Přehled technologie Instalační služba Windows Installer

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 310598 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje technologii instalace softwaru Instalační služba Windows Installer. Tato technologie se skládá ze serveru Instalační služba Windows Installer pro 32bitové verze operačního systému a informace o konfiguraci a instalaci nového formátu souboru balíčku.

Další informace

Instalační služba Windows Installer není právě instalačního programu; je rozšiřitelný systém správy softwaru. Instalační služba Windows Installer spravuje instalaci softwaru, spravuje přidání a odstranění softwarových součástí, sleduje odolnost souborů proti chybám a spravuje základní zotavení pomocí vrácení provedených změn.

Instalační služba Windows Installer navíc podporuje instalaci a spuštění softwaru z více zdrojů a může být upravena vývojáři, kteří chtějí instalovat vlastní programy.

Instalační služba Windows Installer zahrnuje následující funkce:
 • Pokud dojde k selhání instalace obnoví původní stav počítače. Instalační služba Windows Installer vede záznamy o všech změn, které jsou v systému provedeny během procesu instalace programu. Pokud instalace neproběhne úspěšně, můžete instalační program Obnovení systému do původního stavu. Jedná se o "návratu."
 • Pomáhá zabránit některé formy inter-program konflikty. Program je nainstalován nebo odstraněny může způsobit problémy s jiným programem, které jsou již v počítači nebo dokonce způsobit počítač přestane reagovat (zablokuje se). Instalační program používá pravidla pro instalaci, které pomáhají zabránit konfliktům způsobil při instalaci aktualizací soubor dynamická knihovna (DLL), sdílené existujícího programu, nebo návratová operace odstraní soubor DLL sdílené jiným programem.
 • Diagnostikuje a opraví poškozené programy. Program můžete požádat Instalační službu k určení, zda nainstalovaný program všechny chybějící nebo poškozené soubory. Potom ji můžete požádat služby tak, aby tento program v případě potřeby opravit zkopírováním znovu pouze ty soubory, které byly shledány chybí nebo je poškozen.
 • Spolehlivě odstraní existující programy. Instalační program lze spolehlivě odebrat všechny programy, dříve nainstalován a odeberte všechny přidružené položky registru a programové soubory, s výjimkou těch sdíleny jiným nainstalovaným softwarem.
 • Podporuje instalaci na požádání funkcí programu. Instalační program může být nastavena, aby nejprve nainstalovala minimální podskupinu souborů aplikace. Další součásti mohou být automaticky nainstalovány později při při prvním použití funkce, která vyžaduje další součásti.
 • Podporuje program bezobslužné instalace. Instalační program podporuje schopnost skriptu instalace programu podle návodu na správce.
Instalační služba Windows Installer technologie je rozdělen do dvou částí, které lze použít v kombinaci; zahrnují služby instalační program klienta (soubor Msiexec.exe) a soubor balíčku MSI (Microsoft Software instalace). Instalační služba Windows Installer používá informace obsažené v souboru balíčku instalace programu.

Msiexec.exe program je součástí Instalační služba Windows Installer. Při jejím volání instalačním programem, používá Msiexec.exe Msi.dll čtení balíčku (MSI) souborů použít jakýkoli transformační soubory (MST) a přidává možnosti příkazového řádku poskytnutých instalace. Instalační program provádí všechny úlohy spojené s instalací, včetně kopírování souborů na pevný disk, upravuje registr, vytvoření zástupce na ploše a zobrazuje dialogová okna pro zadání uživatelské předvolby instalace nezbytné.

Instalační služba Windows Installer je nainstalován v počítači, změní registrovaný typ souboru MSI souborů tak, že Pokud poklepete soubor MSI, bude spuštěna s souboru Msiexec.exe.

Každý soubor balíčku MSI obsahuje relační typ databáze, která obsahuje pokyny a údaje potřebné k instalaci (a odebrání) program v mnoha r?zných situacích.

Vlastnosti

ID článku: 310598 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 8.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbinfo kbsetup kbmt KB310598 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:310598

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com