete cesta"na názov_programu nie je platný Windows application"alebo chybové hlásenie odkazuje na súbor Files32.vxd, nájdete v nasledovnom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  310585 Nachádzate sa nepodarilo spustiť program s príponou súboru .exe
 • Okrem toho, ak inovujete počítač, môže sa zobraziť nasledujúce hlásenie, kde názov súboru je úplná cesta a konkrétny súbor uvedené v správe:
  Systém Windows nemôže nájsť C:\Názov súboru


  V tomto prípade pri spustení editora databázy Registry sa môže zobraziť nasledovné chybové hlásenie:
  Systém Windows nemôže nájsť C:\Windows\Regedit.exe

PRICINA

W32.Tento problém môže spôsobiť Sircam.WORM@mm červ vírusu. W32/Sircam vírus sa šíri sám prostredníctvom e-mailových správ alebo nezabezpečený sieťový súbor zdieľa a môžete odhaliť alebo odstrániť informácie v počítači.Na overenie, že počítač je infikovaný s tento druh vírusu:
 1. Reštartujte počítač, stlačte kláves F8 na Štarte Windows XP menu a potom vyberte Núdzový režim s príkazovým riadkom.
 2. Do príkazového riadka, zadajte regedit, a stlačte kláves ENTER.
 3. Ak nasledujúci kľúč databázy registry je nastavený naC:\recycled\sirc32.exe „% 1"% *, počítač je infikovaný vírusom červ W32/SirCam:
  HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command
  Poznámka: Ak toto nastavenie databázy registry je niečo iné ako
  "%1" %*
  počítač môže infikovaný vírusom rôzne.

RIESENIE

Spoločnosť Microsoft neposkytuje softvér, ktorý dokáže rozpoznať alebo odstraňovať počítačové vírusy. Ak máte podozrenie alebo s istotou viete, že počítač je infikovaný vírusom, zaobstarajte si aktuálny antivírusový softvér. Zoznam výrobcov antivírusového softvéru nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku nájdete v článku databázy Microsoft Knowledge Base:
49500 Zoznam dodávateľov antivírusového softvéru

DALSIE INFORMACIE

Dôležité upozornenie Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Preto dávajte pozor a postupujte presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je vhodné pred úpravou databázu Registry zálohovať. To vám umožní obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry nájdete v nasledujúcom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy Registry v systéme Windows

Ako pokúsiť sa zabráni spusteniu vírusov

Dôležité upozornenie Nasledujúci postup iba bráni vírus spustený tak, že môžete spúšťať aktualizovaný antivírusový program alebo W32/Sircam virusremoval nástroj. Počas práce tohto problému, fyzicky odpojte všetky infikované počítače z internetu alebo inej siete. Podrobné pokyny o tom, ako obnoviť infikovaného počítača, pozrite si prosím Carnegie Mellon webu:
http://www.CERT.org/tech_tips/WIN-UNIX-system_compromise.html
 1. Overte, že počítač je infikovaný s W32.Vírus, červ Sircam.WORM@mm.

  Informácie o tom, ako to urobiť, zobraziť kroky, ktoré sú zahrnuté v časti "Vec" tohto článku. Ak váš počítač je infikovaný s W32.Sircam.WORM@mm červ vírus, pokračujte krokom 2. Ak váš počítač nie je infikovaná W32.Sircam.WORM@mm červ vírus, vynechajte zostávajúce kroky a potom postupujte podľa pokynov, ktoré sú zahrnuté v časti "Rozlíšenie" tohto článku.
 2. Použite Editor databázy Registry na zmenu (predvolená) hodnota reťazca v nasledovnom kľúči databázy registry na "%1" %* (v úvodzovkách):
  HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command\
 3. Do príkazového riadka, zadajte cd \a stlačte kláves ENTER.
 4. Do príkazového riadka, zadajte del /f /s /a sirc32.exea stlačte kláves ENTER.
 5. Do príkazového riadka, zadajte del /f /s /a scam32.exea stlačte kláves ENTER.
 6. Do príkazového riadka, zadajte Shutdown - ra stlačte kláves ENTER.
 7. Postupujte podľa pokynov, ktoré sú zahrnuté v časti "Rozlíšenie" tohto článku.
W32.Sircam.WORM@mm červ vírus upravuje databázy registry tak, že všetky spustiteľné súbory (.exe) súbory sú spustené prostredníctvom súboru s vírusom, Sirc32.exe, ktoré bývajú v priečinku C:\recycled. Keď túto zmenu vykonáte v databáze Registry, spustiteľné súbory sú nútení spustiť ako argument príkazového riadka do súboru Sirc32.exe. Prostredníctvom priebehu inovácie na systém Windows XP Sirc32.exe súbor je odstránený.

Odstránenie Sirc32.exe virus bez zmeny HKEY_CLASSES_ROOT\Exefile\Shell\Open\Command kľúč stratíte každý spustiteľný súbor v počítači, pretože podľa tento riadok v databáze registry spustiteľné súbory sú potrebné spustiť ako parameter príkazového riadka do súboru Sirc32.exe, ktorý už neexistuje. Táto výzva hlásenie "Systém Windows nemôže nájsť", keď sa pokúsite spustiť spustiteľný súbor.

Ďalšie informácie o tom, ako odstrániť vírus času W32/Sircam

Ďalšie informácie o tom, ako správne odstrániť vírus času W32/Sircam, nájdete na nasledovných webových lokalitách tretích strán:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/Data/W32.sircam.WORM@mm.html
http://www.datafellows.com/v-descs/sircam.shtml
http://www.trendmicro.com/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName = WORM_SIRCAM.A

Dostupnosť W32.Nástroje na odstránenie Sircam.WORM@mm

Informácie o nástrojoch, ktoré môžete použiť na správne odstrániť vírus času W32/Sircam, nájdete na nasledovných webových lokalitách tretích strán:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/Data/W32.sircam.WORM@mm.Removal.Tool.html
http://www.trendmicro.com/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName = ČERV % 5FSIRCAM % 2EA & VSect = Sn
Ďalšie informácie o W32/Sircam vírus a dodatočné antivírusového odkazy zobrazenie "CA-2001-22 W32/Sircam škodlivý kód" CERT poradná na Carnegie Mellon webu:
http://www.CERT.org/advisories/CA-2001-22.html
Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
306913Chybové hlásenie spôsobených vírusom Sircam32, keď spustíte program
Na uľahčenie vyhľadania technickej podpory poskytuje spoločnosť Microsoft kontaktné informácie na iných výrobcov. Tieto kontaktné informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft neručí za správnosť týchto kontaktných informácií iných výrobcov.

Vlastnosti

ID článku: 311446 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kberrmsg kbfix kbsetup kbmt KB311446 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:311446

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com